Gwiazdka w Lovely Lane

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-03-24

Tom 4 cyklu Pielęgniarki

Czwarty tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach.

Wielka Brytania, lata 50. XX wieku.

Na oddział dziecięcy trafia zagłodzony niemal na śmierć półroczny chłopczyk, a dzielny personel szpitala walczy o jego życie. To będzie prawdziwy czas próby dla Aniołów ze szpitala St Angelus.

Wspaniała i oddana swoim pacjentom siostra oddziałowa samotnie znosi trudy śmiertelnej choroby…

Okrutna, apodyktyczna matka pragnie za wszelką cenę uniemożliwić córce karierę pielęgniarską i zatrzymać ją przy sobie…

Zbliżają się święta. Pammy i Beth marzą o wygraniu konkursu na najpiękniejsze szpitalne dekoracje bożonarodzeniowe, ale splot tragicznych okoliczności może im pokrzyżować szyki.
W niełatwych i biednych latach pięćdziesiątych tylko poczucie humoru i siła wspólnoty mogą uratować Anioły w tym niezwykle trudnym, ale magicznym przedświątecznym czasie.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Gwiazdka w Lovely Lane

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2020-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2020 roku, Obyczajowe,
Powieści obyczajowe, których akcja rozgrywa się zarówno w modnych miastach, jak i w sielskiej scenerii wsi, na stałe zagościły już na półkach księgarskich i bibliotecznych. Wśród nich znaleźć można lekkie, wakacyjne romanse, ale także prozę nieco bardziej zaangażowaną. Wśród niej wyróżnia się z pewnością kilkutomowa już seria Pielęgniarki Nadine Dorries. Choć nie brakuje w niej pozytywnych emocji, to są one raczej wynikiem empatii, zaangażowania i bezinteresownej pomocy pracującego w szpitalu St Angelus personelu medycznego, a nie – jak ma to miejsce w lżejszych obyczajówkach – szczęśliwych zbiegów okoliczności i sprzyjającego bohaterom losu. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pogoda w Liverpoolu nie rozpieszcza mieszkańców miasta. Jest nie tylko deszczowo, ale w dodatku przenikliwie zimno i wilgotno. W takich warunkach ubodzy mieszkańcy doków, a zwłaszcza ich dzieci, stają się ofiarami zapalenia płuc. Tom czwarty Pielęgniarek – Gwiazdka w Lovely Lane – otwiera obraz, w którym czytelnik dostrzeże bezradność i przerażenie prostych, niewykształconych rodziców, zawierzających pracownikom St Angelus swoje najmłodsze, bardzo chore dziecko. To jednak nie koniec wyzwań, przed jakimi staną pielęgniarki. Niedługo później do szpitala trafia wygłodzone półroczne niemowlę. Pojawiają się kolejne pytania ...

Opinie o książce - Gwiazdka w Lovely Lane

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2020-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

"Jeśli macie za sobą poprzednie części serii, nie wahajcie się przed sięgnięciem po najnowszy tom. „Gwiazdka w Lovely Lane” to po raz kolejny już przemawiająca do wyobraźni i trafiająca w czułe nuty opowieść o życiu i śmierci, zazdrości i rywalizacji, miłości i trosce, wsparciu, bezgranicznym oddaniu, poświęceniu oraz prawdziwej przyjaźni. To opowieść o silnych kobietach, które ze wszech miar starają się nieść pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Cała seria jest niesamowita. Gorąco polecam ją waszej uwadze, gdyż naprawdę jest jej warta."

Cała recenzja: https://magicznyswiatksiazki.pl/gwiazdka-w-lovely-lane-nadine-dorries/

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2020-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 35 książek 2020, przeczytane,