Gry świata według Lecha i Wojciecha Pijanowskich

Gry świata... to najobszerniejszy zbiór gier z różnych epok i regionów świata, wybranych przez znawców i miłośników gier, ojca i syna, Lecha i Wojciecha Pijanowskich.

Zawiera:

o ponad 300 różnorodnych gier w podziale na gry planszowe, gry w karty, gry dla samotnych, gry naśladujące życie,

o opisy i szczegółowe zasady gier,

o dodatkowo płytę CD z grami - puzzle, konkurs z łamigłówką i pokerowy pasjans.

Dzięki tej książce:

o poznasz nowe odmiany dobrze znanych gier,

o nauczysz się wielu nowych, ciekawych gier,

o zobaczysz, jak wyglądają rekwizyty, karty i plansze,

o dowiesz się, gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach wymyślono poszczególne gry.

,,Gra jest wycinkiem naszego życia i podczas rozgrywki zachowujemy się tak jak w życiu. Warto od czasu do czasu poobserwować przeciwników, wiele można będzie się o nich dowiedzieć. Gry kształtują także wiele cech potrzebnych człowiekowi do życia: uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, pogłębiają wiedzę, uczą języków".

Lech Andrzej Pijanowski (ur. 1928 - zm. 1974) - krytyk filmowy i telewizyjny, scenarzysta i autor łamigłówek oraz gier planszowych.

Wieloletni autor rubryki z zagadkami logicznymi ,,Rozkosze łamania głowy" w czwartkowym wydaniu ,,Życia Warszawy".

Wielki popularyzator łamigłówek, gier i rozrywek umysłowych. Używał pseudonimu ,,Janusz Jaxa".

Niektóre publikacje książkowe: Małe abecadło filmowe (pierwsze wydanie: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1960), Podróże w krainie gier (Iskry, 1969), Przewodnik gier (Iskry, 1972), Rozkosze łamania głowy (Iskry, 1972), Gółka z pancerolą i inne felietony (KAW, 1975), Księga pasjansów (wydanie pośmiertne, Wydawnictwo Alfa, 1984).

Wojciech Pijanowski (ur. 1951), dziennikarz telewizyjny i radiowy, prezenter (Jarmark, Koło Fortuny), producent. Autor gier planszowych i wielu programów telewizyjnych, głównie teleturniejów. Laureat nagród ,,Wiktora" i ,,Złota Kamera".

Informacje dodatkowe o Gry świata według Lecha i Wojciecha Pijanowskich:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN