Gra o tron: Powieść graficzna. Tom 1

Tom 1 cyklu Pieśń lodu i ognia (komiks)

Najpierw były bestsellerowe powieści, potem przebojowy serial HBO. Teraz znani powieściopisarz i rysownik nadają Grze o tron George'a R.R. Martina - arcydziełu epickiej fantasy - nową wspaniałą postać w barwnej graphic novel - jednym z najpopularniejszych komiksów roku.

Nadchodzi zima. Tak brzmi dewiza rodu Starków, lordów najdalej wysuniętej na północ ze wszystkich krain, które poprzysięgły wierność królowi Robertowi Baratheonowi, zasiadającemu na tronie w dalekiej Królewskiej Przystani. Eddard Stark sprawuje w imieniu króla Roberta rządy w Winterfell. Daleko na północy, za wyniosłym Murem, kryją się Dzicy i znacznie gorsze istoty, po długim lecie uznane za mit. Z nadejściem zimy okazało się jednak, że są realne i śmiertelnie groźne.

Lecz bliższa groźba kryje się na południu. Królewski namiestnik zmarł w tajemniczych okolicznościach. Robert wyruszył do Winterfell, zabierając ze sobą królową - piękną, lecz zimną Cersei, syna - okrutnego i zarozumiałego księcia Joffreya, i braci królowej - Jaimego i Tyriona. Pierwszy jest niezrównanym szermierzem, drugi karłem o niebezpiecznie bystrym umyśle. Wszyscy zmierzają ku Winterfell i spotkaniu, które zmieni losy królestw.

Tymczasem za Wąskim Morzem dziedzic rodu władającego ongiś całym Westeros snuje plany odzyskania tronu przy pomocy armii barbarzyńców, których lojalność kupi za jedyne, co mu zostało wartościowego: swą piękną i niewinną siostrę.

Informacje dodatkowe o Gra o tron: Powieść graficzna. Tom 1:

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Ilustracje:Tommy Patterson

Kup książkę Gra o tron: Powieść graficzna. Tom 1

Gra o tron: Powieść graficzna. Tom 1 - opinie o książce

Bardzo dobra rzecz, zarówno pod względem treści (bez zbytecznych przestojów akcji) jak i wizualizacji (każda z postaci ma indywidualne cechy wygladu, a tła także są dopracowane w każdym szczególe)
Komiks jest świetnie narysowany i przez to doskonale się go czyta i ogląda. Jest to jednak tylko pierwsza część książki Martina, czym byłam zaskoczona. Z drugiej strony jednak podzielenie na dwa zeszyty pozwala na przedstawienie fabuły z większą szczegółowością. Autorzy dość wiernie trzymają się pierwowzoru a niewielkie odstępstwa nie rażą.
Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Rysunki są przepiękne, a czytanie "Gry o tron" w tej formie to sama przyjemność.

Avatar użytkownika - Regalia
Przeczytane:2014-06-23, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Światło się mroczy
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Światło się mroczy

Wezwany przez Gwen, swą dawną ukochaną, Dirk t`Larien przekonuje się, że świat Worlorn, chluba światów zewnętrznych, bardzo się zmienił i jest teraz umierającą...

Żeglarze nocy i inne opowiadania
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Żeglarze nocy i inne opowiadania

Budząca grozę epicka opowieść o eksploracji kosmosu W głębinach kosmosu ekspedycja złożona z ośmiu nieprzystosowanych naukowców i telepaty zajmuje...