Gwiazdka pełna życzeń

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978- 83- 665- 7084-9

Tom 2 cyklu Najcenniejszy podarunek

Kontynuacja "Najcenniejszego podarunku" - drugi i OSTATNI tom tej świątecznej dylogii!
OPIS:
Opowieść, która roztopi najtwardsze serca!
Klaudia Bianek wie, jak sprawić, by święta ponownie stały się magiczne.
Te święta miały być wyjątkowe. Szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Oliwii i ostatni rok odmienił jej los nie do poznania. Jeszcze nigdy nie czuła się tak bezpieczna i kochana. Życie jednak potrafi być przewrotne. Teraz, w jednej chwili, czas stanął w miejscu, a świat dziewczyny zatrzymał się w najgorszym możliwym momencie. Czy upragniona Gwiazdka przyniesie ukojenie? Czy jedno wypowiedziane szeptem życzenie przywróci ducha świąt? Przepiękna historia, którą możesz czytać cały rok!

Kup książkę Gwiazdka pełna życzeń

Opinie o książce - Gwiazdka pełna życzeń

Po raz kolejny sięgnęłam po tytuł, który wcześniej miał już swój początek, ale ja oczywiście tego nie doczytałam. Niemniej jednak w tym przypadku nie ma niezbędnej konieczności przeczytania w pierwszej Kolejności pierwszego tomu. Autorka po krótce wprowadza nas w losy bohaterów i nie mamy wrażenia, że kompletnie nie wiem co się dzieje, choć z pewnością łatwiej byłoby czytać w odpowiedniej kolejności poszczególne tomy.
Oliwia i Oskar są szczęśliwą, zakochaną parą, których uczucie rozwija się w swoim tempie.
Oliwia w pełni poświęciła swoje życie dla życia rodzinnego. Po odejściu mamy to ona przejęła większość obowiązków i musiała zająć się młodszą siostrą i ojcem, natomiast jej plany zeszły na dalszy plan. Musiała szybko dorosnąć, co również miało ogromny wpływ na to,na kogo wyrosła.
Po wielu latach, gdy wszyscy zaczęli sobie układać życie, powoli wracać do normalności i nauczyli się ze sobą żyć do ich życia ponownie postanowiła wrócić mama. Tym razem zrobiła to po wielu latach i z wielkim impetem. Postanowiła spotkać się z córkami, aby przedstawić im swoją nową, wielką miłość oraz jejgo syna. Dziewczynki mają prawo czuć się urażone, szczególnie w momencie, gdy mama z dumą informuje dziewczyny, że jej przybrany syn studiuje medycynę, przy czym Oliwia zawsze marzyła o studiach, z których musiała niestety zrezygnować, aby móc pomóc ojcu i siotrze.
Piękna historia, która wywołała u mnie wzruszenie. Nie jest przesadnie przesłodzona, a bardzo życiowa i aktualna. Jestem pewna, że wszyscy którzy znają już twórczość autorki, czytając ten tytuł się nie zawiodą.
Książkę czyta się bardzo szybko i niezwykle przyjemnie. Świąteczny klimat w książce dodaje jej aromatu. Ja osobiście uwielbiam takie książkowe klimaty, dlatego autorka wpasowała się idealnie. Jest przeznaczona zarówno dla młodzieży, która pokocha bohaterów i ich przygody, jak również dla starszych czytelników, szczególnie tych którzy uwielbiają miłe, klimatyczne opowieści.
Ja książkę z całego serca polecam i jestem pewna, że nie omieszkam nadrobić poprzedniej części.

Avatar użytkownika - TinyGirl
TinyGirl

Choć pierwsza część nie wywołała u mnie efektu wow, postanowiłam sięgnąć po jej kontynuację i przekonać się, o co tyle szumu w internatach. Niestety, tak jak w przypadku pierwszej części, również tu, czegoś mi zabrakło. Choć szczerze przyznaję, że zaczynam podejrzewać, że to po prostu ja mam problem z opowieściami świątecznymi.

„Gwiazdka pełna życzeń” to niezobowiązująca, choć poruszająca trudne tematy historia mająca na celu wprowadzić nas w świąteczny klimat,- który przyznaję jest tu całkiem fajnie przedstawiony. Oczywiście oprócz tych świątecznych elementów poznajemy, również dalsze losy bohaterów „Najcenniejszego podarunku”. W tej części widzimy ich trochę inaczej. Każdy z nich przeszedł jakąś przemianę i w tym tomie jest to bardzo widoczne. Nie znajdziemy tu nieprzewidywalnych zwrotów akcji czy zaskoczeń. Dostajemy za to kawałek prawdziwego życia i świąteczny klimat.
Książkę czyta się szybko i dobrze. Język jest prosty. Mi osobiście najbardziej przeszkadzały w niej pojawiające się powtórzenia – po prostu nie lubię, jak autor kilka razy, w jednej książce piszę praktycznie to samo. Rozumiem, że może to być zamierzony zabieg, mający na celu wzmocnienie przekazu, jednak mi osobiście po prostu przeszkadzał.

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-11-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce,

„Gwiazdka pełna życzeń” to historia młodej kobiety, Oliwii, która mieszka z ojcem- alkoholikiem oraz nastoletnią siostrą. Jest też prawie od roku w związku z Oskarem.

Ta młoda i odpowiedzialna dziewczyna mimo upływu lat, wciąż nie może sobie poradzić z tym, że kilka lat wcześniej jej mama wyjechała do Anglii i nie wróciła. Od tego czasu to ona musiała zajmować się domem, siostrą i pilnować ojca, który coraz częściej zaglądał do kieliszka.

Akcja książki ma miejsce w okresie przedświątecznym. Ulice są pełne śniegu, zapachy pieczonych ciast unoszą się z kuchni, a na dworze czuć na policzkach szczypiący mróz. Również te święta są inne dla Oliwii i jej rodziny. Tata już nie pije, siostra wkracza powoli w dorosłość, a i sama bohaterka Oliwia ma kogoś, na kim będzie mogła polegać.

Ta historia była lekka i przyjemna w czytaniu. Strony niemal same się przewracały.

Autorka porusza trudne tematy: alkoholizm oraz porzucenie przez rodzica. Zarówno z jednym, jak i z drugim, trudno jest się pogodzić, a co dopiero, kiedy dzieją się równocześnie.

Jedna rzecz drażniła mnie w tej książce, a mianowicie Oskar i jego zachowanie. Po pierwsze, ukrywał przed swoją dziewczyną pewien sekret (nie chcę tu pisać co to było, żeby nie zdradzać zbyt wiele), a po drugie, cały czas użalał się nad sobą i swoim losem. Był niezadowolony, bo miał rękę w gipsie i tym samym, nie mógł pomóc rodzicom przy sprzedaży choinek . A przecież, to nie koniec świata i w takiej sytuacji, mógłby znaleźć sobie inne zajęcie, np. pracując jako kasjer, tak jak Oliwia. W ten sposób odciążyłby ją.

Oczywiście, ja jak to ja, nie zorientowałam się , że czytam drugi tom 🤦‍♀️. Dopiero pod koniec czytania zerknęłam na jedną ze stron w internecie i wtedy zauważyłam, że to kontynuacja książki „Najcenniejszy podarunek”. Nie muszę dodawać, że to było moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki😂🙈. Mimo, iż nie znałam pierwszej części, to nie miałam problemów ze zrozumieniem tej historii.

Czy to było pierwsze i ostatnie spotkanie z piórem tej autorki? Na pewno nie. Już teraz jestem bardzo ciekawa pierwszego tomu, a na pewno też sięgnę po inne jej książki.

Avatar użytkownika - nataliasz221
nataliasz221

Niby nic się nie dzieje, większej akcji nie ma, ale książki Klaudii Bianek mają to "coś": nie możesz się od nich oderwać, przewracasz strony i przeżywasz wszystkie emocje z bohaterami. A klimat? Oczywiście najlepszy bo świąteczny. Taki, że aż się robi czytelnikowi cieplej na sercu. A bohaterowie? Hm uwielbiam Oliwię, jest taką swojską, normalną dziewczyną. A Oskar? To nie jest typowy macho, też ma swoje problemy i wady. I to w bohaterach pani Klaudii uwielbiam: są czarno-biali, podobni do każdego z nas.
Wada tej książki? Jest zdecydowanie za krótka!

Lekka, przyjemna książka, którą czyta się jednym tchem! Idealna na przedświąteczne wieczory, szczególnie dla miłośników obyczajówek i romansów! Mnie całkowicie pochłonęła.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

"Gwiazdka pełna życzeń" dużo bardziej mi się podobała od poprzedniej części.
W końcu mamy więcej emocji! Mam wrażenie, że głównie przez przyjazd do Polski matki Oliwii i Basi.
Oskar też niczego nie ułatwia przez kontakty ze swoją byłą "dziewczyną od seksu" Malwiną. Oliwia jest bardzo niepewna siebie. Cały czas także martwi się o tatę i swojego psa, Sarę. Suczka skończyła 13 lat i każdy dzień spędzony z nią jest na wagę złota.
Do tego niespodziewana wizyta cioci Joli z Wrocławia, siostry ojca.
Naprawdę przyjemnie czytało się tą pozycję, choć miejscami, zwłaszcza na końcu ogarnął mnie smutek.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

"Gwiazdka pełna życzeń" to opowieść o milosci, która na długo zagości w naszych sercach.

Bohaterów tej książki miałam okazję poznać podczas pierwszej części "Najcenniejszy podarunek".

Oliwia to  młoda dziewczyna, która musiała szybko dorosnąć, żeby zająć się domem, kiedy jej mama zostawiła ją, jej młodszą siostrę i ojca. Oliwia porzuca marzenia o studiach i ciężko pracuje, żeby zarobić trochę pieniędzy. W międzyczasie ojciec popada w chorobę alkoholową. Oliwia robi wszystko, żeby mieć normalne święta. Ma wspaniałych ludzi, którzy ją otaczają, a przede wszystkim swojego chłopaka Oskara, na którego zawsze może liczyć. Czy te święta będą wyjątkowe? Czy znowu ktoś lub coś pokrzyżuje plany Oliwki?

Po dwóch lekturach zakochałam się w twórczości Klaudii Bianek. "Gwiazdka pełna życzeń" to, nie tylko lekka i przyjemna lektura na święta, ale również książka, która porusza ważne tematy. Walka z alkoholem, samotność wśród starszych, odejście matki.

Podziwiam główną bohaterkę za jej determinację i wolę walki. To, niezwykle dzielna dziewczyna, która z całych sił walczy o rodzinę.

Polecam 👌

Klaudię Bianek lubię w tej wersji młodzieżowej i w takiej dostałam tę historię. Jest to kontynuacja zeszłorocznej powieści świątecznej, ale według mnie, nawet nie znając pierwszej części, łatwo można się odnaleźć. Może to nic odkrywczego, nowego, ale czytało mi się przyjemnie i nawet czuć było atmosferę świąt. Klaudia pisze emocjonalnie, ale prostymi słowami. Będą wzruszenia, ale i radości. Przeczytałam ją szybko, nie jest bardzo złożona, taka idealna na jeden wieczór.

Taką, jaką jesteś
Klaudia Bianek 0
Okładka ksiązki - Taką, jaką jesteś

Pozwól mu pokochać Cię taką, jaka jesteś.Eliza i Filip to zakochana w sobie do szaleństwa para, która sporo razem przeszła, ale mimo wielu...

Zawsze i na zawsze
Klaudia Bianek 0
Okładka ksiązki - Zawsze i na zawsze

Związek z Filipem pozwolił Elizie na nowo uwierzyć, że jest jeszcze zdolna kogoś kochać. Teraz jej świat rozsypał się ponownie, a kobieta nie ma już siły...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński