Historia pewnej rozwi您這軼i

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2016-03-22
ISBN: 978-83-65223-42-5

Ocena: 5.11 (9 g這s闚)

Krzysiek Or這wski poznaje szokuj帷 przesz這嗆 swojej nowo po郵ubionej 穎ny, ale dla dobra syna stara si by przyk豉dnym m篹em i ojcem. Robert i Renata, wci捫 zakochani w sobie, s zauroczeni wnukiem. Pewnego dnia pouk豉dane 篡cie Or這wskich wali si w gruzy. Jedno tragiczne zdarzenie zmienia diametralnie 篡cie obu ma鹵e雟tw - ju nic nie b璠zie takie jak wcze郾iej. Los stawia przed bohaterami trudne wybory i zmusza do podejmowania nie豉twych decyzji. Czy rodzina Or這wskich przetrwa ci篹kie chwile? Czy uda im si odbudowa mi這嗆 i przywróci szcz窷cie? Motto Or這wskich brzmi: W mi這軼i i na wojnie wszystkie chwyty s dozwolone.

Kup ksi捫k Historia pewnej rozwi您這軼i

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Historia pewnej rozwi您這軼i

Avatar u篡tkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2016-03-26, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki na 2016, Mam, Na sprzeda, Na wymian,
Mi這嗆 i zdrada. Rozkosz i 透y. Pieni康ze szcz窷cia nie daj. Co wi璚ej - potrafi te bardzo namiesza. Przepych, luksusowe wycieczki, 篡cie towarzyskie i nami皻no軼i. To nie tylko styl 篡cia, ale te prawdziwa pr鏏a wierno軼i. Nowy telewizor, szybszy samoch鏚, wi瘯szy dom, a w ko鎍u... m這dsza 穎na? W 篡ciu pozbawionym granic ograniczenia to niecodzienna sprawa. Czy mi這嗆 zawsze jest 豉skawa? Jak wiele potrafi wybaczy? To ju czwarty tom rodzinnej sagi Or這wskich. Po licznych zawirowaniach i perypetiach z poprzednich cz窷ci 篡cie bohater闚 na chwil si stabilizuj. Nie jest idealnie. M這dszy Or這wski, Krzysztof, zna prawd na temat przesz這軼i swojej 穎ny, ale dla dobra ich synka postanawia utrzyma ma鹵e雟two. A raczej jego fars. W tym samym czasie o w徠pliwej reputacji synowej dowiaduje si jego starszy Or這wski, ojciec Krzysztofa. On r闚nie decyduje si robi dobr min do z貫j gry i trzyma j瞛yk za z瑿ami. Nie ma poj璚ia, 瞠 jego syn o wszystkim wie. Najwa積iejszy jest w ko鎍u Eryk, wnuk Roberta i syn Krzysztofa. Dziecko skarb, pocz皻e bez mi這軼i, za to okazuj帷e j na ka盥ym kroku. Swoj rado軼i niweczy ca陰 z陰 energi, jego u鄉iech 豉godzi wszelkie niewypowiedziane spory. Na szcz窷cie jest jeszcze ogromna mi這嗆 Roberta i Renaty. Mo積a powiedzie, 瞠 m篹czyzna ma wszystko. Pi瘯n i bardzo kochaj帷 穎n, weso貫go wnuka oraz uznanie rodziny. Jeden wypadek i seria b喚d闚 sprawia, 瞠 traci wszystko. I nagle okazuje si, 瞠 瘸dne pieni康ze tego 鈍iata nie pomog mu odzyska zranionych uczu. Tym razem b璠zie musia postara si bardziej... Rozwi您這嗆 to chyba najwi瘯sza przypad這嗆 Or這wskich. Maj ogromne serce, za to ograniczon wierno嗆. Poniewa nie czyta豉m poprzednich tom闚, kr鏒kie wzmianki wprowadzaj帷e mnie w zawi這嗆 relacji mi璠zy bohaterami by造 dla mnie nieocenion pomoc. A przy okazji wprowadzi造 klimat rodem z tasiemcowych telenoweli. Kto z kim i kiedy? To s podstawowe pytania, kt鏎e charakteryzuj wyst瘼uj帷e postacie. W wi瘯szo軼i ksi捫ek, kt鏎e czyta豉m, ma鹵e雟two jest ju etapem raczej sta造m. Tutaj podstaw s rozstania i powroty, a do tego r騜ne konfiguracje. Ksi捫ka opowiada nie jedn, ale kilka historii, do kt鏎ych w mniejszym lub wi瘯szym stopniu przyczyni豉 si nami皻no嗆. Nie tylko zwi您ek Roberta wisi na w這sku. Kryzys pojawia si w ca貫j rodzinnie Or這wskich. Dla niekt鏎ych b璠zie to nowy pocz徠ek, dla innych - ostateczny koniec. Z pewno軼i mo積a powiedzie jedno: w ich prywatnym 篡ciu brak nudy! Przynajmniej je郵i chodzi o mi這嗆. W sprawach finansowych bez zmian. M這dzi lub ci庵le jeszcze m這dzi, a do tego bardzo bogaci (a czasem niewyobra瘸lnie bogaci). Powie嗆 utrzymana jest w konwencji maj帷ej pokaza, 瞠 maj徠ek nie chroni przed pope軟ianiem b喚d闚. Co wi璚ej, potrafi r闚nie sprzyja podejmowaniu z造ch decyzji. Or這wscy myl si naprawd cz瘰to. Du穎 mozolniej idzie im wygrzebywanie si z tarapat闚 i naprawianie z豉manych serc. Bo tak naprawd w pierwszym odruchu... my郵 o sobie. Maj帷 od 篡cia prawie wszystko, oczekuj tego samego od drugiej osoby. Skoro kocha, zrozumie ka盥 niegodziwo嗆. W momencie kiedy na naszego maczo spada kube zimnej wody, ksi捫ka staje si jeszcze bardziej interesuj帷a. Role si odwracaj. Ten, kt鏎y by wci捫 adorowany i podziwiany, teraz cierpi. Nie tylko li瞠 rany, ale te b豉ga o wybaczenie. Nie spos鏏 nie odczu w tym momencie m軼iwej satysfakcji. W powie軼i pojawia si bardzo du穎 w徠k闚, zar闚no g堯wnych, jak i pobocznych. Nie wszystkie s w r闚nej mierze fascynuj帷e. Co wi璚ej, przez co najmniej po這w ksi捫ki czytelnik przyt豉czany jest tragediami i dobijany nieszcz窷ciami. Nie nale篡 jednak tej powie軼i rzuca w k徠, ale da jej jeszcze sporo stron na popraw. Wtedy stopniowo, kartka po kartce, akcja nabiera tempa. Pojawia si te nadzieja na mi這嗆, akceptacj i zrozumienie. Niczym za dotkni璚iem magicznej r騜d磬i powoli wraca harmonia. Oczywi軼ie... do nast瘼nego tomu. Podczas lektury tej ksi捫ki razi造 mnie tak naprawd tylko dwie rzeczy. Rozumiem, 瞠 rozwi您這嗆 to motyw przewodni, ale czemu wi瘯szo嗆 bohater闚 definiowana by豉 przez ich atrakcyjno嗆? Tak jakby ka盥y analizowany by pod k徠em mo磧iwo軼i stania si kochankiem. Po drugie, za nic nie przemawia這 do mnie ich bogactwo. Nie by豉m w stanie uto窺ami si z bohaterk, kt鏎a wyje盥瘸 na Kanary za ka盥ym razem, gdy czuje si smutna. Historia pewnej rozwi您這軼i to powie嗆 specyficzna. Du穎 w niej opis闚, sporo przesz這軼i i powi您a mi璠zy bohaterami. Najlepiej jej charakter oddaje termin saga rodzinna, bo to w豉郾ie familia stanowi najwa積iejszy element opowie軼i. Autorka daje nam do dyspozycji kilka perspektyw. I mo瞠 w豉郾ie dlatego, 瞠 znamy wersje ka盥ego z bohater闚, tak trudno nam przyzna komu racj. Nie jest to jednak kolejne lekkie czytad這. Problemy ma鹵e雟kie i pozama鹵e雟kie to temat potraktowany z najwi瘯sz staranno軼i. Wybryki bohater闚 daj powody do wielu rozmy郵a. Jaka jest warto嗆 wierno軼i? Czy wszystko mo積a wybaczy? Bo tego, 瞠 na wojnie i w mi這軼i wszystkie chwyty s dozwolone, Or這wskim dwa razy powtarza nie trzeba.
Avatar u篡tkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 6, Przeczyta豉m,
Najlepsza cz窷 z sagi o Or這wskich, ju nie mog doczeka si kolejnego spotkania z t rodzink. Uwielbiam i polecam!
Avatar u篡tkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2016-07-13, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2016, Mam,
http://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com/ _______________________________________________________________________ "Historia pewnej rozwi您這軼i" to ju czwarty tom niezwyk貫j sagi rodzinnej Mi這嗆, nami皻no嗆, po膨danie. Szczerze m闚i帷, nie mog豉m doczeka si przeczytania tej ksi捫ki, bo poprzednie cz窷ci bardzo mi si podoba造. Chcia豉m jak najszybciej dowiedzie si co nowego u rodziny Or這wskich. A musz przyzna, 瞠 w tej cz窷ci dzieje si naprawd du穎. Krzysztof Or這wski, syn Renaty i Roberta, nie jest szcz窷liwy w swoim ma鹵e雟twie. Dowiedzia si o szokuj帷ej przesz這軼i swojej 穎ny, ale dla dobra syna - Eryka, stara si zachowa pozory i by dobrym m篹em, a przede wszystkim wspania造m ojcem. Wszyscy s zauroczeni pi璚ioletnim Erykiem, kt鏎y jest bardzo rozpieszczany przez dziadk闚. Niestety sielanka nie trwa wiecznie, a pouk豉dane 篡cie ca貫j rodziny Or這wskich, burzy si jak domek z kart. Jedno tragicznie wydarzenie zmienia 篡cie obu ma鹵e雟tw o 180 stopni. Nasi bohaterowie b璠 musieli zmierzy si z trudnymi wyborami, a decyzje, kt鏎e b璠 musieli podj望, nie zawsze oka膨 si 豉twe i nie zawsze poci庵n za sob mi貫 konsekwencje. Czy rodzina Or這wskich przetrwa ci篹kie chwile? Czy uda im si odbudowa mi這嗆 i przywr鏂i rodzinne szcz窷cie? Wiem, 瞠 opis fabu造 jest do嗆 tajemniczy, ale nie mog nic wi璚ej napisa, 瞠by Wam nie zepsu przyjemno軼i z czytania. Musz jednak przyzna, 瞠 pomimo tego i Historia pewnej rozwi您這軼i jest ju czwartym tomem sagi, to autorka nadal trzyma poziom. Nie jest to ksi捫ka s豉bsza, czy gorsza od poprzednich, ale r闚nie dobra i wspania豉. Pomimo tego, 瞠 ju dok豉dnie znamy bohater闚, autorka bez problemu wymy郵a coraz to nowe perypetie, kt鏎e s interesuj帷e i wci庵aj bez reszty. Ponadto nie spos鏏 wspomnie o tym, ile dzieje si w tej ksi捫ce! Autorka naprawd musia豉 w這篡 du穎 pracy w to, aby ksi捫ka nie przestawa豉 trzyma nas w napi璚iu. Kiedy ju my郵a豉m, 瞠 chwil odpoczn i dojd do siebie po emocjonuj帷ym wydarzeniu to ... bach... Danka Braun uderza z podwojon si陰 a tylko sobie zadawa豉m pytanie Dlaczego? Co to ma by? W cz窷ci tej autorka nie skupia si tylko na Robercie i Renacie oraz ich dzieciach, ale tak瞠 na innych bohaterach. Bli瞠j poznajemy posta Agi - 穎ny Krzy鄂a. Dowiadujemy si, jak wygl康a這 jej dzieci雟two oraz m這do嗆, a tak瞠 to, co spowodowa這, 瞠 sta豉 si tak kobiet, z takim a nie innym podej軼iem do 篡cia. W ksi捫ce pojawia si r闚nie posta Wiki - by貫j dziewczyny Krzy鄂a, przez co dowiadujemy si jak wygl康a jej ameryka雟ka przygoda. Musz r闚nie pochwali j瞛yk autorki, kt鏎ym ju nie raz si zachwyca豉m. Jest on lekki, przyjemny i 豉twy w odbiorze, bez zb璠nych ubarwie. Ponadto, autorka tworzy bardzo ciekawe i zabawne dialogi, dzi瘯i kt鏎ym ksi捫k czyta si jeszcze lepiej. Wszystko to sprawia, 瞠 pozycja jest ciekawa, zabawna (czasami r闚nie wywo逝j帷a smutn 透 w oku) i przede wszystkim m康ra. Z niecierpliwo軼i czekam na kolejny tom sagi. Wydaje mi si, 瞠 tym razem autorka skupi si postaci Izy - c鏎ki Renaty i Roberta. Podsumowuj帷, Historia pewnej rozwi您這軼i to ksi捫ka, kt鏎 musi przeczyta ka盥y, kto czyta poprzednie cz窷ci. Je郵i nie - to najwy窺za pora to nadrobi, bo naprawd warto! Ksi捫ka wci庵a, 鄉ieszy i wzrusza - czy nie tego w豉郾ie szukamy w dobrych powie軼iach?
Avatar u篡tkownika - Ksiazkowydetekty
Ksiazkowydetekty
Przeczytane:2016-06-07, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Dzisiaj przychodz do Was z recenzj pewnej ksi捫ki, kt鏎a totalnie wbi豉 mnie w fotel, zafundowa豉 kilka godzin niezapomnianej rozrywki, ale tak瞠 uzmys這wi豉 mi kilka bardzo wa積ych kwestii. Jeste軼ie ciekawi jaka ksi捫ka trafi豉 na list moich ulubionych? Renata i Robert s wci捫 szcz窷liwym ma鹵e雟twem, niestety szcz窷cie nie dopisa這 ich synowi Krzysztofowi, kt鏎y o瞠ni si bez mi這軼i. Ze wzgl璠u na dziecko, m篹czyzna stara si by dobrym ojcem i przyk豉dnym m篹em. Pewnego dnia spokojne 篡cie Or這wskich zosta這 zniszczone na skutek tragicznego wypadku. Od tego zdarzenia nic nie jest takie, jakie by powinno. „[…] w 篡ciu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale umiej皻ne granie tymi, kt鏎e si ju ma.” Si璕n窸am po t ksi捫k, poniewa du穎 dobrego s造sza豉m o tw鏎czo軼i Pani Danki Braun, a jak sami dobrze wiecie bardzo rzadko si璕am po utwory naszych rdzennych pisarzy. Sama nie wiem dlaczego z takim dystansem podchodz do ksi捫ek polskich autor闚. Zawsze przed otworzeniem ksi捫ki mam pewne obawy i d逝go zwlekam z czytaniem. Tak samo by這 tym razem. Jak tylko mog豉m odwleka豉m moje spotkanie z "Histori pewnej rozwi您這軼i" w czasie, lecz w ko鎍u wzi窸am si za siebie - usadowi豉m si wygodnie na 堯磬u, otworzy豉m lektur i przepad豉m na kilka godzin, a zanim si zorientowa豉m, znalaz豉m si na ostatniej stronie. Nie wiem jak tego dokona豉 Danka Braun, ale po od這瞠niu ksi捫ki na p馧k, nie mog豉m wyj嗆 z podziwu, 瞠 w tak kr鏒kim czasie, poch這n窸am 320 stron, a co najlepsze - jeszcze by這 mi ma這! B豉gam, niech mi kto powie kiedy zostanie wydana kolejna cz窷!!! Dzisiaj musicie mi wybaczy moje rozchwianie emocjonalne, ale ta pozycja, wzbudzi豉 we mnie tyle emocji, 瞠 sama nie mog ich w sobie pomie軼i. W tej powie軼i wszystko jest tak pi瘯nie rozplanowane, dopracowane, i sama nie wiem od czego powinnam zacz望. Mo瞠 m鎩 emocjonalny wyw鏚 rozpoczn od wychwalenia niesamowitych i pe軟okrwistych bohater闚? Co to by造 za postacie, Kochani! Ile to razy zastanawiam si czy dan posta lubi, nienawidz czy toleruj i ci庵le nie wiem kogo pokocha豉m, a kogo znienawidzi豉m. Od bardzo dawna, tak cz瘰to nie zmienia豉m zdania - raz m闚i豉m "Fajny facet z tego bohatera", po paru stronach "Co za palant, powinien si ogarn望", po dos這wnie kilku minutach zmienia豉m front i u瘸la豉m si nad nim . I tak na okr庵這, bez przerwy. Musz przyzna, 瞠 ta zmienno嗆 nawet przypad豉 mi do gustu, poniewa nie zna豉m dnia, ani godziny kiedy zmieni m鎩 stosunek do danego bohatera. Strasznie spodoba這 mi si to, i Autorka postanowi豉 stworzy realistycznych ludzi, kt鏎zy pomimo wieku, do鈍iadczenia, pozycji ci庵le pope軟iaj b喚dy. Nie s wyidealizowani, ani do szpiku ko軼i 幢i, lecz po prostu najzwyczajniej w 鈍iecie s lud幟i - z krwi i ko軼i. Takiego Krzy鄂a, Roberta i Ag mo瞠my spotka wsz璠zie w domu, na ulicy, w telewizji. "M篹czyzna, kt鏎y m闚i, 瞠 miejsce kobiety to kuchnia, nie wie, co robi z ni w sypialni." Autorka w "Historii pe軟ej rozwi您這軼i" poruszy豉 kilka bardzo wa積ych wsp馧czesnych problem闚. Przedstawi豉 nam bli瞠j temat sponsoringu, kt鏎y w tych czasach staje si coraz bardziej powszechny. Pokaza豉 nam t kwesti z dw鏂h r騜nych stron - dziewczyny decyduj帷ej si na ten trudny krok, oraz jej bliskich, kt鏎zy nie maj zamiaru s逝cha jej wyja郾ie, ale z pe軟 premedytacj postanawiaj j oceni i przy najbli窺zej okazji skre郵i. Opr鏂z sponsoringu poruszone zosta造 takie tematy jak zdrada ma鹵e雟ka, oraz ma鹵e雟two z "musu". Ka盥y z tych w徠k闚 zosta tak rozwini皻y, aby czytelnik m鏬 sam wyci庵n望 wnioski i spojrze na te sprawy z dw鏂h r騜nych stron. "Nawet doros貫 dzieci potrzebuj obojga rodzic闚." Styl autorki jest fenomenalny! Ledwo zaczynamy czyta ksi捫k, a ju zostajemy porwani w wir wydarze, bo u Or這wskich ci庵le co si dzieje! K堯tnie, intrygi, tajemnice, romanse to dla nich chleb powszedni, a Pani Braun ca造 czas dba豉 o podgrzewanie atmosfery i regularne podrzucanie k堯d pod nogi bohater闚. Danka Braun w swej najnowszej powie軼i pt."Historia pewnej rozwi您這軼i" pokazuje nam obraz wsp馧czesnych ludzi, borykaj帷ych si na co dzie z r騜nymi problemami i dylematami. Bohaterowie ca造 czas wystawiani s na ci篹kie pr鏏y i ulegaj r騜nym pokusom - wpadaj w sid豉 nami皻no軼i, szpony zazdro軼i, ale tak瞠 pr鏏uj kocha i akceptowa swoje wady. Je郵i kochacie nieprzewidywalne historie, pe軟e nami皻no軼i i mi這軼i, z nutk intryg i du膨 dawk humoru to "Historia pewnej rozwi您這軼i" jest dla Was. Spr鏏ujcie, a na pewno nie po瘸逝jecie.
Avatar u篡tkownika - dobrerecenzjepl
dobrerecenzjepl
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Przeczyta貫m,
To ksi捫ka, kt鏎a poch這n窸a mnie ju od pierwszych stron. Robert i Renata Or這wscy to z pozoru bardzo szcz窷liwe ma鹵e雟two. Posiadaj dzieci, teraz wnuka Eryka, maj doskonale p豉tne prace i niczego im nie brakuje. Tak瞠 wszyscy wok馧 im zazdroszcz, tego, 瞠 si im uda這 i tego, 瞠 pomimo tylu lat razem Renata i Robert tak bardzo si kochaj. Ale czy na pewno, gdy zajrze do 鈔odka rodziny, wszystko jest takie pi瘯ne i r騜owe? Ot騜 pewnego dnia nad rodzin Or這wskich nadci庵aj ciemne chmury. Eryk, wnuk Roberta i syn Krzy鄂a staje si ofiar strasznego wypadku, przez kt鏎y ma造 ch這piec trafia do szpitala w bardzo ci篹kim stanie. Stan jest na tyle powa積y, 瞠 trzeba go utrzymywa w stanie 酥i帷zki. Od tej pory wszystko dos這wnie si „sypie”. Robert obarcza win za wypadek wnuka swoj synow – Ag, oraz swoj ukochan 穎n – Renat. A jak sam Robert Or這wski radzi sobie z t tragedi? Tego si nie spodziewacie, dla mnie r闚nie by to ogromny szok. Mog tylko zdradzi, 瞠 od tej pory w ich rodzinie nic ju nie b璠zie tak jak dawniej. Czeka ich pasmo nieszcz窷 i walka o rodzin. Czytaj帷 t ksi捫k wprost nie mog豉m oderwa si od kolejnych rozdzia堯w. Ca造 czas powtarza豉m sobie, 瞠 jeszcze jeden rozdzia i p鎩d spa, podczas gdy kiedy ko鎍zy豉m ten w豉郾ie rozdzia, nie mog豉m si powstrzyma, 瞠by nie rozpocz望 czyta nast瘼nego. Znajdziecie tutaj wszystko o czym m鏬豚y marzy czytelnik. Mi這嗆 ma鹵e雟k, zdrady, rozwody, walk i 鈍iadomo嗆 niepowtarzalno軼i tej jednej jedynej mi這軼i, kt鏎a zdarza si raz na ca貫 篡cie. Jest tak瞠 wiele zabawnych moment闚, w trakcie kt鏎ych mo積a niemal umrze ze 鄉iechu. Czytaj帷 kibicujemy bohaterom, wczuwamy si w ich rol i my郵, 瞠 gdyby鄉y tylko mogli, to na pewno zacz瘭iby鄉y im doradza co powinni zrobi dalej. Ksi捫ka odpowiednia dla kobiet, my郵, 瞠 to m鏬豚y by tak瞠 doskona造 pomys na prezent. Moja ocena: 10/10 Polecamy, zesp馧 dobrerecenzje.pl
Avatar u篡tkownika - ksiazkanonstop
ksiazkanonstop
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,
Z tw鏎czo軼i Danki Braun mia豉m okazj ju obcowa dwa razy. "Historia pewnej rozwi您這軼i" to trzecie spotkanie. Wiedzia豉m ju, czego si spodziewa. Podejrzewa豉m, 瞠 b璠zie si dzia這 a bohaterowie przyprawi mnie o szybsze bicie serca. Danka Braun to Autorka pozbawiona l瘯u. Kiedy my郵 o tym, jak pisze wiem, 瞠 nie sp璠za mn鏀two czasu nad kartk zastanawiaj帷 si jak uj望 pewne kwestie tak, aby by這 delikatnie, subtelnie. Jej styl literacki nie ocieka przytulno軼i, tutaj mamy do czynienia ze znacznie ostrzejszym j瞛ykiem. Na pierwszy rzut oka widzimy, 瞠 nie b璠zie to lekka opowie嗆 o balu karnawa這wym... Jestem pod ogromnym wra瞠niem, 瞠 Braun po raz sz鏀ty zabra豉 czytelnik闚 w 鈍iat Or這wskich. Bardzo rzadko si zdarza, aby pisarz tak d逝go ci庵n掖 sag rodzinn. 畝逝j i nie mog powiedzie, 瞠 nie zanudzi豉m si przez ten czas ani raz. Nie czyta豉m pierwszych trzech ksi捫ek, nad czym ubolewam, lecz zawsze mo積a nadrobi ;) Pa雟two Or這wscy to fenomenalna para. Skrajnie r騜ne osobowo軼i cudownie uzupe軟i造 si w momencie zawarcia ma鹵e雟twa a pewnie i du穎, du穎 wcze郾iej. Jak w ka盥ym zwi您ku bywa, miewaj gorsze i lepsze dni, lecz zawsze byli blisko siebie aby s逝篡 pomoc i wsparciem. Celowo u篡豉m czasu przesz貫go i ju mo瞠 si zapali czerwone 鈍iate趾o! Niech si zapali. My郵icie, 瞠 Renata i Robert czas separacji, zdrad, w徠pliwo軼i maj za sob? 疾 wyczerpali ten limit? Ot騜 nie. Danka Braun wkracza do akcji aby nam帷i i to tak... zdrowo. Ju od pierwszych stron ksi捫ki czytelniczka dostaje du穎 do my郵enia. Z造 stan zdrowia Renaty pozwala nam s康zi, 瞠 mo瞠 Autorka p鎩dzie w drug stron i... u鄉ierci bohaterk. Lecz tak si nie dzieje (to Wam chyba mog zdradzi). P騧niejsza tragedia jaka b璠zie mia豉 miejsce z udzia貫m m這dego cz這nka rodziny, zamiast scali rodzin, narzuci na ni czarn peleryn. Pojawi si liczne znaki zapytania nad tym co b璠zie dalej, nie tylko z poszkodowanym, ale r闚nie z Or這wskimi. To, co stworzy豉 Braun przyprawi這 mnie o palpitacje serca. Wzbudzi這 wszystkie mo磧iwe uczucia, a sama si z siebie 鄉ia豉m, 瞠 tak prze篡wam losy Renaty, Roberta i ich bliskich. Opr鏂z fenomenalnego kreowania literackiej rzeczywisto軼i g堯wnych bohater闚, pojawiaj si te postaci, kt鏎ych w徠ki zostaj rozwini皻e i poci庵ni皻e w jak najbardziej zadowalaj帷ym oraz zaskakuj帷ym kierunku. Gwarantuj, 瞠 b璠ziecie w szoku! Powie嗆 ta jest z gatunku "nie mog si od niej oderwa"! Rzeczywi軼ie niezwykle ci篹ko jest od這篡 "Histori pewnej rozwi您這軼i" na p馧k nie przeczytawszy ostatniej strony. Czas sp璠zony bez ksi捫ki w r瘯u d逝篡 si, ci庵nie, chcemy jak najszybciej do niej powr鏂i, by pozna dalsze losy. Na fanpejd簑 pisarki Aleksandry Tyl pojawi這 si zdj璚ie, na kt鏎ym widnieje ona sama z najnowsz powie軼i Braun a r瘯 przys豉nia zaczerwienion twarz. Bez k這potu mog zgodzi si z przes豉niem, jakie bije z tej fotografii. Niekt鏎e w徠ki w "... rozwi您這軼i" wywo逝j rumie鎍e... Polecam!
Avatar u篡tkownika - jaszczowka
jaszczowka
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
鈍ietna lektura na wiecz鏎 :)
Avatar u篡tkownika - maggie28
Inne ksi捫ki autora
Krew na sutannie
Danka Braun0
Ok豉dka ksi您ki - Krew na sutannie

Mark Biegler razem z komisarzem Bied prowadz 郵edztwo w sprawie 鄉ierci prowincja豉 Edwarda Nasiadki, prze這穎nego Zgromadzenia Ksi篹y Katechetów...

Gdzie jest Olga?
Danka Braun0
Ok豉dka ksi您ki - Gdzie jest Olga?

Kolejna powie嗆 obyczajowa z w徠kami kryminalnymi, w której Danka Braun zaskakuje czytelnika bogactwem postaci, pomys這wo軼i fabu造 i nieprzewidywalnym...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Okna z widokiem na Weron