Handlarz ksiąg przeklętych

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-01-22
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 9788375088632
Liczba stron: 360

Ocena: 4.29 (7 głosów)

Pełne przygód poszukiwania tajemniczego manuskryptu.

Fascynująca podróż przez Włochy, Francję i Hiszpanię.

Skomplikowane zagadki, tajemnicze wskazówki

i osobliwe przesłania...

Środa Popielcowa 1205 roku. Ojciec Vivien z Narbonne szykuje się do ucieczki, ścigany przez jeźdźców w dziwacznych maskach. Zakonnik posiada coś bardzo cennego, czego nie zamierza oddać swym prześladowcom.

Po upływie trzynastu lat od tamtego dnia Ignacio z Toledo, kupiec handlujący relikwiami, otrzymuje od weneckiego szlachcica zadanie zdobycia niezwykle rzadkiej księgi, ,,Uter Ventorum". Podobno ma ona moc przyzywania aniołów. Raz przywołane istoty nadprzyrodzone są skłonne wyjawić tajemnice potęg niebieskich.

Szybko okazuje się, że nie tylko Ignacio poszukuje tajemniczego manuskryptu. W jego posiadanie chcą wejść podejrzani osobnicy, którzy nie zawahają się uciec do podstępu, a nawet do zbrodni. Komu pierwszemu uda się odnaleźć księgę? Na jakie poświęcenia gotowi są ci, którzy pragną ją odnaleźć?

,,Wyobraźcie sobie klimat z Imienia róży. Zakurzona biblioteka, zakapturzeni mnisi, kroki rozlegające się w wilgotnych wnętrzach: to jest właśnie bajeczny świat Marcella Simoniego".

Vanity Fair

Kup książkę Handlarz ksiąg przeklętych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Handlarz ksiąg przeklętych

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-08-22, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017,

NIC się tu nie dzieje. Nic. Jest intryga, jakiś pościg, mnóstwo bohaterów, zakonów i niby tajemnic. A najciekawsza część, czyli działanie tajemniczej magicznej księgi zostało olane po całości. Pod koniec byłam już naprawdę zła, że czytałam to tylko po to, żeby znowu nie zadziało się nic! Prawdy na linii Uberto - Ignacio domyśliłam się już na początku, a taka była z tego tajemnica, jaka straszna tajemnica! Duże rozczarowanie.

Link do opinii
Książka przygodowa. Bohater handluje dziwnymi książkami, zwłaszcza zakazanymi przez Kościół. Dostaje misję dostarczenia jednej księgi. Akcja mnie wciągnęła, nie nudziłem się przy tej lekturze ani trochę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2015-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Dam 5, bo całkiem miło spędziłam czas z tą książką. Niby znaleziona przypadkiem w katalogu bibliotecznym, ale ryzyko się opłaciło. Marcello Simoni przenosi nas do XIII wieku i poszukiwań tajemniczej księgi Uter Ventorum. Historia wciąga praktycznie od samego początku i niesamowicie szybko się ją pochłania. Kilka przejazdów autobusem i tramwajem i książki już nie ma (a szkoda, bo mi się spodobała, ale na szczęście są jeszcze 2 kolejne książki z Ignaciem). Dodatkowo bardzo krótkie rozdziały wspomagały czytanie "do końca rozdziału" (no ewentualnie do końca dwudziestego z kolei rozdziału...), na co zazwyczaj nie zwracam uwagi, ale przy czytaniu dorywczym jest to dość pomocne. Głównym bohaterem jest Ignacio z Toledo - dość tajemnicza postać, której nie sposób nie lubić. Jest kupcem i handlarzem relikwiami, który przez kilkanaście lat prowadził można powiedzieć koczowniczy tryb życia, bo mroczny Trybunał Femiczny czyha na jego życie. Jak można się spodziewać po książce przygodowo-sensacyjnej, Ignacio (i jego wierni towarzysze - młody Uberto i Willalme) podróżuje od miejsca do miejsca, gdzie napotyka na kolejne zagadki i łamigłówki, które zaprowadzą go do kolejnego i kolejnego miasta. No i oczywiście praktycznie na każdym kroku czyha na nich niebezpieczeństwo. Chwilami było to zbyt podejrzane, że Dominus i jego zbiry są wszędzie tam, gdzie Ignacio. No i jak się okazało moje podejrzenia, że ktoś "dobry" maczał w tym palce były jak najbardziej trafne. Może niekoniecznie wytypowałam, kto dokładnie był Dominusem i Scipionem Lazarusem, ale byłam blisko. Hrabia Dodiko od samego początku mnie irytował i "nie ufałam" mu, dlatego cieszę się, że Ignacio czasem nie wtajemniczał go w kolejne kroki i trzymał go na dystans. No i Slawnik... postać ciekawa i pokazująca, że nawet mordercy i typy spod ciemnej gwiazdy mają jakiś kręgosłup moralny i jakiś szacunek do samego siebie. Miło, że na sam koniec swojego życia pokazał, co jest ważniejsze i przeszedł na jasną stronę mocy. Z przyjemnością zatrzymam się przy kolejnych książkach Simoni, które łączą ze sobą thriller, sensację, przygodę i wątek historyczny. Jeśli kolejne tomy, będzie czytać się równie szybko i miło, jak ten, z pewnością będą stanowiły bardzo zgrabnie napisaną interesującą trylogię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, sensacja, thriller,
Historia ta dzieje się w XIII wieku. To tutaj kupiec Ignacio z Toledo dostał zlecenie odszukania księgi pt: "Uter Ventorum" (Szawłok Wiatrów). Treść jej pozwala przywołać anioły oraz otrzymać nieograniczoną mądrość. Wraz z nim podróżuje Willalme z Beziers oraz Umberto - wychowankiem klasztoru Matki Boskiej Morza. Oprócz nich księgi poszukuje trybunał femiczny, który jest swego rodzaju tajnym sądem, przed którego wyrokami i karami nie sposób się ukryć. Zrobi on wszystko, by zdobyć księgę i nic nie może stanąć mu na drodze. Kto zdobędzie Uter Ventorum - tego musicie dowiedzieć się sami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2018-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane 2018,

Na okładce książki mamy porównanie "Handlarza ksiąg przeklętych" do "Imienia róży", ale dla mnie powieść Simoniego bardziej przypomina książki Dana Browna niż dzieło Umberta Eco.Obie książki łączy jedynie epoka.
To dobra powieść łącząca wątki historyczne, awanturnicze, sensacyjne i kryminalne. Polecam!!

Link do opinii
Avatar użytkownika - adgam91
adgam91
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Avatar użytkownika - JustynaW
JustynaW
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, www.owcazksiazka.pl,
Inne książki autora
Opactwo stu zbrodni
Marcello Simoni0
Okładka ksiązki - Opactwo stu zbrodni

Druga część trylogii ,,Codex Millenarius" mistrza włoskiego thrillera historycznego! Ferrara, rok 1347. Rycerz Maynard de Rocheblanche próbuje rozwikłać...

Opactwo stu grzechów
Marcello Simoni0
Okładka ksiązki - Opactwo stu grzechów

Mistrz włoskiego thrillera historycznego powraca z pierwszą część trylogii "Codex Millenarius"! Sierpień 1346 roku. Ocalały po bitewnej klęsce waleczny...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy