Historia Polski w komiksie

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2017-05-04
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788378640462
Liczba stron: 191
Ilustracje: Rysunki

Ocena: 6 (1 głosów)

Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy.

Oto historia Polski...
Wielkie chwile i momenty, kiedy staliśmy nad przepaścią...
Zwycięstwa i klęski, radości i cierpienia: oto nitki, z których tkany jest nasz biało-czerwony sztandar. Bóg, honor, ojczyzna – z tym hasłem pokolenia naszych przodków stawały do walki o najważniejsze wartości. Bez wahania i bez kalkulacji, za to z wielkim zawierzeniem Najwyższemu.

Oto historia polskości...
Ujęta w kadry komiksu, z oczywistych względów skrótowo, niejednokrotnie symbolicznie, niech będzie opowieścią o ludziach, dzięki którym istnieje nasza Ojczyzna, dzięki którym istniejemy my sami.
A że sprawom wielkim często towarzysza sytuacje zabawne, na kartach tej książki znajdziecie również, drodzy Czytelnicy, żarty i słowa kreślone z przymrużeniem oka. Bo tak to jest, że gdy ręka akurat nie trzyma w garści szabli, to czerpie pełnymi garściami z pokładów dobrego humoru!

Dziejek Historiusz i Orzeł

Tagi: Kraków

Kup książkę Historia Polski w komiksie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Historia Polski w komiksie

Od momentu, kiedy zapoznałam się z twórczością Pana Pawła Kołodziejskiego, który przekonał mnie tym, abym mogła, na nowo wrócić do książki czytanej w komiksie zapragnęłam więcej poczytać i móc zrozumieć zawarty w niej główny przekaz, jaki on ze sobą wnosi z każdą nową powstałą tematyczną książką.

Najbardziej lubię poznawać w twórczości Pana Pawła Kołodziejskiego tą niezwykłą dla mnie tajemniczość, która sprawia, że mogę na nowo odkrywać to, co wcześniej było mi znane, a chwilami nie było, przedstawione tak jak właściwie powinno, to wówczas mnie to bardzo cieszy. Pasja, z jaką autor tworzy coś, czego, ja nie jestem, w stanie sobie wyobrazić nawet to jest dla mnie największa czytelnicza chwila, do której chce ponownie powrócić.

Książka pt. ''Historia Polski w komiksie'' autorstwa Panów Pawła Kołodziejskiego, Bogusława Michaleca przedstawiona w formie komiksu to nie lada twórczy wyczyn stworzenia, wykreowania, pomysłowości, ale uczynienia z historii czegoś, co będzie się chciało na nowo przypomnieć z największą przyjemnością.

Dla osób, które interesują, się wnikliwie historią ta książka będzie stanowić nowe horyzonty wiedzy mogące przyczynić się, że z innej perspektywy można spojrzeć na postacie historyczne.

Jak tu nie polubić tak przedstawionej w ciekawej ciekawie językowej historii i z trafnie dobranymi tekstami do postaci historycznych, które wiele wniosły na karty zapisanych ksiąg, o których obecnie nie mówi się zbyt wiele. Jedynie przypomina przy okazji nadarzających się rocznic, by uczcić pamięć o nich.

Autorzy przybliżają w interesujący sposób biografie bohaterów, gdyż wychwytują najważniejsze fragmenty z ich życia, co przyczynia się do tego, abyśmy my mogli więcej się dodatkowo o nich i zagłębić się, jakie mieli życie, gdyż powstaje wiele książek, filmów na podstawie ich dokonań tych większych lub mniejszych.

Bardzo podobają mi się wykonane rysunki Pana Pawła Kołodziejskiego, gdyż są wyraziste, można wyczytać z nich wiele, jakimi byli bohaterami, emocje w nich są i towarzyszyły im podczas towarzyszących ważnych dla nich wydarzeń.

Zamieszczone w tym komiksie teksty Pana Bogusława Michalca są czytelne i to ułatwia czytanie.

Elementami dodatkowymi, które przykuwają, oko jest, to, że rysunki wszystkich występujących postaci są ukazane od samego początku aż po sam koniec, najważniejsze zagadnienia tematyczne są posegregowane, a to, co mi się spodobało najbardziej, że pozostawione miejsce jest dla czytelnika, aby wkleił swoje zdjęcie.

Autorzy chętnie korzystają z konsultacji historycznej oraz merytorycznych uwag.

Warto jest przeczytać ten komiks.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy