Handlarze Arabskich Niewolników

Są ludzie, których brak empatii pozbawia człowieczeństwa do tego stopnia, że odbierają je innym.

Abi najpierw została sprzedana przez swojego ojca za długi, a potem przekazywano ją z rąk do rąk jeszcze pięć razy. Dziś wciąż jest towarem. Sarika miała kilkanaście lat, gdy wywołano u niej przedwczesną menopauzę, by miesiączka nie przeszkadzała jej w pracy. Ni Ketut nie mogła spłacić pożyczki, dlatego wraz z kilkuletnimi wnukami zmuszona została do wygrzebywania ziarenek kawy ze zwierzęcych odchodów...

Mimo rozwoju cywilizacji ludzie wciąż są towarem. Marcin Margielewski z bliska przygląda się procederowi handlu nimi. W trakcie swoich podróży, których efektem jest ta książka, dostaje propozycje przeprowadzania rekrutacji w Polsce. Jest świadkiem zakupów w agencji pośrednictwa pracy, która obiecuje spełnienie marzeń, a tak naprawdę handluje żywym towarem. Poznaje tych, którzy w zdesperowanych biedą istotach widzą wyłącznie sposób na wzbogacenie się.

Ta książka to epilog dla historii opisanych w trylogii ,,Niewolnicy" i dowód na to, że nawet jeśli coś nas bezpośrednio nie dotyka, wcale nie oznacza to, że nas nie dotyczy.

Marcin Margielewski- pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: ,,Jak podrywają szejkowie" (2019), ,,Była arabską stewardesą" (2019), ,,Zaginione arabskie księżniczki" (2020), ,,Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), ,,Urodziłam dziecko szejka" (2020), trzytomowej serii ,,Niewolnicy" (2021), ,,Porzuciłam islam, muszę umrzeć" (2022), ,,Wyrwana z piekła talibów" (2022), ,,Kłamstwa arabskich szejków" (2022), ,,Zaginiony arabski książę" (2023) oraz ,,Piekło kobiet Iranu" (2023).

Informacje dodatkowe o Handlarze Arabskich Niewolników:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-06-27
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Handlarze Arabskich Niewolników

Handlarze Arabskich Niewolników - opinie o książce

Avatar użytkownika - _mama_wojtka_
_mama_wojtka_
Przeczytane:2023-07-13, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2023,

,,Wszyscy jesteśmy niewolnikami. Własnych słabości, nałogów i przyzwyczajeń. Gorzej, gdy nasza niewola nie wynika z czynników wewnętrznych, a jest powodowana przez drugiego człowieka"

Czytałam tę książkę i płakałam. Nie jestem w stanie pojąć do tej pory, jak można tak obrzydliwie traktować kobiety, młode dziewczyny. Najgorsze, że mamy XXI, a handel ludźmi nadal istnieje. Może bardziej potajemnie i za sprawą pięknych haseł, które przyciągają uwagę i oferują kokosy, ale nadal jest. Wiele słyszy się o tym, że młode kobiety wyjeżdżają do pracy i słuch o nich ginie.

Marcin Margielewski w swojej książce obnażył rzeczywistość. Dzięki podróżom do krajów, gdzie handel ludźmi jest powszechny, ale też swoim doświadczeniom związanym z ,,łowieniem", że tak powiem agencji, które nadal handlują ludźmi, przedstawił najokrutniejszą prawdę.

W książce autor ukazuje kilku bohaterów z różnych stron świata, którzy byli żywym towarem. Mało tego towarem, którym handlowały ich własne rodziny. To, co się działo z młodymi kobietami, ich sterylizacja, zmuszanie do okrutnej i obrzydliwej pracy w ramach kary, spłaty długów itp. to wszystko jest nie do opisania.

Pierwszy raz czytam takie rzeczy. Nigdy nie sięgałam po tego typu książki, ale one bardzo mocno otwierają oczy. My narzekamy, mając tak naprawdę wszystko, bo mamy wolność, dom i większość zaspokojonych potrzeb. Czytając treść tej książki, zmienia się nasze spojrzenie na życie. Bardzo dobrze, że autor podjął się pisania książek na ten temat, choć jestem pewna, że dla niego to był ciężki kawałek chleba.

Bardzo emocjonalna i wstrząsająca pozycja, która jest epilogiem bestsellerowej serii autora.

Avatar użytkownika - renatakozlowska
renatakozlowska
Przeczytane:2023-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kiedy biorę do ręki książkę Marcina Margielewskiego to wiem, że emocji w niej nie zabraknie, że złamie mi serce i poruszy do głębi.
Nie inaczej było z "Handlarze arabskich niewolników". To swoisty epilog dla trylogii o arabskich niewolnikach.
Powiem Wam, że nie wiedziałam jak bardzo wstrząśnie mną ta historia. Jak mocno poruszy moje serce i ile wyciśnie łez. To bezsprzecznie jedna z najbardziej poruszających z dotychczasowych książek autora.
Handel ludźmi...mamy XXI wiek i w dalszym ciągu kwitnie handel ludźmi. I to nie tylko w tych biedniejszych krajach świata ale i w Europie. Bo czymże jest seksbiznes jak nie handlem ludźmi.
Nie pojmuję tego, jak pieniądze usprawiedliwiają chęć wykorzystania człowieka jak towaru. Człowiek jak rzecz, którą można wyrzucić gdy się zepsuje i zastąpić go inną rzeczą...innym ludzkim niewolnikiem.
Nie mieści mi się to w głowie i boli, że takie praktyki są ciągle stosowane.
Autor naprawdę przyłożył się do tej publikacji i też wykazał wielką odwagą, wszak handlarze ludźmi nie lubią, gdy ktoś zdradza ich sekrety.
Uważam, że takie książki są potrzebne, bo otwierają nam oczy na drugiego człowieka. Uwrażliwiają nas a jednocześnie są swoistym ostrzeżeniem.
Polecam Wam, przeczytajcie. Choć nie jest to łatwa i lekka lektura.

Kłamstwa arabskich szejków
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Kłamstwa arabskich szejków

Niebotyczne fortuny szejków sprawiają, że świat pozostaje ślepy na ich kłamstwa. Szokująca opowieść człowieka, który był świadkiem najbardziej okrutnej...

Tajemnice hoteli Dubaju
Marcin Margielewski0
Okładka ksiązki - Tajemnice hoteli Dubaju

Nawet najbardziej luksusowe hotele mają swoje mroczne sekrety. Przemilczana prawda o najdroższych hotelach świata. W luksusowych hotelach Dubaju...