Granice szaleństwa

Tom 4 cyklu Maggie O'Dell

Agentka specjalna Maggie ODell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, kiedy dostała telefon od swojej przyjaciółki, psycholog Gwen Patterson. Jedna z pacjentek pani doktor, niejaka Joan Begley, zaginęła podczas podróży do Connecticut. Czy Maggie mogłaby wyjaśnić, co się stało z Joan? Maggie początkowo lekceważy niepokój przyjaciółki. Kiedy jednak w kamieniołomie w Connecticut przypadkowo zostaje odkopana beczka ze zwłokami kobiety, agentka postanawia sprawdzić, czy istnieje związek między zniknięciem pacjentki Gwen Patterson a koszmarnym znaleziskiem. Wkrótce okazuje się, że w opuszczonym kamieniołomie jest więcej beczek z ludzkimi zwłokami. Maggie ODell już wie: po raz kolejny ma do czynienia z seryjnym mordercą. Wkrótce staje się jasne, że wybiera on swe ofiary według pewnego przerażającego klucza. Czy to odkrycie pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest okrutny psychopata? Czy doprowadzi do odnalezienia Joan Begley, której los wciąż pozostaje nieznany?

Informacje dodatkowe o Granice szaleństwa:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2008-12-12
ISBN: 978-83-238-5996-3
Tytuł oryginału: At the Stroke of Madness
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska
Ilustracje:-

Kup książkę Granice szaleństwa

Granice szaleństwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Maggie planuje urlop. Dom, ogród, pies.... Ale jeśli jej przyjaciółka prosi o pomoc w odnalezieniu swojej pacjentki, to czy można odmówić? Przypadkowo odkryty, makabryczny cmentarz, pełen beczek ze zwłokami znajduje się w miejscu, gdzie ostatnio przebywała zaginiona kobieta.... Czy jeszcze żyje, czy już jest w jednej z beczek? Seryjny morderca działający od wielu lat i zabijający według specyficznego klucza, nadal działa.... Kryminał z pogranicza Hannibala Lectera, wciągający, dla ludzi o mocnych nerwach.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Troszkę słabsza od poprzednich, ale nie na tyle, by mocno narzekać.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Pracowite wakacje Maggie O'Dell ma wakacje. Nie spędza ich jednak na wycieczkach do ciepłych krajów. Chciała poodpoczywać sadząc kwiaty w swoim ogrodzie, najwyraźniej jednak niewyjaśnione i tajemnicze morderstwa przyciągają ją jak magnes, nawet w czasie urlopu. Maggie ma do rozwikłania zagadkę mordercy, który dobiera swoje ofiary według przerażających kryteriów. Co gorsza jego kolejną ofiarą może stać się pacjentka przyjaciółki Maggie- doktor Paterson. O'Dell musi działać szybko i jak zwykle jest niezawodna. Czas spędzony w Connecticut okazuje się mieć jednak co nie co z wakacji, w czasie których Maggie poznaje pewną wyątkową dla siebie osobę. Umysł mordercy to przerażająco złożony twór, który nie wiadomo kiedy sprowadzi właściciela na manowce. O tym przekonuje nas Alex Kava i po mistrzowsku obrazuje tę tezę. Czytelnik faktycznie ociera się o granice szaleństwa, śledząc poczynania mordercy i miejscowej policji, próbującej go złapać. Tematycznie ta część serii to książka dla fanów pobytów w prosektorium i ciekawych obiektów w słojach z formaliną.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Psycholog Gwen Petterson martwi się o swoją pacjentkę, która pojechała na spotkanie z nowo poznanym mężczyzną i zaginęła. Prosi swoją przyjaciółkę - agentkę Maggie O'Dell, aby pomogła jej odnaleźć kobietę. Niebawem w pobliskim kamieniołomie zostaje znalezione beczki ze zwłokami. "Granice szaleństwa" to kolejna z książek Alex Kavy o agentce specjalnej O'Dell. Książka zaczyna wciągać już od pierwszej strony, całość czyta się tak dobrze i szybko mimo tego, że książka jest dość opasła.
Avatar użytkownika - MrsVision
MrsVision
Przeczytane:2013-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Maggie O`Dell wybiera się na urlop... i jak to zwykle bywa, ląduje na miejscu zbrodni. Wszyscy wiemy, że agentka O`Dell nie potrafi żyć bez pracy. Tym razem śledzimy zmagania bohaterki z seryjnym mordercą z Connecticut. Nie jest to typowy szaleniec, który jest dumny ze swych czynów, nie wystawia ciał na widok publiczny. Co nim powoduje? Jak wybiera swoje ofiary? I, co najważniejsze, kim jest ten nietypowy zabójca? I tym razem wykształcenie psychologa kryminalnego nie pójdzie na marne, przekonamy się kto, jak i dlaczego. Powieść nie odstaje jakościowo od reszty serii, czyta się szybko, przyjemnie i z głośnym biciem serca. Oczywiście nie zabraknie uroczej doktor Gwen Patterson oraz partnera Maggie - RJ Tully`ego. Dodatkowo mamy okazję poznać Luca Racine - ojca Julii, detektyw, do której O`Dell nie pała gorącym uczuciem. Szczerze polecam, to dobry kryminał na dwa zimowe wieczory - idealnie się nadaje, by zapomnieć o otaczającym nas świecie i zatracić się w poszukiwaniu zbrodniarza.

Bardzo lubię cykl o agentce Maggie O'Dell.

Zamiast udać się na zasłużone wakacje, bohaterka postanawia pomóc przyjaciółce. Polecam

Tytuł istotnie oddaje treść książki. Pomysł na fabułę zupełnie nietuzinkowy i zaskakujący. Kolejny seryjny morderca na drodze Maggie O’Dell, która z każdej kolejnej utarczki z potworem odradza się jak feniks z popiołów. Z drugiej strony nie mogę zrozumieć, jak doświadczona, wieloletnia agentka specjalna FBI udaje się sama do domu podejrzanego nikogo o tym nie informując. I zupełnie ignorując swoje w tym zakresie doświadczenie. Uczyniła to przecież nie pierwszy raz. Nieprofesjonalna i niezniszczalna. Ale to i tak nie przeszkadza mi jej kochać.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Przedsmak zła
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Przedsmak zła

Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym...

Łowca dusz
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Łowca dusz

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial...