HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

Dawno dawno temu, kiedy na świecie nie było jeszcze ludzi, istniało życie, którego trudno
sobie wyobrazić. Ziemia była głośnym i gorącym miejscem, pełnym eksplodujących
wulkanów i gorącej lawy! Zaraz potem, coś zaczęło dziać się na dnie oceanu…
Poznaj niezwykłą historię życia i przenieś się miliony lat wstecz! Oto zdumiewająca opowieść o
4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie, wspaniale opowiedziana i zilustrowana na
potrzeby młodszych dzieci.

Informacje dodatkowe o HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2024-03-27

Kup książkę HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji. - opinie o książce

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pierwsze kwiaty, pierwsze kolory, pierwsze zapachy.
Dzisiaj tak bardzo już nam znane.
Ale nie zawsze tak było.
Na początku było... NIC.
Nasz świat zmienił się bardzo przez miliardy lat.
Od ciemności i nicości, przez małe drobinki, które zapoczątkowały życie, po dinozaury i człowieka.
Zwierzęta i ludzie odkrywali nowe lądy, walczyli o przetrwanie.

Świat ewoluował tysiące razy i robi to nadal, z naszą pomocą, każdego dnia.

Ta książka jest cudowną przygodą. Z każdą kolejną stroną odkrywamy jak powstał świat i wszystko co nas otacza.
Tę książkę można czytać miliony razy i wcale się nie nudzi.

Miło jest wybrać się w podróż, w której to można zagłębić się na dłużej, a z czasem zobaczyć, jak wygląda życie z perspektywy autorów chcących opowiedzieć przebieg relacji, co czuli, poznając, go przyglądając mu się nieco bliżej oraz to utrwalili, na zawsze w swej pamięci dzieląc się na samym końcu z młodszymi czytelnikami lubiących zaspakajać swoją wiedzę na temat rozwoju pierwotnego życia.

Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams na pierwszy rzut oka zwróciłam uwagę na wykonane przepiękne i wyraziste ilustracje wykonane przez Panią Amy Husband, gdyż one stanowiły, odzwierciedlenie tego, jak to życie wygląda na podstawie rysunku, dzięki któremu jest nam łatwiej zapamiętać w połączeniu z jego naturalnymi barwami odsłaniającymi nie jedną małą tajemnicę.

Po zapoznaniu się z opisem książki pojawiają się chęci, aby móc krok po kroku przeczytać o tym, kto i w jaki sposób zaprasza do odkrywania tego, jak wyglądały początki życia, a następnie zgromadzoną wiedzą przez autorów dzieci mogą nią podzielić się w szkole z rówieśnikami.

Lubię, kiedy nowo poznani autorzy potrafią mnie zaskoczyć pomysłowością, barwnością językową i czymś wyjątkowym w rodzaju, że płynący od nich przekaz wiedzy będzie zrozumiany, aby czytelnik po jej przeczytaniu nie zadawał zbędnych pytań rodzicom, gdyż znajdzie w niej odpowiedzi, które zaspokoją jego ciekawość.

Podoba mi się okładka książki, na której zostali zamieszczeni wszyscy występujący w niej bohaterowie.

Elementem dodatkowym w tej książce jest znajdujący się na samym końcu: słowniczek przydatnych pojęć.

Książkę tę czytało mi się szybko ze względu na właściwie dobraną w niej czcionkę.

Polubiłam twórczość autorów ze względu, że opisana w niej tematyka została trafnie przez nich ujęta. Nie zawsze mamy orientacje, w jakim czasie sięga początków tytułowa historia życia, od której tak wiele zależy, a szczególnie nasze korzenie zostawiające najczęściej swoje ślady w genetyce, po którą lubimy z czasem zagłębiać się w niej na dłuższy czas.

Polecam przeczytać tę książkę młodszym, jak i starszym czytelnikom.

Dziś przychodzę do Was z opinią o kolejnej, rewelacyjnej książeczce dla małych czytelników. Mojej Rozalce ta lektura, tak jak poprzednia z tej serii, bardzo przypadła do gustu, a i ja miło spędziłam z nią czas :) Ciekawi zatem co kryje "Historia życia"? Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami.

Książeczka w prosty, przyjemny a zarazem przystępny sposób przedstawia nam jak powstało życie na Ziemi. Dowiemy się z niej między innymi jak powstały meteoryty, pierwsze gady i ssaki. Poznamy pierwsze gatunki kwiatów oraz przeczytamy informacje na temat komórki, i tego co po kolei z niej powstawało. Dowiemy się w jakim czasie, występowały konkretne gatunki zwierząt na naszej planecie oraz w błyskawiczny sposób przejdziemy ewolucję od małpy począwszy a na człowieku skończywszy ;) Wszystkie, zawarte w publikacji informacje są przedstawione w prosty a zarazem interesujący sposób.To taka ogólna , łatwa i przyjemna do przyswojenia wiedza o powstawaniu życia w zaledwie kilkunastu zdaniach. Myślę, że idealnie się sprawdzi dla dzieci, jako pierwsza książeczka o tym jak powstawało życie na ziemi. Sądzę, że ich zainteresuje i sprawi, że mali czytelnicy chętniej będą sięgali po publikację z tego gatunku. Całości tej opowieści, dopełniają ilustracje, dzięki czemu dużo łatwiej jest nam sobie wyobrazić to, o czym aktualnie czytamy. Na rysunkach, znajdziemy podpisy, które objaśniają nam,co one przedstawiają. Dodatkowo, mam wrażenie, że autorami tych obrazków, były dzieci. A to dlatego , że są one takie idealne w punkt. W mojej ocenie, na uznanie zasługuje też mini słowniczek, który znajduje się na końcu książki. Znajdziemy tam proste i krótkie definicje pojęć, które występują w lekturze. Poznamy zatem znaczenie słów takich jak : komórka, fotosynteza czy trylobit. Powiem wam tylko, że nawet dla mnie niektóre z tych słów były nowe, dlatego z jeszcze większą przyjemnością przyswoiłam sobie tę książeczkę ;) Chcecie poznać historię życia w przyjemny i prosty sposób? Chcecie nauczyć swoje pociechy a przy okazji siebie czegoś nowego? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście : TAK, to ta pozycja będzie się nadawała do tego w sam raz :)

Bardzo mi się podoba forma tej książeczki oraz sposób, w jaki jest przedstawiona cała historia. Wspólnie z Rozalką, jesteśmy bardzo ukontentowanie tą publikacją. Czekamy zdecydowanie na więcej książeczek z tego typu :) Podobało nam się absolutnie wszystko. Podczas czytania tej pozycji łączymy przyjemne z pożytecznym. Miło spędzamy wspólnie ze sobą czas z książką a jednocześnie zdobywamy i uzupełniamy wiedzę. Zarówno mali jak i duzi, mogą z tej pozycji wynieść informacje dla siebie. Książeczka idealnie nadaje się do wspólnego czytania i do rozbudzania ciekawości u dzieci. Wspólnie z Rozalką polecamy ją z całego ♥️ Bardzo dziękujemy Wydawnictwu Agora za egzemplarz do recenzji i za możliwość poznania historii życia w pigułce ;). Przyznajemy 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekamy na więcej :)

"Na początku na Ziemi nie istniało nic żywego.
Było to głośne i gorące miejsce: na całej planecie wulkany wyrzucały z siebie duszące gazy, wszędzie bulgotały morza lawy..."
"HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji." to kolejna rewelacyjna książeczka dla dzieci, chociaż muszę się przyznać, że ja również przeczytałam ją z wielką przyjemnością.
Czytałam ją sama, ale kilka razy musiałam ją przestudiować razem z wnukami. Temat ewolucji jest dość obszerny, ale tak bardzo zaintrygował maluchy, że trzeba im było niemal wyłożyć przysłowiową kawę na ławę. Idealnie sprawdziły się w praktyce kolorowe ilustracje zawarte w tej książce. Autorzy przedstawili pokrótce cykle ewolucji a także pokazali jak zmieniało się życie na naszej planecie. Ewolucja to długi proces stopniowych zmian w budowie ciała i sposobie życia poszczególnych organizmów; prowadzi to do powstawania całkiem nowych gatunków. Bezpośrednimi dowodami potwierdzającymi ewolucję są odkrywane współczesnych badaczy skamieniałości i różne formy przejściowe.
Przed miliardami lat Ziemia wyglądała inaczej niż obecnie. Na planecie nie było życia. Te powstawało przez miliony lat. Według najbardziej prawdopodobnej teorii, życie pojawiło się w tak zwanej zupie prebiotycznej, mieszaninie związków organicznych, z których w końcu narodziło się życie.

"W miarę, jak powietrze wypełniało się tlenem, niektóre komórki zaczęły czerpać z niego energię do dalszego rozwoju. Tak więc ten nowy gaz na zawsze odmienił istoty żyjące."
W tej książce przenosimy się wiele milionów lat wstecz, żeby poznać tę niezwykłą historię życia. Ewolucja zachodząca na przestrzeni kolejnych pokoleń nigdy nie zachodzi na pojedynczych osobnikach, podlegają jej całe grupy organizmów żyjących a jednocześnie następuje selekcja organizmów niedostosowanych..
Co ciekawe, to my jako ludzie nadal ewoluujemy ucząc się coraz więcej o otaczającym nas świecie. Naukowcy ciągle prowadza badania sprawdzając w jaką stronę może nas pokierować ewolucja w ciągu następnych pokoleń.

"Ludzie, podobnie jak wszędzie istoty żyjące na Ziemi, nadal ewoluują."
"Z nami czy bez nas, Ziemia przez kolejne miliardy lat będzie się dalej toczyła przez kosmos."
Polecam, nie tylko dzieciom.

Książkę przeczytałam dzięki Pani Bognie Piechockiej z Agencji PRart Media, Wydawnictwu AGORA dziękuję za otrzymaną książkę.

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2024-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Książka ta została ładnie zilustrowana przez Amy Husband i opisana przez Catherine Barr i Steve Williams. Tłumaczenie jej zawdzięczamy pani Agnieszce Walulik.

Przedstawione w niej zostało w prosty i przystępny dla dziecka sposób - jak powstało życie. Jak to się zaczęło, co było pierwsze i jak to wszystko się rozwijało. Fajnie, że podpisane zostały też wybrane rysunki, to wzbudza większą ciekawość u maluchów.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale spokojnie myślę, że i starsze i młodsze dzieci będą nią zainteresowane i będą ją chciały oglądać z ciekawością. Jest w niej sporo ciekawych faktów, a jak wiadomo dzieci zadają dużo pytań, na które czasami nawet dorośli nie znają odpowiedzi ?.

I muszę dodać, że na końcu znajdziemy fajny słowniczek pojęć, o które może dopytywać dziecko po lekturze tej książki

Kim zostanę, gdy dorosnę.
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Kim zostanę, gdy dorosnę.

Kim zostanę, gdy dorosnę? to interaktywna książka z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. W tej pełnej humoru książce...

Czternaście wilków
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Czternaście wilków

Gdy w baśniach rozlega się wycie wilka, mieszkańcy wiosek zamykają drzwi na cztery spusty. Z lękiem wypatrują błysku żółtych oczu w ciemności. A jednak...