Gwiazda Wieczorna wschodzi. Audiobook

Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788380820173
Czyta: Janusz Zadura

Drugi tom cyklu!

Nad Baśnioborem zbierają się czarne chmury. Bractwo Gwiazdy Wieczornej zrobi wszystko, by znaleźć pewien niezwykły przedmiot ukryty w ciemnej kniei i uwolnić potężną czarną magię, drzemiącą od wieków... Kendra i Seth, którzy już raz uratowali rezerwat, teraz muszą się zmierzyć z najstraszliwszą tajemnicą Baśnioboru. Jakikolwiek fałszywy ruch może zdradzić kryjówkę satyrów i nimf, ale przede wszystkim sprowadzić niebezpieczeństwo na całą ludzkość.

Co czai się w mrocznych zakątkach rezerwatu? Jak rozumieć enigmatyczne wskazówki Sfinksa? Czas ucieka, Gwiazda Wieczorna nie zasypia, a za bramą Baśnioboru na Setha i Kendrę czeka kolejna przygoda ich życia.

Kup książkę Gwiazda Wieczorna wschodzi. Audiobook

Opinie o książce - Gwiazda Wieczorna wschodzi. Audiobook

Druga część jeszcze lepsza wprost nie mogłam się odeerwać od tej książki.
"Gwiazda Wieczorna Wschodzi" drugi tom trylogii Baśniobór autorstwa Brandona Mulla . Po ostatnim pobycie w Baśnioborze wiele się zmieniło m.in: Kendra uratowała krainę i została owróżkowiona .Tuż przed zakończeniem roku szkolnego do klasy Kendry przychodzi nowy uczeń. Tylko Kendra wie naprawdę kim on jest... Następnie wraz z bratem poznaje Errola. Na początku dzieci zaprzyjaźniają się z nim . Jednak potem dowiadują się , że jest on członkiem Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej. Po zakończeniu szkoły po dzieci przyjeżdża Vanessa , którą wysłał dziadek dzieci po nich . W Baśnioborze dzieci dowiadują się , że na terenach rezerwatu jest tajemniczy artefakt. Coulter,Tanu i Vanessa będą go szukać i przy okazji będą szkolić dzieci. Tanu uczy ich o eliksirach , Vanessa o magicznych stworzeniach a Coulter o magicznych przedmiotach. Jednak nawet w rezerwacie czyha na dzieci niebezpieczeństwo. Ktoś jest szpiegiem i utrudnia im prace . Nagle szpieg przejmuje kontrole nad rezerwatem i dzieci muszą same znaleźć artefakt. Na dodatek na życie Setha czatuje Olloch Żarłoczny. Rodzeństwu pomoże również brat Dale , który był albinosem , ale dzięki odwadze Setha wyzdrowiał. Czy dzieci wraz z nowym pomocnikiem znajdą przed wrogiem artefakt ? Czy Setha dopadnie Olloch Żarłoczny ? Czy uratują krainę ? Co to jest skrzynia ciszy ? Kto jest zdrajcą ? Kim jest Sfinks ? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w drugim tomie trylogii Baśniobór . Moim zdaniem , w tym tomie najbardziej się zmienił Seth . Chłopiec wykazał się dużą odwagą , już nie popełnia tych samych błędów.
Za drugą część cyklu przygód rodzeństwa Sorenson w Baśnioborze zabrałam się zaraz po skończeniu części pierwszej z nadzieją, że tak jak tamta, będzie porywającą. Niestety myliłam się. Część druga traci na zbyt długo rozwijającej się akcji i długości opisów. Nawet momenty, w których "coś się dzieje" są wg mnie zbyt mocno rozbudowane. Pomysł nie do końca wykorzystany, mnóstwo zbędnych anegdot. To sprawia, że poważnie zastanawiam się nad sięgnięciem po kolejny tom.
Avatar użytkownika - Queen111
Queen111
Przeczytane:2021-07-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Bardzo dobra rozrywka. W tej części pojawiają się nowe postacie i razem z bohaterami odwiedzamy nowe miejsca.

Avatar użytkownika - hanczyk04
hanczyk04
Przeczytane:2021-04-01, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wartka akcja na każdej stronie przypomina wrażenia jak podczas oglądania filmu sensacyjnego. Wszystkie postaci są charyzmatyczne. Dalekie od disnejowskiego schematu zakończenie jest zarówno szczęśliwe, jak i niekoniecznie... Jakkolwiek zostawia duże pole do popisu w następnej części.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Do klasy Kendry trafia paskudny stwór. Niestety prawdziwą jego naturę widzi tylko dziewczynka, dla reszty jest przystojnym nastolatkiem. Kendra próbuje się go pozbyć, z pomocą nadchodzi dziwny gość. Niestety i on stara się wykorzystać naiwność dzieci. Vanessa rusza z odsieczą.... Kolejna część Baśnioboru pełna tajemnic, zdrad i niesamowitych przygód.
Avatar użytkownika - Karou22
Karou22
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pięć Królestw. Łupieżcy niebios
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Pięć Królestw. Łupieżcy niebios

Autor serii Baśniobór i Pozaświatowcy, bestsellerów z listy „New York Timesa”. Cole chciał się tylko popisać przed kolegami w Halloween...

Świat bez bohaterów
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Świat bez bohaterów

Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu Fablehaven, przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków...