HUNTER X HUNTER: TOM 1

Tytuł Łowcy daje możliwości zdobycia wielkich bogactw, sławy, dostępu do tajnych informacji i działania niemalże ponad granicami prawa. Jednak żeby go zdobyć, trzeba zdać egzamin i uzyskać licencję. A stawka jest wysoka, ponieważ pozwala ona na wizytę w większości krajów, które normalnie są niedostępne. Zapewnia również jej posiadaczowi darmowy dostęp do niemalże wszystkich usług publicznych!

Gon to dwunastolatek mieszkający na niewielkiej wysepce. Dowiaduje się, że jego ojciec był Łowcą i pragnie go poznać, żeby pójść w jego ślady. Podczas niezwykle niebezpiecznego egzaminu sprawdzającego umiejętności przyszłych Łowców, Gon poznaje trójkę towarzyszy. Każdy z nich chce tego samego, ale z innego powodu.

Informacje dodatkowe o HUNTER X HUNTER: TOM 1:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

POPKulturowy Kociołek:

Akcja Hunter x Hunter tom 1 rozgrywa się w świecie, w którym Łowcy są uważani za najbardziej elitarne i utalentowane osoby, zdolne podjąć się każdego zadania. Cieszą się oni ogromną estymą, nic więc dziwnego, że każdy pragnie zostać jednym z nich. Takie marzenie ma również główny bohater serii, młody chłopiec o imieniu Gon. To właśnie na nim skupia się pierwszy tom serii. Widzimy go, jak wyrusza w wielką podróż, której celem jest zostanie Łowcą (jak jego ojciec). Zanim jednak to nastąpi, będzie on musiał przejść przez naprawdę wymagający egzamin, który zdają tylko nieliczni ludzie. Po drodze Gon spotyka całą masę różnorodnych i ciekawych postaci, które również będą miały do odegrania ważną rolę w całej historii.

Historia stworzona przez Togashiego jest naprawdę mocno angażująca. Autor umiejętnie łączy elementy akcji, przygody i tajemnicy. Fabuła rozwija się stopniowo, pozwalając czytelnikowi całkowicie zanurzyć się w świecie i przygodach, jakie czekają na bohaterów. Togashi tworzy wartką narrację, pełną niespodzianek i napięcia, która sprawia, że czytelnicy z niecierpliwością przewracają strony i nigdy nie mogą być pewni, co wydarzy się dalej.

Jednym z najmocniejszych aspektów pierwszego tomu serii jest rozwój postaci. Manga przedstawia nam Gona jako sympatycznego, ale również mocno zdeterminowanego młodego bohatera. Jego niezachwiany optymizm i autentyczna życzliwość sprawiają, że momentalnie zaczyna się go lubić. Dodatkowo postacie drugoplanowe są równie dobrze napisane, a każda z nich ma inną osobowość i motywacje. Ta różnorodność dodaje głębi opowieści, tworząc zapadające w pamięć interakcje między bohaterami.

Decydując się sięgnąć po ten tytuł, należy jednocześnie pamiętać, że jest to bardzo typowy przedstawiciel gatunku shōnen. Wartka przygoda i akcja górują więc tu nad głęboką i złożoną fabułą. Nie jest więc to tytuł dla tych, którzy liczą na wielce złożone historie....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

ŁOWCĄ BYĆ

Dobry shounen nie jest zły, a dobry klasyczny shounen to już w ogóle. No a ,,Hunter × Hunter" to i dobry, i klasyczny (wydawany od 1998 roku cykl chyba można określić tym mianem). Więc cieszę się, jak cho...roba, że Waneko sięgnęło po ten tytuł. Tak w sam raz na jego dwudziestopięciolecie. No, a że seria wciąż się ukazuje (w chwili obecnej liczy 37 tomików i leci do przodu), zabawy przed nami cała masa. A ta zabawa znakomita jest - coś dla fanów ,,Dragon Balla", ,,One Piece" i ,,Pokémonów". I zarazem coś w sam raz na wakacje.

Głównym bohaterem jest nastoletni Gon mieszkający na niewielkiej Wielorybiej Wyspie. Chłopak wierzył, że stracił rodziców, lata spędził pod opieką ciotki, by odkryć w końcu, że jego ojciec był tzw. łowcą. I teraz Gin też chce zostać jednym z nich, chce wyruszyć w wielki świat, pełen dziwnych stworzeń, wielkich skarbów i niezwykłych miejsc i kiedy w końcu nadarza się okazja, nie waha się - zdobywa zgodę ciotki, wsiada na statek i rusza na podróż świata. Tylko, że takich, jak on są nieprzebrane rzesze, a niewielu rzeczywiście może zostać łowcami. Czy chłopakowi się uda? I czy będzie w stanie przejść ostateczny test, jakim ma być dla niego odnalezienie ojca?

Avatar użytkownika - isil
isil