Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar

Czy oprócz znanych nam z życia codziennego trzech wymiarów istnieją inne? Czy możliwe są podróże w czasie? Czy czarne dziury są wrotami do innych światów? Czy ludzkość przeżyje śmierć Wszechświata? Jeszcze niedawno uczeni odrzucali tego rodzaju pomysły jako dziwaczne spekulacje, dzisiaj znajdują się one wśród najważniejszych tematów podejmowanych przez naukę. Rozpoczynając tam, gdzie kończy się "Krótka historia czasu Stephena Hawkinga", Michio Kaku, profesor fizyki, wykładowca na Uniwersytecie w Nowym Jorku, przystępnie i w porywający sposób popularyzuje wyniki badań nad wielowymiarowymi przestrzeniami, pętlami czasowymi i wszechświatami wielokrotnymi.

Michio Kaku - jeden z najwybitniejszych uczonych naszych czasów, współtwórca teorii strun, kieruje katedrą fizyki City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: "Fizyka rzeczy niemożliwych", "Wizje", "Wszechświaty równoległe", "Kosmos Einsteina", "Przyszłość umysłu" oraz "Przyszłość ludzkości", a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.

Informacje dodatkowe o Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-07-15
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Hyperspace. A Scientific Odyssey through Parallel Universes, Time Warps and the Tenth Dimension

Kup książkę Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar

Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar - opinie o książce

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2022-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku
Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Dokąd zmierza współczesna nauka? Jakie odkrycia w genetyce, kosmologii, badaniach nad sztuczną inteligencją przyniesie XXI wiek? Czy uda nam się rozpocząć...

Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Fizyka rzeczy niemożliwych. Fazery, pola siłowe, teleportacja i podróże w czasie

Promienie śmierci, pola siłowe, ubrania zapewniające niewidzialność. Czy pojawią się już w najbliższych dziesięcioleciach, czy dopiero za tysiące lat...