I Miss You

Anabell od lat jest prześladowana w szkole. Brak ojca i nałóg matki sprawiają, że rówieśnicy postrzegają ją wyłącznie przez pryzmat rozbitej rodziny. Odpowiedzialność za grzechy rodziców staje się jej piętnem.

Natan, mimo że pochodzi z dobrego domu, to pozostawiony sam sobie — pięściami rozwiązuje wszystkie problemy. Wizerunkiem bad boya stara się ochronić swoje wrażliwe wnętrze i wpasować w grupę bogatych znajomych.

Szkolna biblioteka i słodki zapach połączą tę dwójkę. Sieć kłamstw i intryg wokół Anabell sprawi jednak, że relacja stanie pod znakiem zapytania.
Czy związek osób z tak różnych światów ma szansę przetrwać, nawet po latach? Czy upływający czas nie osłabi zauroczenia?

Informacje dodatkowe o I Miss You:

Kup książkę I Miss You

I Miss You - opinie o książce

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''I miss you'' Sylwia Wyka''

✧ Udało mi się w nocy skończyć tę opowieść. Jestem usatysfakcjonowana i zadowolona. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sylwii, które zaliczam do udanych.

✧ ''I miss you'' Jest piękną powieścią młodzieżową o miłości, która zaczęła się w latach młodzieńczych i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że młodzież potrafi być naprawdę bezwzględna i okrutna zarazem.

✧ Powieść od pierwszych stron przypadła mi do gustu spełniając moje oczekiwania czytelnicze. Według tego co czuje, powiem Wam, że jest to lektura bardzo zbliżona do dzisiejszych realiów. Taka, która idealnie pokazuje, do czego zdolna jest młodzież, by upokorzyć skromniej ubraną troszkę biedniejszą koleżankę czy też kolegę.
Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ale wychowanie nie kończy się na wysokim kieszonkowym markowych ubraniach drogim telefonie. Ważne jest to, aby pokazać dziecku, że nie każdego stać na wygody.
W tej opowieści czytelnicy dostaną bardzo dużo realistycznych sytuacji oraz scen, które pokazują bardzo brutalnie sytuację prześladowania przez rówieśników.
Miałam momenty, które wyciskały, mi łzy nie mogłam pojąć wielu rzeczy, a z większością z nich się nie godziłam i chyba nigdy nie pogodzę.
Rzadko czytam literaturę dla młodzieży, ale ta pozycja zostanie w moim sercu na długo.
Polecam poznać los Any i Natana rodzicom oraz ich dzieciom. Niech opisane w książce sytuacje skłonią do refleksji.
Nie zapominajmy, że nastolatek zachowuję się inaczej w domu, a inaczej w szkole. Środowisko ma duży wpływ na ukształtowanie nastolatków.

✧ Fabuła: Toczy się w swoim tempie nie za szybko ani nie za wolno. Tak, jak już wspomniałam, zawiera dość brutalne sceny prześladowania. Każdy z nas ma, inną wrażliwość w związku z czym niektóre wątki mogą wywołać, złość, niedowierzanie itd. Dlatego jeśli jesteś, wrażliwym czytelnikiem zastanów się, czy twoja emocjonalna strona udźwignie tę opowieść.

✧ Bohaterowie: Szczerze mówiąc, moją całą uwagę zaskarbiła sobie Ana. Rozumiałam, przez co przechodzi i z czym musi, się zmagać będąc dorosła już kobietą. Natan on natomiast w pewnym momencie zaczął mnie irytować. Uczepił się tej jednej wersji i nie było siły, żeby zobaczył, że jest też druga strona medalu. Jakiż on był w pewnych momentach irytujący.

✧ Korekta: Oceniłabym, ją w skali od 1 do 10 tak na 6,5 było sporo niedociągnięć. Mimo że byłam cały czas skupiona na fabule, to i też zwracałam uwagę, jak wygląda cały tekst.

✧ Narracja i okładka: Narracja pierwszoosobowa, czyli nasza ulubiona oprawa przyjemna dla oka moim zdaniem idealna do tego gatunku powieści.

@sylviawyka Dziękuję, za współpracę to była świetna i skłaniająca do refleksji przygoda. Dla mnie osobiście był, to też powrót do młodzieńczych lat. Czekam na kolejne twoje powieści, a między czasie przeczytam te, które już wydałaś, pozdrawiam Cię serdecznie.

✧ Książka bierze udział w maratonie książkowym ze słowem. Zorganizowanym przez: @zagubiona_w_swiecie_marzen @zpasjadoksiazek @_create_my_dream_blog_

✧ Reklama: @sylviawyka @wydawnictwowonder

✧ Ilość stron: 284

✧ Ocena: 8/10

✧ Ebook dostępny na Legimi:

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-02-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

💔Cóż to była za emocjonująca historia,która przepełniona jest cierpieniem przez zadane rany słowne i fizyczne.Od pierwszej strony cierpiałam razem z Ann.Doznane krzywdy ze strony kolegów powodowały niedowierzanie i szok!!Wszystko to za sprawą tego,że nikt z otoczenia nie reaguje.
Jest to obraz hejtu na osobie,która przez swoje pochodzenie jest poniżana.Czasem musiałam odłożyć książkę,by odetchnąć przez poznawane wydarzenia.Nie są one lekkie ani przyjemne!

💔Postać Natana nie skradła mojego serca.Wszystko przez jego sposób zachowania,wypowiadania oraz wierzenia w słowa kolegów,którzy chcieli poniżają innych.Jest postacią obrazującą osobę o wyższym statusie społecznym,który nie liczy się z konsekwencjami swoich czynów! Poznając go bliżej widzimy,że jego świat nie jest wcale idealny…

💔Powieść pokazuje obraz młodych osób,którzy hejtuja i poniżają rówieśników.To również historia młodej dziewczyny,która musiała szybko dorosnąć zmagając się z prześladowaniem.Wielokrotnie łamie serce powodując łzy w oczach.Do chwili obecnej jestem zszokowana a zarazem poruszona poznaną historię.

➡Jeśli szukacie książki,która pokazuje walkę o każdy dzień to nie przyjdźcie obojętnie obok tej lektury.Złamie wasze serce i powolutku podkleja na nowo.Gwarantuje,że nie zapomnicie ją na długo,ponieważ zostanie w waszej głowie na długo!
➡Z całego serca polecam książkę

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2024-01-14,

Tytuł: "I miss you"
Autor: Sylvia Wyka
Data premiery: 27.12.2023r.
Wydawnictwo: Wonder

Przemoc, nękanie w szkole...
Dlaczego to się zdarza?
Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca....
"I miss you" to pierwsza książka autorki, którą przeczytałam. Czy mi się podobała?
Sprawdźcie!
Problemy, o których czytamy są mega ważne. Przemoc w szkole... wyśmiewanie, popychanie, obrażanie itp. Jak można tak postępować? Jak można być wrednym do słabszych od siebie?
Takiego traktowania doświadczyła Anabelle. Wyśmiewano ja za to, z jakiej rodziny pochodzi, a przecież to nie jej wina, że mama była alkoholiczką i... spotykała się z innymi dla pieniędzy. Córkę miała w nosie...
Nikt w szkole nie stanął w jej obronie. Ja się pytam: "gdzie byli nauczyciele? Dlaczego nie reagowali?" Nie rozumiem dlaczego nikt nie wyszedl do dziewczyny z pomocną dłonią...
Po czasie zagadał do niej Nataniel. I od tego momentu zaczęła się ich wspólna przygoda. On bogaty, ona biedna... czy taki związek ma szansę przetrwać?
Chłopak stawał w obronie dziewczyny, ale pewnego razu jej nie uwierzył i kontakt się urwał na kilka lat...
Spotkali się ponownie na wyjeździe...
Hmn... ta historia na pewno porusza ważne tematy. Dobrze, że się o tym pisze! Tylko brak jakiejkolwiek pomocy ze strony szkoły trochę mnie kole w oczy no i....relacja między Anabell i Natanielem. Miałam troszkę wrażenie jakby między nimi nie było uczuć i emocji... a przynajmniej ciężko mi je było wyłapać... poza tym książka na duży plus! Czytało mi się ją dobrze i szybko!.
Jeżeli szukacie szybkiej książki "na już" to odsyłam do lektury 😘

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-12-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

💜Recenzja💜

Premiera 27.12.2023 r.

„I miss you” – Sylvia Wyka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwowonder

Gdy zwyczajne życie zaczyna być utrapieniem, a to za sprawą głupich wyzwisk. Dzieciaki potrafią być naprawdę okrutne i nie każdy nastolatek tak dobrze by sobie radził jak Anabell.

Anabell to młodziutka dziewczyna, która radzi sobie z trudami dnia codziennego. Nie jest jej łatwo. Jej życie przypomina horror, zarówno w domu jak i w szkole. Jednak posiada wiele siły, dzięki której daje radę codziennym trwogom. Nie jeden nastolatek by się załamał, a ona nie, z podniesioną głową szła dalej i stawiała czoła problemem albo ich po prostu unikała. Nawet w życiu dorosłym nie miała lekko, to co się wydarzyło kiedyś ma nadal duży wpływ na jej życie.

Natan to chłopak z bogatego domu, który rozwiązuje dużo spraw pomocą pięści i bójek. Jednak nie wyśmiewa się z innych, bardziej stoi i się patrzy, co również nie jest dobrym posunięciem. Nikt nie wie co się dzieje w jego domu i, że musi zmagać się z rodzicami, których wiecznie nie ma. Bliska jest mu babcia. Jak się go bliżej pozna to potrafi być czuły i delikatny. Jego mankamentem jest wiara w to co mówią inni, nawet nie chce wysłuchać drugiej strony, to prowadzi to jego błędnych decyzji.

W czasie szkoły na początku byli jak obcy, nagle zaczęli znaczyć dla siebie coś więcej. Niewinne SMS-y, spotkania i pocałunki, przeradzają się w pewne uczucie. A nie może być za dobrze. W jednej chwili, jedna zemsta niszczy wszystko. Jedno walczy, ale drugie ma w głowie słowa innych. Spotykają się po latach. Jedno pragnie zapomnieć i być jak najdalej, ale drugie chce niszczyć. Z czasem wszystko się zmienia. Dochodzi do wyjaśnienia wszystkiego. Znowu wraca zauroczenie. Jednak brakowało mi czegoś w ich relacji, zarówno tej szkolnej jak i dojrzałej. Myślę, że było zbyt mało rozmów, a za dużo intymności i chęci bliskości cielesnej. Nie było między tym równowagi. Nie wyczułam takiej chemii jak czuje w innych książkach.

Fabuła bardzo mi się podobała. Sam pomysł na taka książkę przypadł mi do gustu tak💜Recenzja💜

Premiera 27.12.2023 r.

„I miss you” – Sylvia Wyka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwowonder

Fabuła bardzo mi się podobała. Sam pomysł na taka książkę przypadł mi do gustu tak mocno, że nie mogłam się oderwać. Prześladowanie. Silna bohaterka, Spotkanie po latach. Odrodzenie dawnych uczuć. To jest to co uwielbiam. Może zabrakło mi w niektórych momentach wyjaśnienia, czy większej dozy informacji, ale to tylko niuanse.
Autorka pokazała jak drugi człowiek może zniszczyć innego człowieka. Jego chęć zemsty i zatracony umysł bogactwem może sprawić, że krzywdzi się niewinnych. Najgorsze jest to jak nikt nie ingeruje, wręcz udaje, że nic się nie wydarzyło.
Emocji również mi nie zabrakło. Czułam to co przeżywała zarówno bohaterka jak i bohater. Targały mną różne uczucia i wszystko się mieszało. Raz byłam zachwycona a raz smutna i przerażona. Lubię historie w których mogę się wczuć w wiele spraw bohaterów.
Gorąco polecam, bo nie zawsze wszystko musi być kolorowe, ale gdy warto walczyć to trzeba to robić i nie ufać za bardzo plotkom.
8/10😍

Sylwia nie zwalnia tempa!!! O nie!!! Tak niedawno była premiera ,,Jej pierwszy cud". A co robi Sylwia? Wydaje kolejną książkę! O tak!!! Oczywiście nasza kochana kobietka uwielbia pisać romanse, o czym wszyscy wiemy. Jednak tym razem stworzyła coś cudownego, coś zupełnie innego niż do tej pory.

Anabell jest uczennicą liceum. To śliczna dziewczyna, która została zdominowana przez swoich kolegów. Może lepszym słowem tu będzie gnębiona. Koledzy potrafili drwić z niej i jej matki alkoholiczki. Z tego powodu przypięli Anabell bardzo krzywdzącą łatkę. Ta dziewczyna przeżyła piekło w szkolnych murach.

Wśród jej oprawców znalazł się jeden młody człowiek, któremu to wszystko się nie podobało, Natan. Anabell bardzo mu się spodobała. Ona była inna niż wszystkie dziewczyny. Ich znajomość powoli się rozwijała, oczywiście w tajemnicy przed wszystkimi. Stawali się coraz bliżsi sobie. Tak naprawdę połączyła ich biblioteka i słodki zapach. Jedno wydarzenie przekreśliło wszystko, zniszczyło kiełkujace uczucia. A Anabell, by wręcz przeżyć, zmuszona była zmienić szkołę. Ich drogi się rozeszły.

Po latach przyjaciel Anabell zaprasza ją w góry, na weekend z kolegami ze szkoły. Pech chciał, że na miejscu okazuje się, że pojawił się także Natan. Odżywają wszystkie skrywane przez lata uczucia, zarówno u Anabell jak i u Natana.

Od tej chwili tę dwójkę coś ciągnie do siebie. Anabell nienawidzi Natana za to co przeżyła, że nawet jej nie wysłuchał, tylko tak łatwo przekreślił wszystkie wspólne chwile. A Natan natomiast nadal czuje się zdradzony przez Anabell. Jego wściekłość nie pozwoliła mu jej wysłuchać przed laty. Nic się nie zmieniło, nadal patrząc na nią odczuwa wściekłość. Ale życie pisze swoje scenariusze. Los sprawił, że ta dwójka znów stanęła przed sobą i nic już nie będzie takie same jak przed wypadem w góry.

Czy Anabell i Natan wyjaśnią sobie to co zaszło między nimi przed laty? Czy ich zranione serca mają szansę się zabliźnić?

Wow! Co to była za książka!!! Uwielbiam pióro Sylwii! Ona pisze tak, że porywa mnie praktycznie od pierwszych stron. Cała historia to przede wszystkim uczucia Anabell i Natana. Były momenty kiedy uśmiałam się, ale były też takie, które wycisnęły łzy z moich oczu. Zakończenie było cudowne, dające nadzieję na lepsze jutro.

Już na początku tej historii poznajemy Anabell, Natana i ich kolegów. To co przeżyła ta biedna dziewczyna, sprawiało że miałam ochotę ich wszystkich powystrzelać! Jak można tak gnębić kogokolwiek! Do tego dochodzi traktowanie jej miarą matki. Przecież nikt nie wybiera sobie rodzicielki! Tak po prostu jest, a Anabell mimo to musiała odpokutować, to kim stała się jej matka.

Czarę goryczy przelało zdarzenie z Maxem, które przekreśliło wszystko. Ile w tym młodym człowieku było nienawiści, żeby zrobić coś takiego swojej rówieśniczce?!?! W głowie mi się to po prostu nie mieści.

Po latach drogi Anabell i Natana znów się krzyżują. Teraz kiedy są dorośli będzie im łatwiej? To co stanęło między nimi, okazało się bardzo bolesną sprawą, z którą tak naprawdę oboje musieli się uporać. Każde na swój sposób. W Natanie nadal buzuje nienawiść, choć wydaje mi się, że chłopak tym destrukcyjnym uczuciem próbuje maskować ból własnej dumy i duszy.

Sylwia porusza tu bardzo ważny problem gnębienia w szkole. Opisuje nie tylko cały proceder, ale także jego skutki, bo przecież zawsze takie działania muszą je mieć. Takie zachowanie młodzieży może doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń, takich jak nawet samobójstwo ofiary. Nasza Anabell się podniosła, jednak już na zawsze będzie nosić piętno tych wydarzeń w sercu. Ale ile jest dzieciaków, które z tego nie wychodzi?

Zastanów się młody człowieku, który czytasz tą książkę nad tym. Spójrz wokół siebie i jak widzisz, że coś się dzieje reaguj, pomóż, bo możesz ocalić komuś duszę lub życie.

Kończąc zachęcam Was do poznania tej wyjątkowej historii. Historia o tym jak kilka osób zniszczyło życie jednej niewinnej dziewczynie. Jak rozpadło się jej serce na milion kawałków. Jak po latach stopniowo to serce sklejano, bo miłość wszystko potrafi wybaczyć.

Dziękuję Ci Kochana Sylwio za zaufanie jakim obdarzyłaś mnie po raz kolejny. Dałaś mi możliwość poznania tych naszych szalonych patronek. Uwielbiam Was dziewczyny.
Polecam

Anabell i Natan to znajomi ze szkoły, już bardziej nie mogą się od siebie różnić. Ona raczej samotniczka, on chłopak z dobrego domu, posiadający własne demony. Ma grupę przyjaciół. Anabell jest prześladowana w szkole... Za to Natan.. przyjaźni się z prześladowcamj, z tym że pewnego dnia coś się zmienia i chłopak chce poznać tą intrygującą dziewczynę bliżej. Nie trwa to jednak zbyt długo... Ktoś, próbuje stanąć na drodze tej znajomości, która ledwie co się zaczyna ..

I tyle, więcej nie powiem o fabule. Nie chcę. Słuchajcie ta książka to słodka okładka, delikatna i przepiękna w środku, widać ogrom serca włożone w wydanie tej historii.. Z tym, że historia wcale nie jest słodka i lekka.. ba! Ja się na niej popłakałam... Czułam ból.. czułam złość, obrzydzenie i niechęć ... Naprawdę nie wiem co kieruje ludźmi, którzy znęcają się nad innymi .. To straszne,one serce krwawiło.. Ta książka to dla mnie całkowicie pozytywne zaskoczenie! Nie tego się spodziewałam, a dostałam kawał dobrej lektury.. poważnej, pokazującej problemy... My rodzice naprawdę musimy być świadomi tego, z czym nasze dzieci możliwe będą musiały się zmierzyć..

Książkę czyta się naprawdę szybko, nie ma tutaj zbędnego lania wody. Polubiłam naszą bohaterkę i byłam z niej ogromnie dumna. Zdecydowanie więcej powinno być takich książek!

Droga Autorko ogromnie dziękuję za możliwość współpracy ?? Ta historia zostanie ze mną jeszcze przez bardzo długi czas ?

Jej pierwszy cud
Sylvia Wyka0
Okładka ksiązki - Jej pierwszy cud

Adriana Porwana przez żołnierzy trafiłam w ręce mafijnej, włoskiej rodziny. Kalabryjska „Ndràngheta była wszędzie, ich macki sięgały nawet...

Bojąc się jutra
Sylvia Wyka0
Okładka ksiązki - Bojąc się jutra

Saga o braciach Roszczenko.Dziedzictwo po dziadku to zalążek czystego zła, który na wszystkich odcisnął piętno. Młoda malarka z Polski i właściciel...