Grzeszne pragnienie

Drake Johns to rozgrywający drużyny futbolowej i bogaty playboy. Taki jest teraz, bo takim stworzyła go Elle, kiedy byli jeszcze parą. Bezlitośnie zniszczyła jego miłość. Aby się pozbierać, Drake na rok odciął się od rodziny i przyjaciół. Teraz wraca, by pokazać jej, kto naprawdę tutaj rządzi. Rozpoczyna się elektryzująca gra: Drake jest przybranym bratem Elle...

Miłość od nienawiści dzieli tylko krok. Kto wykona go pierwszy?

Pamiętasz Elle? - moje dłonie zacisnęły się na jej biodrach, unosząc minimalnie jej halkę. - Dalej jest między nami ogień. Tyle lat, a twoje ciało nadal pamięta mój dotyk.

AT. Michalak to skrywająca się pod pseudonimem autorka, urodzona w 1985 roku w Elblągu. Kochająca żona i matka. Na swoim koncie ma bestsellerowy debiut W jego oczach (2020), który skradł serca czytelniczek. Wieczna marzycielka, której pasją stało się pisanie. Jak sama mówi, żar, który ciągle w sobie nosi, stara się przelać na kartki swoich powieści.

Informacje dodatkowe o Grzeszne pragnienie:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-09-01

Kup książkę Grzeszne pragnienie

Drake bez ostrzeżenia wbił się we mnie, tak mocno, że niemal straciłam równowagę. Jęk wyrwał się z moich ust. Mieszanina przyjemności i bólu rozlała się po moim ciele. Nie był czuły. Był pierwotny, kierował nim instynkt i nienawiść, do mnie.

Grzeszne pragnienie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zagubionawswieci
Zagubionawswieci
Przeczytane:2022-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Drake Johns po roku nieobecności wraca do rodzinnego domu. Wyjechał z niego za sprawą złamanego serca. Elle jest jego przyrodnią siostrą, kochał ją, a ona go zdradziła. Teraz wrócił, by się na niej odegrać. Jednak wystarczyła krótka chwila sam na sam, żeby dawne uczucia powróciły. Drake przyjechał ze swoją przyjaciółką, która ma przez jakiś czas udawać jego dziewczynę. Jednak ich przyjaźń ma pewne bonusy, dlatego łatwiej jest im grać w tę grę. Gdyby nie fakt, że on dalej kocha swoją małą Elle, mógłby być z Julie, gdyż kobieta dużo dla niego znaczy. Podczas pobytu w domu, na jaw wychodzą nowe sprawy dotyczące zdrady dziewczyny i sytuacja pomiędzy bohaterami się zmienia. Czy na lepsze? Tego musicie dowiedzieć się, sięgając po tę niesamowitą powieść.
Książka od samego początku grała mi na emocjach, a skomplikowana relacja bohaterów wcale mi w tym nie pomagała. Autorka zafundowała mi istny rollercoaster uczuć, w pewnych momentach nie wiedziałam co mam myśleć. Historia opowiedziana jest z dwóch perspektyw, dzięki czemu możemy poznać myśli ich obojga. Z początku czytało się przyjemnie, powoli sunąc po rozdziałach, a później akcja nabierała tempa. Od tamtego momentu nie mogłam odłożyć książki i śledziłam przebieg zdarzeń z coraz to większym zainteresowaniem. Z każdą chwilą tętno zaczynało mi skakać jak szalone, zatracałam się w tej historii. Nerwy nie odpuszczały do samego końca, a uwierzcie mi na słowo, było dużo takich akcji, gdzie musiałam trzymać je na wodzy. Chciałam wskoczyć do tej książki i palnąć w łeb bohaterów, każdego z kolei. Emocje, które kłębiły się we mnie, sprawiały, że wybuchałam w środku. Po przeczytaniu książki musiałam ochłonąć, gdyż nawał przeróżnych emocji nie dawał mi spokoju. Jestem tak zafascynowana tym, co tam się działo, że nie chciałam jej kończyć. Bohaterzy wykreowani byli świetnie, każdy z nich miał swoje problemy i na swój sposób próbował się z nimi uporać. Czytając ostatnie strony, cieszyłam się zakończeniem, płacząc jednocześnie jak małe dziecko. Pióro Autorki pokochałam od pierwszych stron i liczę na to, że każda kolejna jej powieść skradnie równie mocno moje serce. Gorąco Wam ją polecam, ponieważ to, co się w niej dzieje sprawi, że nie będziecie mogli się od niej oderwać, choć na chwilę.
Dziękuję serdecznie wydawnictwu Pascal za egzemplarz recenzencki. Bardzo się cieszę, że dzięki Wam mogłam przeczytać tę książkę, poznać pióro @at.michalak.autor i przeżywać te wszystkie emocje wraz z bohaterami.

Zakazany owoc, jak wiadomo smakuje najlepiej i często bywa tak, że wiele osób sięga po niego nie zważając na konsekwencje. Czasem będą one nieodwracalne i ukształtują dalsze życie ludzi, którzy się na niego skusili. Niestety cena może być kolosalna i doprowadzić do nieszczęścia przynajmniej jednej ze stron, a najczęstszym przykładem takiego owocu jest zakazana miłość.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Drake'a Johnsa gwiazdę futbolu, który przyjeżdża w rodzinne strony po kilku latach nieobecności z powodu tragicznej i podejrzanej śmierci ojca i macochy w wypadku. Powodem tego, że unikał tego domu była jego przybrana siostra Elle, z którą wiele lat temu połączyła go miłość. Owe uczucie cechowały wzloty i upadki przez brak szczerej rozmowy ze strony Drake'a. Za jakiś czas młodzi wyjaśnili sobie, że ich związek się nie uda i Drake postanowił wyjechać, A Elle wkrótce po tym urodziła syna i wyszła za mąż za Huntera, brata swojej najlepszej przyjaciółki. Jak potoczą się dalsze relacje Drake'a i Elle? Kim jest ojciec syna Elle? Jakie wydarzenia czekają bohaterów? O tym w książce „Grzeszne pragnienie” autorstwa AT. Michalak.

Rodzeństwo

Autorka poruszyła bardzo ciekawy problem odnośnie romansu między rodzeństwem i o ile sprawa takich związków między rodzeństwem: rodzonym, ciotecznym, wujecznym, stryjecznym i przyrodnim jest godna potępienia, a przynajmniej społeczeństwo i badania naukowe tego nie pochwalają, to już tak oczywiste nie jest, gdy mamy do czynienia z rodzeństwem przybranym. Otóż takie osoby oprócz dokumentacji i wspólnego wychowywania się (często nie od najmłodszych lat) nic nie łączy. W świetle genetyki są to dla siebie obcy ludzie, także ewentualny związek między nimi stwarza pewne dylematy, z którymi będą musieli się wszyscy zainteresowani jakoś zmierzyć. Trzeba pamiętać, że rozstanie przy dość silnym uczuciu może wywołać więcej szkód, niż korzyści zwłaszcza, iż powodem jest tylko to, iż zostali rodzeństwem tylko na papierze dzięki związkowi ich rodziców. Miłość jest najważniejsza, a to, co ludzie powiedzą jest nieistotne, najważniejsze jest szczęście takich zakochanych, którzy w żaden sposób nie są ze sobą spokrewnieni.

Odczucia

Sięgając po książkę nie spodziewałem się tak dużego zaciekawienia i wciągnięcia się w historię tych dwojga bohaterów. Na uznanie zasługuje fakt, że autorka potraktowała wydarzenia z przeszłości bohaterów jako jedną część książki, dzięki czemu otrzymujemy dość ciekawą i pikantną akcję zamiast nudnych i suchych wspomnień przeplatanych z teraźniejszością, co jest dość często spotykane u innych autorów. Czytając książkę zdarzyło mi się, że byłem zaskoczony przebiegiem akcji, co niewątpliwe podnosi jakość pozycji. Połączenie literatury erotycznej z życiowymi problemami, które są aktualne w naszej rzeczywistości wyszło perfekcyjnie, dzięki czemu otrzymujemy książkę z głębią treści, a nie płytką skoncentrowaną tylko na pikantnych scenach.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się płynnie z dużym zaciekawieniem dzięki wywołanemu u mnie szeregowi emocji, począwszy od tych smutnych, a skończywszy na tych radosnych. Moim zdaniem pozycja skierowana jest głównie do fanek/fanów erotyków, a to oznacza, że książka jest dla odbiorców pełnoletnich. Okładka, gdyby była błyszczącą, zapewne robiłaby lepsze wrażenie w przeciwieństwie do tej jaka jest, czyli matowej pogłębiającej efekt ukrycia postaci, jak za mgłą. Jedynie napis obwieszczający tytuł przykuwa wzrok, ponieważ zdecydowanie wyróżnia się na tle okładki swoimi „żywymi” kolorami. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom gustującym w pikantnych scenach, ale jednocześnie wymagającym, by fabuła książki niosła ze sobą jakieś przesłanie.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-10-03,

Takie książki jak "Grzeszne pragnienie" trzeba umieć pisać i autorka to potrafi. Sceny erotyczne napisane są w taki sposób, że naprawdę chce się czytać dalej! Mam na koncie wszystkie Twoje książki Kochana i każdą kolejną będę czytać! Bardzo lubię Twoje pióro i historie, które spod niego wypływają! Dziękuję Ci również za paczkę niespodziankę💙

Bohaterowie to: futbolista Drake, który skrada serce każdej dziewczyny i Elle-która ma syna Dominika. Wszystko byłoby super, ale... ojciec Drake'a i matka Elle pobrali się, czyli oni są dla siebie przybranym rodzeństwem... powiem Wam działo się tutaj!

W młodzieńczych latach ta dwójka wpadła sobie w oko... działali na siebie jak magnes. Jedna sytuacja przekreśliła ich relacje i kontakt się urwał. Lecz między nimi doszło do zbliżenia...

Po dziesięciu latach Drake wraca do swojego rodzinnego domu, bo rodzice zginęli w wypadku... Ale co to...? Elle ma syna i to bardzo podobnego do naszego futbolisty. Czyżby dziewczyna miała przed nim tajemnicę?

Minęło sporo lat, a oni dalej na siebie działają... pociągają się...
Czy między tą dwójką jest szansa na prawdziwą miłość?
Czy Elle zdobędzie się na odwagę i wyjawi Drakowi prawdę?

Zachęcam gorąco do zapoznania się z bohaterami tej książki! Zwłaszcza teraz, kiedy mamy już jesień! Historia z całą pewnością rozpali Wasze serca i zrobi się Wam gorąco!

Jeszcze raz dziekuję @at.michalak.autor za piękną przygodę z Twoimi bohaterami i proszę o więcej💙

Drake Johns jest rozgrywającym drużyny futbolowej Los Angeles Rams. Uchodzi za bogatego playboya. Dziesięć lat temu przeprowadził się z New Haven do Los Angeles po tym, kiedy Ella złamała mu serce. Teraz, w obliczu śmierci rodziców musi powrócić na stare śmieci... Ella jest przyrodnią siostrą sportowca. Została wdową jakiś czas temu, z dziewięcioletnim synem Dominikiem. Kobieta radzi sobie jak może ze wsparciem przyjaciółki Matyldy. Ella ma obawy co do tego, gdy ponownie przyjdzie jej zobaczyć na żywo Drake'a, który niegdyś skradł jej serce... Czy odkryją prawdę o śmierci rodziców? Czy Ella i Drake dojdą do porozumienia? Czy przeszłość będzie przeszkodą nie do pokonania? A może jednak zapalnikiem zmian i szansą na wspólną przyszłość? A.T.Michalak pisze powieści dla romantyczek. Dla kobiet, które oczekują od powieści pięknego uczucia, staczania walk i takiego spokoju. Takiej otuchy i nadziei, która jest balsamem dla serca. "W jego oczach" oraz w "Zakazanej namiętności" właśnie tak było. A teraz powtórzyło się w "Grzesznym pragnieniu". Sportowiec i playboy kontra wdowa i samotna matka. Na dodatek fakt, że stanowią przyrodnie rodzeństwo. Coś zakazanego. Coś grzesznego. Coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć. A jednak się stało. Stało i co najlepsze - nie wygasło. Zakazany owoc był świetnie nakreślony. Dzięki temu, że autorka pokusiła się o pokazanie ich wspólnej przeszłości mogłam ich lepiej zrozumieć. Tego co czuli, czym się kierowali. W zderzeniu w teraźniejszością było to świetnym zagraniem. Została również pokazana relacja hate-love. Ale nie stanowiła ona istotnego tła, tylko była smakowitym dodatkiem. Tym czymś, co pokręca temperaturę. Dodaje niepewności i budzi zaintrygowanie. Natomiast od pierwszej chwili widziałam między bohaterami te iskry. To przyciąganie i chemię. Buzującą pożądanie, które wręcz kipiało. Pięknie rozwijające się uczucie. Widać, że Ella i Drake dojrzali. Już nie są takimi narwańcami w gorącej wodzie kąpanymi. Dojrzałość przemawia. Ella jest empatyczna i rozważna. Drake'a przemiana równie jest dobrze widoczna. Podziwiałam jego spokój i opanowanie po fakcie odkrycia pewnego sekretu. Trzymałam kciuki za nich. Postać Dominika chwyta za serce. To fajny i grzeczny chłopczyk, który potrzebuje męskiego wzorca. Mati, to przyjaciółka Elli z prawdziwego zdarzenia. Wspiera, nakierowuje i uważnie słucha. Natomiast Julie od samego początku mnie drażniła. Tym wywyższaniem się. W momencie jej krętactw to już pałałam do niej nie do końca przychylnymi uczuciami. Sceny miłosne w tej powieści są odważne, lubieżne i niezwykle gorące. Spalające i trawiące. A na ostudzenie autorka serwuje elementy grozy i niepewności, które trzymają w niepewności. Pokusiłabym się tylko o dodanie dosłownie jednej sceny z udziałem głównego bohatera z życia z Nowego Jorku. To jak nawet wyglądają uroki sławy. Zabrakło mi tutaj także tego smutku i powagi sytuacji po śmierci rodziców. Tego skupienia się na stracie. Jak został już dorzucony element tragiczny z udziałem Drake'a już pod koniec, to miałam wrażenie, że spłynęło to po nim jak po kaczce. No mógł się chłopina bardziej przejąć nowym stanem rzeczy, hihi. Takie tam moje małe marudzenie. Ale nawet bez tego to fajna powieść. Odpowiednio pikantna i gorąca. Namiętna z elementami mrożącymi krew w żyłach. Ta historia rozpaliła moje zmysły. Uff, momentami było naprawdę ogniście. Z każdą kolejną stroną zatracam się coraz bardziej. Wciągającą i pasjonująca. Styl autorki polubiłam już po debiucie, więc oczywiste jest toż że pod tym względem nie mam żadnych uwag. Zachęcam do czytania. Warto, szczególnie jeśli spodobała się wam któraś z wydanych dotąd powieści autorki. Warto. Polecam.

„Drake bez ostrzeżenia wbił się we mnie,tak mocno,że niemal straciłam równowagę.Jęk wyrwał się z moich ust.Mieszanina przyjemności i bólu rozlała się po moim ciele.Nie był czuły.Był pierwotny,kierował nim instynkt i nienawiść,do mnie.”

Kiedy Elle zakochiwała się w swoim przybranym bracie, nie mogła wiedzieć jak wpłynie to na całe jej życie. Prawdziwa namiętość, jaka narodziła się między nastolatkami, wskutek niedomówień i wpływu osób trzecich przerodziła się w nienawiść, którą Drake pokazywał, na każdym kroku i przy każdym spotkaniu. Wspólna tragedia łączy ich drogi na nowo, a skrywane sekrety powoli wchodzą na światło dzienne i choć oboje próbują poukładać sobie życie na nowo, to chemia, która zawsze była między nimi, znowu wybucha i nic i nikt nie jest w stanie jej okiełznać. Do samego końca nie wiemy, co stanie się, gdy skrywane sekrty wyjdą na jaw. Oprócz świetnie opisanego przewodniego wątku hate/love, mamy też wątek sensacyjny, dużo humoru i na prawdę duuuużo gorących momentów. Bohaterowie drugoplanowi, także bardzo dużo wnoszą do historii, ale mnie bardzo zaintrygowała postać managera…czuję, że bardzo, ale to bardzo chciałbym poznać jego historię.

Reasumując to jest historia pełna niesamowitej namiętności, która, prawie od samego początku, od pierwszych stron, jest wybuchową mieszanką pasji, nienawiści i pożądania.
Pikantne i gorące sceny, są tak obrazowo i fascynująco opisane, że nasza wyobraźnia, niemalże pozwala wejść w skórę bohaterów. To co się dzieje między nimi, na przełomie dekady, to jeden wielki emocjonalny rollercoaster, na którym przejażdżka, trzymająca do samego końca w napięciu przez cały czas nie zwiastuje jednoznacznego zakończenia.

Pięknie dziękuję autorce i wydawnictwu, za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki i za piękną przesyłkę influancerską.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-09-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Niesamowicie wciągająca, przyjemnie się czytająca, z dużą dozą pożądania i namiętnych scen, które jednak nie przysłaniają fabuły- taka jest ta książka. Pełna ciekawie poprowadzonych wątków, niesztampowo, co tylko nadaje jej wyjątkowości. To moje pierwsze spotkanie z Autorką i oceniam je bardzo pozytywnie, bowiem pisze lekko, interesująco i potrafi dotrzeć do czytelnika. Nie męczyłam się podczas lektury, wręcz przeciwnie, czytałam ją w zastraszająco szybkim tempie, bo po prostu była świetnie napisana. Uważam, że miłośnicy lekkich erotyków powinni być nią ukontentowani, ale także osoby, którym bliższy jest romans i szukające w książce czegoś więcej nie powinny narzekać.
Książka podzielona jest na dwie części- wydarzenia sprzed 10 lat oraz teraźniejszość. Szczerze mówiąc obie wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie i z dużym zainteresowaniem poznawałam wydarzenia z życia Drake`a i Elle. Jacy oni są? Z pewnością w życiu nastoletnim byli zdecydowanie bardziej naiwni, narwani, wybuchowi, działający pod wpływem targających nimi sprzecznych uczuć. Zyskują z wiekiem, oboje, choć jedno nie ulega zmianie- nieodparte przyciąganie między tym dwojgiem, brawurowo stworzone przez Autorkę. Imponuje mi fakt, że ich dorosłe wersje udało się stworzyć z zachowaniem ich charakterystycznych cech, wplatając w to pewne wyuczone wraz z biegiem życia wartości, zmiany priorytetów i dojrzalsze podejście- do związków, ludzi, rodziny. Uważam, że to duży atut, bowiem często zdarza się, że bohaterowie tracą swój charakter wraz z upływem lat, tutaj nic takiego nie miało miejsca.
Chciałabym także zwrócić uwagę na postać Huntera. Kim był? Tego dowiecie się podczas lektury. Zaskoczę Was jednak, ponieważ ja w nim zakochałam się bezwarunkowo. Choć to postać poboczna, która nie znalazła zbyt wiele miejsce w tej książce, to wdarł się w moje serce niemal od razu, gdy pojawił się w fabule. Jego późniejsze czyny jedynie potwierdziły, że wybór mojego obiektu uczuć w tej historii był jak najbardziej trafny ;-)
Książka porusza ważny, choć może dla niektórych kontrowersyjny temat, miłości między.. przyrodnim rodzeństwem? Moim zdaniem nawet nie. Nie łączyło ich w mojej ocenie nic oprócz wspólnego dachu nad głową przez krótki okres, ich rodzice pobrali się gdy oni byli nastolatkami. Jednak pomimo to, uważali, że ich związek jest zakazany i niezgodny z konwenansami. W tej historii delikatnie zobaczymy  jak wygląda życie sportowca na świeczniku oraz jak okrutni i samolubni mogą być ludzie, którzy wydają się bliscy. Jak ważna jest rodzina i przyjaciele, a ich wsparcie nieocenione w trudnych momentach. I jak wiele widzą rodzice, choć nie zawsze po sobie to pokazują. Do tego Autorce udało się tu wpleść ciekawy i tajemniczy wątek, który stanowi kolejną wartość dodaną tej książki. Szczerze mówiąc, chciałabym poznać historię Stefano, choć to kolejna postać epizodyczna, uważam, że ma ogromny potencjał na swój własny tom.

Zakazana pokusa #dangerous game
AT. Michalak0
Okładka ksiązki - Zakazana pokusa #dangerous game

Violet Adams, prymuska, postanawia uwieść gwiazdę studenckiej drużyny futbolowej - Tylera MacKenzie. Dziewczyna chce w ten sposób zrobić na złość nadopiekuńczemu...