Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i księżniczka

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-07-02

Pełna absurdu kosmiczna opowieść w stylu Autostopem przez galaktykę. Załoga zebrana z łapanki wyrusza rozklekotanym złomem, by uratować Ziemię przed nadlatującą asteroidą. Kto zapomniał przykręcić działko, o co chodzi z czerwonym szlafrokiem i jaką rolę w tym wszystkim spełnia księżniczka? Pierwsza część cyklu.

Kup książkę Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i księżniczka

Opinie o książce - Gwiezdny wojownik.Tom 1. Działko, szlafrok i księżniczka

Fajna,absurdalna historia z Armagedonem w tle.Ziemia zagrożona asteroidą,ekspedycja ratunkowa złożona z wyrzutków i rozpieszczona księżniczka-uciekinierka kontra mordercza Arachne...W tle naoarzanie się dwóch supemocarstw Macrosoft przeciw Epple i vice versa

Avatar użytkownika - Agaba
Agaba
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Si-Fi,
Wiek 25. Ludzkość mieszkająca na Ziemi zagrożona przez potężnego asteroidę... Scenariusz jak z filmu ,,Armagedon". Ale nie do końca. W czasie opisanym w powieści na naszej planecie mieszka niewielki odsetek ludzi. W czasie Wielkiej Wojny zniszczone zostało ponad 78% powierzchni planety. Wówczas ludzkość opanowała moda na życie w kosmosie. ,,Psycholodzy i naukowcy się spierają" czy ta moda nie jest jednak wynikiem zniszczenia ziemi. Jednak ziemia to kolebka cywilizacji i ,,w dobrym tonie" jest ją ratować. Tymczasem na księżycach Saturna i Jowisz rywalizują (jak podczas zimnej wojny) dwa królestwa Macrosoftu i Epple, Aby je pogodzić ma nastąpić ślub księżniczki Sisi Karoliny Julii Wiktorii Margo Macrosoft z następcą tronu Epple'a. Księżnicce pomysł zamążpójścia nie przypadł do gustu więc ucieka z domu. W tym czasie załoga statku kosmicznego Gwiezdny Wojownik wyrusza na (prawdopodobnie) samobójczą misję ocalenia Ziemi. Podobnie jak w ,,Armagedonie" muszą strzelić bombą atomową w asteroidę jednak podczas startu rzeczona broń odpada od statku, ponieważ Miśkowi - mechanikowi statku zawsze zostawało dużo dodatkowych śrubek i zabezpieczeń. ,,Oficjalnie uważał, że to bardzo oszczędne z jego strony. Nieoficjalnie zwyczajnie nie miał pojęcia , gdzie należało je wkręcić"*. Oprócz Miśka na pokładzie statku znajdują się Jerzy Wysocki - kapitan uzależniony od napojów wyskokowych, Sandra Gelee - naukowiec, strzelec Natalie, Dok - lekarz i Jose Pikadło - nawigator. Wszyscy, poza jedną z tych osób, znaleźli się w tym statku bo coś przeskrobali. Pozbawieni broni muszą zadokować na stacji kosmicznej Sateli czekając na przywóz broni. Tam stykają się ich losy z księżniczką Sisi, zło czyniącą Arachną i cała załoga przypadkowo zostaje wplątana w polityczne gry wielkich królestw. Co z tego wyniknie? Dla czytelnika książki dobra zabawa. Autorka na kartach powieści rozśmiesza i zaskakuje. Losy dziwnej załogi czyta się przyjemnie, łatwo sobie ich wyobrazić, po przedstawieni są bardzo plastycznie a poza tym na kartach książki zamieszczone są co jakiś czas rysunki. Okładka również jest bardzo ładna. Jest to pierwsza powieść si-fi Pani Miszczuk. Mam nadzieję, że nie ostatnia. Chętnie przeczytam kolejne tomy serii. Jednak są i minusy (niestety). Humor znajduje się raczej tylko w pierwszej połowie książki. Potem jest już mniej zabawnie (spodziewałam się komedi si-fi a wyszła raczej samo si-fi). Końcówka książki też już mniej przypadła mi do gustu. Na pewno nie zachwyciła mnie tak jak seria ,,Ja, diablica", ,,Ja, anielica", ,,Ja, potępiona".
Avatar użytkownika - Lustro
Lustro
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Fikcja literacka nie zna granic ;) Rok 2463. Ziemia chyli się ku upadkowi, po Wielkiej Wojnie Religijnej ludzkość zapragnęła zamieszkać w kosmosie, z różnym skutkiem... Grupa przypadkowych "śmiałków" wyrusza w kosmos, by ocalić Ziemię przed uderzeniem asteroidy. Ma do dyspozycji wyjątkowy statek kosmiczny, od którego ciągle coś odpada i przedpotopowe działko nuklearne kupione na przecenie. Załogę stanowią: alkoholik, tchórzliwy doktorek, gruba Niemka badająca pająki, piękna pani strzelec z zamiłowaniem do czerwonych szlafroków, szantażowany nawigator i księżniczka... Istna drużyna marzeń ;) Tymczasem dwa wrogie księstwa usiłują zawrzeć sojusz poprzez "pokojowy" związek małżeński księżniczki Macrosoft i księcia Epple. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Rozpoczyna się gra polityczna, w której stawką jest śmierć... Czy grupa niewydarzonych kosmonautów ocali Ziemię? Kto zyska, a kto straci? I o co chodzi z tym szlafrokiem? Przeczytajcie! Opinia Ta książka to ogromna porcja świetnej zabawy. Musze przyznać, że tego typu lektury zupełnie się nie spodziewałam. Autorka pokazała swoją kolejną twarz i aż boje się tego, co jeszcze siedzi w jej głowie ;) Świetni, plastycznie zarysowani bohaterowie to jedna z najważniejszych zalet książki. Grupka przypadkowych ludzi, o skrajnych charakterach budzi sympatię i nie pozwala o sobie zapomnieć. Budzą cały wachlarz uczuć: politowanie, odrazę, strach, sympatię. Muszą współegzystować w ciasnej przestrzeni statku, skazani na jedna czynną toaletę, przetermonowane jedzenie i wiecznie zawianego kapitana, a mimo to dzielnie walczą - każde na swój sposób. Niezmiernie ich polubiłam i trudno było mi się z nimi rozstać. Kolejny plus to absurdalny, niemal groteskowy humor. Myślę, że znajdzie się wielu czytelników, którym taka formuła niestety nie będzie odpowiadać. Tylko osoby z dużym i lekko skrzywionym poczuciem humoru będą zachwycone. Ja byłam i nie żałuję ani chwili poświęconej na lekturę. Czego jeszcze możecie się spodziewać? Ilustracji! Tak, niektóre sceny są zilustrowane obrazkami dla dorosłych. Nie spodziewajcie się też logiki - autorka wymyśliła taki kosmos, o jakim wam się nie śniło ;) Czarne dziury, gwiezdni piraci, wszczepy i handel bronią. Do tego odchudzająca wódka i międzyplanetarne prostytutki - jak sami widzicie, treść zawiera elementy przeznaczone tylko dla dorosłych czytelników. Jest pełna aluzji (również seksualnych), wulgaryzmów (koniecznych!) i sarkastycznych tekstów. Weźcie to pod uwagę ;) Żeby nie było tak miło, przejdźmy do minusów. Myślę, że czarnego humoru było jednak zbyt dużo, momentami czułam się zmęczona ciągłymi gagami i absurdem przedstawionych sytuacji. Na szczeście książkę lekko się czyta i jeśli te 300 stron potraktujecie jak kosmiczną komedię pomyłek - będziecie zacwyceni. Ja chcę więcej i będę czekać na kolejny tom przygód nietypowej załogi. I jeszcze jedno, srebrne literki na okładce to zły pomysł. Po jednym przeczytaniu niestety się ścierają. Jednak komiksowa konwencja okładki bardzo mi się podoba. ,,Gwiezdny Wojownik" to absurdanie dobra historia dziwacznej załogi kosmicznego statku, który musi uratować świat. Wyraziste postaci i szybka, przemyślana akcja nie pozwolą Wam się nudzić, a ciekawa formuła wzbudzi w Was ochotę na więcej. To książka lekka jak serial z Luis De Funesem, przyjemna jak podróż promem kosmicznym oraz zabawna jak Akademia policyjna. Polecam uzbroić się w wielki ładunek dystansu, jakiś napój rozwesalający i do dzieła - przygoda czeka! Dla kogo Dla wszystkich, bez względu na płeć. Jeśli lubicie czarny humor, absurdalne sytuacje i kosmos - będziecie zachwyceni. źródło: http://lustro-rzeczywistosci.blogspot.com/2014/07/gwiezdny-wojownik-tom-1-dziako-szlafrok.html
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-09-09, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2018,

Pierwszy tom przygód załogi kosmicznej "Gwiezdnego wojownika", którego zadaniem będzie ocalenie Ziemi przed zniszczeniem. Na drodze spotykają różne niespodzianki, ktore w trakcie czytania urozmaicają lekturę. Szczególnie tyczy sie to rozwiązać tych problemów. Książkę czyta się bardzo szybko i jak lubi lekkie SF to polecam.

Avatar użytkownika - maleenstwoo
maleenstwoo
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
Ja, diablica
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Ja, diablica

Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia - Katarzyny Bereniki Miszczuk...

Ja, anielica
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Ja, anielica

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie...

Bezmiar
Grzegorz Kapla