Historia powszechna Wiek XVI-XVIII

Trzeci tom nowej serii obejmuje dzieje nowożytne - od XVI do XVIII wieku. Zgodnie z założeniami serii, Autorzy podzielili podręcznik na trzy główne części. W części cywilizacyjnej prezentują m.in.: przemiany demograficzne, społeczne, obyczajowe, ekonomiczne, religijne, ustrojowe i estetyczne epoki. W części politycznej, uwzględniając najnowszą literaturę światową, ukazują dzieje polityczne Europy od XVI do XVIII wieku (do 1789 roku). W ostatniej części, omawiają zarówno dzieje cywilizacji pozaeuropejskich, jak i kolonizację oraz losy zakładanych kolonii. Podręcznik został napisany przede wszystkim z myślą o studentach wydziałów humanistycznych i społecznych, zwłaszcza historii, historii sztuki, kulturoznawstwa i stosunków międzynarodowych.

Krzysztof Mikulski - profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; specjalista w zakresie historii nowożytnej, w tym historii gospodarczej. Od 2003 roku Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jacek Wijaczka - profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Znawca historii powszechnej nowożytnej, szczególnie dziejów krajów niemieckich w XVI-XVIII wieku oraz problematyki procesów o czary i polowania na czarownice w epoce wczesnonowożytnej.

Informacje dodatkowe o Historia powszechna Wiek XVI-XVIII:

Kup książkę Historia powszechna Wiek XVI-XVIII

Historia powszechna Wiek XVI-XVIII - opinie o książce

Czarownicom żyć nie dopuścisz. Procesy o czary w Polsce w XVII-XVIII wieku
Jacek Wijaczka0
Okładka ksiązki - Czarownicom żyć nie dopuścisz. Procesy o czary w Polsce w XVII-XVIII wieku

Wyjątkowa pozycja na temat procesów czarownic w Polsce!   Profesor Jacek Wijaczka, autorytet w dziedzinie historii polowań na czarownice, ukazuje osiem...