Helvete. Wrota piekieł

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-04-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-8083-833-8
Liczba stron: 366

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Czy można oszukać los? Tego pytania nie zadaje sobie Sara  piękna, zielonooka wiedźma, władająca magią ziół i płomienia. Nie pyta o to również jasnowłosy, smutny mężczyzna o fioletowych oczach, którego imię to Śmierć. Oboje jednak chcą wiedzieć, czy można ocalić Życie ucieleśnione w chłopcu, którego wizerunek pojawia się na korze czarodziejskiego drzewa na najdalszej z wysp, oraz w śniącej nieprzeniknionym snem, najbliższej sercu wiedźmy dziewczynce.
Jak skończy się wędrówka Sary przez przestrzenie magicznych królestw oraz przez czas w poszukiwaniu remedium na utratę tego, co najcenniejsze?

Kup książkę Helvete. Wrota piekieł

Zobacz także

Opinie o książce - Helvete. Wrota piekieł

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2018-04-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam, Pdf/ebook - MAM,
Książka skupia się na perypetiach wiedźmy Sary, która wspólnie ze swoimi towarzyszami u boku, próbuje ratować świat przed zagładą. Do najprostszych zadań to nie należy, tym bardziej że ciągle na ich drodze stają przeciwności: Mary, żywe trupy i inne potwory, skutecznie im to utrudniające.  Helvete. Wrota piekieł to debiut powieściowy Michała Skuzy, który uważam za dość udany, choć niepozbawiony wad. Niektórych może odpychać mnogość wątków przedstawionych w książce, bo jest ich naprawdę wiele. Aczkolwiek każdy został zgrabnie domknięty i dopiero na końcu okazuje się, że wszystkie tak naprawdę tworzą spójną całość.  Moim zdaniem to całkiem ciekawa lektura o nieprzeciętnej fabule i wielu nieoczekiwanych zwrotach okoliczności. Słowa autora są bardzo obrazowe i z łatwością można wejść do utworzonego przez niego magicznego świata, w którym każda postać ma swoje miejsce i nie ma tutaj mowy o przypadkowość. Książkę czyta się lekko i szybko.  Autorowi udało się wykreować: intrygującą główną bohaterkę, rozbudowane tło przesiąknięte magią, fascynującą przygodę, wciągającą i wielowątkową fabułę. Może nie jest to najlepsza powieść, jaką miałam okazję czytać, ale też nie najgorsza, klasyfikuję ją, gdzieś pośrodku. Myślę, że Helvete. Wrota piekieł nie jest książką dla każdego, ale z pewnością sprawi przyjemność czytelnikom w szczególności lubiącym fantasy. ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Helvete. Wrota piekieł

Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy