Hate

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-05-09
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8073-802-7
Liczba stron: 272

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Czy odważysz się być inny?

Pół roku temu Rosie, starsza siostra Eve, zmarła w następstwie brutalnego pobicia. Eve nie potrafi sobie wyobrazić życia bez niej.

Pół roku temu Anthony był świadkiem brutalnej napaści. Nie zrobił nic, by ją powstrzymać.

Pół roku temu wydarzyła się tragedia. Teraz Eve i Anthony się spotkali i przeżywają koszmar na nowo.

Inspirowana tragiczną śmiercią Sophie Lancaster historia o miłości, stracie, nienawiści i przebaczeniu oraz o tym, że należy odrzucać uprzedzenia oraz mieć wiarę we własną tożsamość.

Kup książkę Hate

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Poprawność polityczna i tolerancja to hasła bardzo nośne i często powtarzane. Jednak czy rozmawianie, tłumaczenie i udowadnianie, że inności nie można wytykać daje spodziewane efekty? Czy nadal żyjemy w społeczeństwach pełnych homofobów? Na pytania te stara się znaleźć odpowiedź Alan Gibbons w inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami powieści Hate. Eve to nastolatka, która boryka się z tragiczną śmiercią swojej starszej siostry. Pół roku przed opisywanymi w powieści wydarzeniami Rosie została zamordowana tylko dlatego, że spośród jej rówieśników wyróżniał ją nietuzinkowy strój, fryzura i makijaż. Eve nie potrafi pogodzić się ze stratą. Na domiar złego do szkoły, w której uczy się dziewczyna, przeniesiony zostaje chłopak, który był świadkiem napaści na Rosie, ale nie zdecydował się zeznawać w procesie. Sprawy komplikują się, gdy Anthony wpada w oko Jess, najbliższej przyjaciółce Eve. Hate to kierowana przede wszystkim do młodzieży powieść o uprzedzeniach, nietolerancji, inności i podążaniu własną drogą. Autor pokazuje, że każdy ma prawo do własnych wyborów, do manifestowania swych poglądów – o ile nie krzywdzi w ten sposób innych. Swoją tożsamość możemy wyrażać przynależnością do subkultur, a co często się z tym wiąże – i specyficznym ubiorem. Czasami właśnie ten charakterystyczny styl ubierania się sprawia, że czujemy się ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Hate

Hate książka która dotyka wiele trudnych tematów.
Antonhy był świadkiem pobicie i nie zareagował.
Eva siostra pobitej i zamordowanej Rose.
Oli chłopak który "wyszedł z szafy" ma swój problem, przez który jest łatwym celem nienawiści.
Wiele postaci i wiele dramatów które wg mnie są tylko dotknięte. Autorka na niewielkiej ilości stron chciała dużo powiedzieć i ta książka może trochę przytłoczyć, lub wydać się może zbyt lekka.
Zabrakło mi w książce pokazanie Rose w szerszej perspektywie. Jej oryginalność skąd się wzięła, czy była powodem wielu aktów nienawiści, jej głębsza relacja z siostra. Zabrakło mi rozbudowania, analizy tej postaci.
Antonhy u tej postaci zabrakło mi rozbudowy jego trudnej sytuacji rodzinnej. Aby zrozumieć tą postać, trzeba by ukazać relacje rodzinne jak wpłynęły na niego.
Oli tak naprawdę postać wpleciona w książkę aby pokazać ataki nienawiści. Wg mnie zbyt lekko potraktowana, i zbyt łatwo, ładnie wszystko się rozwiązała.
Podsumowując wiele wątków lekko dotkniętych. Książkę czyta się bardzo szybko i jest bardzo dobrą książką ale z minusami.

Link do opinii
Avatar użytkownika - justynazdr
justynazdr
Przeczytane:2018-09-03, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Przeczytane:2018-06-25, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Zobaczyli za dużo
Alan Gibbons0
Okładka ksiązki - Zobaczyli za dużo

Nic złego się nie dzieje. Zamknij drzwi, zasłoń okna, bo jeśli zobaczysz morderstwo, będziesz następnym celem... Czy jest coś gorszego niż bycie świadkiem...

Hate
Alan Gibbons0
Okładka ksiązki - Hate

Czy odważysz się być inny? Pół roku temu Rosie, starsza siostra Eve, zmarła w następstwie brutalnego pobicia. Eve nie potrafi sobie wyobrazić życia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Pokaż wszystkie recenzje