Greckie listy albo per³y i szampany

Ocena: 5.5 (4 g³osów)

Kim jest Jorgos – tajemniczy adresat listów, znalezionych w kartonowym pudle na ulicy w Atenach? Jakie losy przywiod³y go – niczym wspó³czesnego Odysa - ze s³onecznej Grecji do PRL-u? Co sprawi³o, ¿e rozkocha³ w sobie ca³e rzesze kobiet?

Greckie listy albo per³y i szampany to opowie¶æ o d±¿eniu do szczê¶cia i lepszego ¿ycia, a tak¿e o poszukiwaniu uczuæ i namiêtno¶ci. Znaleziona w niezwyk³ych okoliczno¶ciach korespondencja przybli¿a fragment ma³o znanego ¶wiata. Listy, najczê¶ciej napisane po polsku, adresowane s± do m³odego przystojnego mê¿czyzny – Greka mieszkaj±cego w Polsce. Wiêkszo¶æ z nich to listy mi³osne, niektóre wrêcz przesycone erotyzmem. Ich t³em jest burzliwy czas koñca lat siedemdziesi±tych i pocz±tku osiemdziesi±tych. W±tek emigracji, porzucania ojczyzny w poszukiwaniu wolno¶ci, pracy i lepszego ¿ycia przewija siê w listach wielokrotnie.

Informacje dodatkowe o Greckie listy albo per³y i szampany:

Wydawnictwo: Nakom
Data wydania: 2013-06-07
ISBN: 978-83-63919-04-7

wiêcej

Kup ksi±¿kê Greckie listy albo per³y i szampany

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Greckie listy albo per³y i szampany - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - ola33
ola33
Ocena: 5, Czytam,
Masz z³y humor? To we¼ do rêki niewielk± objêtosciowo ksi±zkê ,,Greckie listy albo per³y i szampany' ( a swoj± drog± to bardzo niebanalny tytu³) i ju¿ jeste¶ w lepszym nastroju. Ta zabawna, tryskaj±ca humorem i sympatyczna ksiazka opowiada o relacjach mêsko - damskich. Ale nie tylko. To ksi±zka dla wszystkich, tych kt?rzy przezyli czasy PRL-u i potrafi± siê smiaæ z jej obsurdow i tych, kt?rzy po prostu czytaj± dla przyjemnosci. Szkoda, ¿e tak niewiele mamy takich pozycji na rynku. Idelana lektura na wakacje!
Avatar u¿ytkownika - lotek
lotek
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczyta³em,
Super lektura nie tylko dla kobiet. Napisana lekko i z humorem, a jednoczesnie inteligientnie i z polotem. Nie wiem czy to pierwsza wydana pozycja Aliny Netto, jesli tak - to bardzo udany debiut.
Avatar u¿ytkownika - bubu
bubu
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczyta³em,
Alina Netto to mistrzyni anegdot i lekkiego opisu ciekawych, ludzkich historii. Czyta sie lekko, polecam!

Przypadkowo znalezione listy. Ich tre¶æ ukazuje postaæ i dzieje Jorgosa. Greka z krwi i ko¶ci. Artysty. Poznajemy go z perspektywy nadawców listów do niego. Ich tre¶æ ³±czy siê w opowie¶æ o d±¿eniu do lepszego jutra i lepszego ja. Poszukiwaniu swojego miesca, prawdziwego uczucia i szczê¶cia. A to wszystko na tle zmian zachodz±ych w powojennej Grecji i w PRL.

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;