Granice szaleństwa

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788327667786
Liczba stron: 288
Tytuł oryginału: At the Stroke of Madness
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Ocena: 4.64 (25 głosów)
Inne wydania:

Agentka specjalna Maggie O'Dell rozpoczyna urlop. Telefon od przyjaciółki, psycholog Gwen Patterson, zmienia jej wakacyjne plany. Jedna z pacjentek Gwen, Joan, zaginęła w drodze do Connecticut. Czy Maggie mogłaby pomóc w poszukiwaniach?

Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, postanawia sprawdzić ten trop.

Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie ukrytych jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami. Maggie kolejny raz ma do czynienia z seryjnym mordercą, który wybiera ofiary według przerażającego klucza. Zaginiona Joan idealnie pasuje do schematu. Maggie zdaje sobie sprawę, że szanse na jej odnalezienie maleją z każdą chwilą.

Tagi: Thrillery psychologiczne

Kup książkę Granice szaleństwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Granice szaleństwa

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-12-11,
Maggie planuje urlop. Dom, ogród, pies.... Ale jeśli jej przyjaciółka prosi o pomoc w odnalezieniu swojej pacjentki, to czy można odmówić? Przypadkowo odkryty, makabryczny cmentarz, pełen beczek ze zwłokami znajduje się w miejscu, gdzie ostatnio przebywała zaginiona kobieta.... Czy jeszcze żyje, czy już jest w jednej z beczek? Seryjny morderca działający od wielu lat i zabijający według specyficznego klucza, nadal działa.... Kryminał z pogranicza Hannibala Lectera, wciągający, dla ludzi o mocnych nerwach.
Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-03-22,
Troszkę słabsza od poprzednich, ale nie na tyle, by mocno narzekać.
Link do opinii
Pracowite wakacje Maggie O'Dell ma wakacje. Nie spędza ich jednak na wycieczkach do ciepłych krajów. Chciała poodpoczywać sadząc kwiaty w swoim ogrodzie, najwyraźniej jednak niewyjaśnione i tajemnicze morderstwa przyciągają ją jak magnes, nawet w czasie urlopu. Maggie ma do rozwikłania zagadkę mordercy, który dobiera swoje ofiary według przerażających kryteriów. Co gorsza jego kolejną ofiarą może stać się pacjentka przyjaciółki Maggie- doktor Paterson. O'Dell musi działać szybko i jak zwykle jest niezawodna. Czas spędzony w Connecticut okazuje się mieć jednak co nie co z wakacji, w czasie których Maggie poznaje pewną wyątkową dla siebie osobę. Umysł mordercy to przerażająco złożony twór, który nie wiadomo kiedy sprowadzi właściciela na manowce. O tym przekonuje nas Alex Kava i po mistrzowsku obrazuje tę tezę. Czytelnik faktycznie ociera się o granice szaleństwa, śledząc poczynania mordercy i miejscowej policji, próbującej go złapać. Tematycznie ta część serii to książka dla fanów pobytów w prosektorium i ciekawych obiektów w słojach z formaliną.
Link do opinii
Psycholog Gwen Petterson martwi się o swoją pacjentkę, która pojechała na spotkanie z nowo poznanym mężczyzną i zaginęła. Prosi swoją przyjaciółkę - agentkę Maggie O'Dell, aby pomogła jej odnaleźć kobietę. Niebawem w pobliskim kamieniołomie zostaje znalezione beczki ze zwłokami. "Granice szaleństwa" to kolejna z książek Alex Kavy o agentce specjalnej O'Dell. Książka zaczyna wciągać już od pierwszej strony, całość czyta się tak dobrze i szybko mimo tego, że książka jest dość opasła.
Link do opinii
Maggie O`Dell wybiera się na urlop... i jak to zwykle bywa, ląduje na miejscu zbrodni. Wszyscy wiemy, że agentka O`Dell nie potrafi żyć bez pracy. Tym razem śledzimy zmagania bohaterki z seryjnym mordercą z Connecticut. Nie jest to typowy szaleniec, który jest dumny ze swych czynów, nie wystawia ciał na widok publiczny. Co nim powoduje? Jak wybiera swoje ofiary? I, co najważniejsze, kim jest ten nietypowy zabójca? I tym razem wykształcenie psychologa kryminalnego nie pójdzie na marne, przekonamy się kto, jak i dlaczego. Powieść nie odstaje jakościowo od reszty serii, czyta się szybko, przyjemnie i z głośnym biciem serca. Oczywiście nie zabraknie uroczej doktor Gwen Patterson oraz partnera Maggie - RJ Tully`ego. Dodatkowo mamy okazję poznać Luca Racine - ojca Julii, detektyw, do której O`Dell nie pała gorącym uczuciem. Szczerze polecam, to dobry kryminał na dwa zimowe wieczory - idealnie się nadaje, by zapomnieć o otaczającym nas świecie i zatracić się w poszukiwaniu zbrodniarza.
Link do opinii
Avatar użytkownika - JolaJola
JolaJola
Przeczytane:2021-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo lubię cykl o agentce Maggie O'Dell.

Zamiast udać się na zasłużone wakacje, bohaterka postanawia pomóc przyjaciółce. Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2020-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tytuł istotnie oddaje treść książki. Pomysł na fabułę zupełnie nietuzinkowy i zaskakujący. Kolejny seryjny morderca na drodze Maggie O’Dell, która z każdej kolejnej utarczki z potworem odradza się jak feniks z popiołów. Z drugiej strony nie mogę zrozumieć, jak doświadczona, wieloletnia agentka specjalna FBI udaje się sama do domu podejrzanego nikogo o tym nie informując. I zupełnie ignorując swoje w tym zakresie doświadczenie. Uczyniła to przecież nie pierwszy raz. Nieprofesjonalna i niezniszczalna. Ale to i tak nie przeszkadza mi jej kochać.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2022-07-24, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - seven7books
seven7books
Przeczytane:2017-08-12, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Przedsmak zła
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Przedsmak zła

Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym...

W ułamku sekundy
Alex Kava0
Okładka ksiązki - W ułamku sekundy

Nazwali go Kolekcjonerem. Miał bowiem zwyczaj kolekcjonować swoje ofiary, zanim pozbywał się ich w niewyobrażalnie okrutny sposób. Agentka specjalna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy