I see you

Idealna pozycja dla fanów serii „Laleczki”!

Devon i Noah są braćmi, których dzieciństwo zostało naznaczone przez okrucieństwo ojca. Noah bezpośrednio uczestniczył w wydarzeniach, które miały miejsce w ciemnej piwnicy. Jego brat robił zdjęcia przyszłych ofiar.

Mogłoby się wydawać, że Devon był na lepszej pozycji, ponieważ nie brał udziału w przestępczych działaniach swoich bliskich. Był tylko fotografem. Tylko że jego umysł, podobnie jak Noaha, został zatruty

Informacje dodatkowe o I see you:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-11-25
ISBN: 978-83-8178-414-6
Tytuł oryginału: I see you
Tłumaczenie: Klaudia Wyrwińska, Amelia Szczuchniak

Kup książkę I see you

I see you - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2021-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Devon Trent ze swoim starszym bratem Noah od małego są uczeni zła. Krzywdzenia niewinnych ludzi i naprawianiem się widokiem paniki malującej się na twarzach ich ofiar. Noah jest wykonawcą bestialskich czynów a Devon uwiecznia na fotografiach ich ostatni oddech. Po pożarze, w którym ginie ich ojciec, z ich macochą oraz przyrodnią siostrą, chłopcy znikają. Zakładają własny biznes - są wykonawcami zleceń. Mordują, gwałcą, odcinają kończyny... Ich fantazja nie zna granic. Pewnego dnia otrzymują zlecenie na młodą kobietę. Ich celem jest Nina Drake. Dziewczyna zostaje w bestialski sposób zgwałcona. Kim jest zleceniodawca? Czy to już koniec koszmaru? Czy oni odpuścili? Czy Nina odzyska spokój?

Dość długo zastanawiałam się nad tym czy brać tę książkę do recenzji. Okładka z jednej strony mnie fascynowała a z drugiej trochę przerażała. Do tego opis. I nawiązanie do "Laleczki" - nie czytałam ale słyszałam, że jest okrutna. Pojawiające się pozytywne opinie "I see you" przekonały mnie. I zaczęłam czytać. Czytać coś, co już od samego początku jest brutalne i mocne. Wręcz bestialskie. W ogóle to sam pomysł na fabułę jest dość kontrowersyjny. Thriller to przy tym pestka. To mocny horror. Dlaczego? Bo znajdziemy tu na przykład makabryczne opisy rozczłonkowania człowieka. Fabuła była świetnie z każdym krokiem konstruowana. Wątki, jakie się na siebie nakładały dopełniały bestialskiego obrazu poczynań głównych bohaterów. Niejednokrotnie żołądek podchodził mi do gardła. Niezwykle realne opisy dosłownie budziły przerażenie i wstręt. Autorek wyobraźnia jest na piątkę z plusem. Cały czas podczas lektury odczuwałam niepokój. Włosy stały dęba i co rusz na mej twarzy malowało się przerażenie. Ten klimat, ta chora obsesja bohaterów, to że ich radowało to, co innych przeraża i co mrozi krew w żyłach. Od samego początku do ostatniego zdania. Finiszu, który wyjaśnił wszystko to, co miało tutaj miejsce. Wszystko co dotyczyło bohaterów. A oni sami? Może zacznę od Niny. Od jednej z ofiar. To miła, uprzejma ale i samotna młoda kobieta. Wiecznie uśmiechnięta, empatyczna i wrażliwa. Cały czas się zastanawiałam kto i dlaczego zlecił chłopakom jej krzywdę. Krzywdę, którą ledwo przeżyła. Na ciele rany się wygoiły ale w psychice nadal pasuje chaos i ogromny strach. Wręcz paraliż. Bardzo dobrze autorki pokazały to, co czuje ofiara w trakcie napadu i po. Jak te wstrząsające wydarzenia rzutują na przyszłość. Przyszłość, którą zgotował jej potwór. Noah nim właśnie jest. Bestią, mordercą i chorym psychicznie mężczyzną, który od małego był szkolony do zabijania. Do czerpania przyjemności z zadawania ran czy odbierania życia ludziom. Jego fascynacja i wręcz euforia podczas wykonywania była dosłownie chora. Jego zaburzenia psychiczne były ukazane dogłębnie. To kat. A Devon? Tu troszkę jest inny obraz. On zdaje się być inny od brata. On tylko uwiecznia emocje ofiar na zdjęciach. W jakiś sposób i jego mówiąc potocznie jara obserwowanie ofiar i momentów ich ostatniego tchnienia. Przecież śmierć jest piękna i należy ją uwiecznić, by zachować na pamiątkę, prawda? Ale on pokazuje swoje dwa oblicza. Jest okrutny ale i miły. Zależy od okoliczności. Od humoru czy nawet osoby, z którą przebywa. Jego nastrój zmienia się jak za pstryknięciem palcem. Paradoksalnie to on, jako ten nieprzewidywalny budził we mnie gorszy strach i więcej sprzecznym emocji. Z resztą tak jak cała książka. Raz koiła i dawała nadzieję a raz dosłownie przerażała. Istna huśtawka. Świetnie trzymałą w napięciu i nerwowości. Pobudzała i hipnotyzowała. Opisy zabaw chłopaków budziły we mnie masę sprzecznych emocji. Czytałam ją po południu i powiem Wam, że jak szłam spać to widziałam pod zamkniętymi powiekami tą jedną, najokrutniejszą scenę z powieści i miałam obawy czy usnąć. To znaczy, że lektura była świetna. To jedna z tych książek, która sprawiła, że bardzo dobrze mi się ją czytało ale za Chiny Ludowe nie poszłabym zobaczyć tego na dużym ekranie. Już widzę oczyma wyobraźni te przerażające obrazy morderstw i słyszę ten krzyk ofiar. Krzyk, który budzi grozę i zmusza serce do szaleńczego rytmu, galopu. Świetna mroczna lektura, która ma w sobie również elementy romansu, które były słodkie i romantyczne. Aż buzia się uśmiechała a policzki barwiły się na czerwono. No powiem Wam, bomba. Teraz wiem, że muszę przeczytać serię "Laleczki". Dlaczego? Bo bardzo spodobała mi się "I see you i pragnę poznać inne książki jednej z autorek. Serię, o której było głośno. Także kochani, jeśli czytacie romanse i bliskie waszym czytelniczym gustom są mrok, bestialstwo i okrucieństwo to zachęcam do lektury. Tylko uprzedzam, ze to nie jest odpowiednia pozycja dla osób wrażliwych. Jeśli omijacie szerokim łukiem thrillery czy horrory to nie czytajcie. Szczerze. Wiem co mówię.

Polecam.

Ta książka jest przerażająca! Dzieje się w niej tak wiele złych rzeczy, że aż ciężko to objąć rozumem. Jak takie rzeczy mogły by mieć naprawdę miejsce nawet sobie nie wyobrażam.

Historia wciąga od pierwszego zdania i pokazuje nam inny mroczny świat. Na pewno jestem zaskoczona zakończeniem. Nigdy bym się nie spodziewała takiego obrotu akcji. Niemożliwe dla mnie jest to co tam się wydarzyło.

Książka przeraża, chwyta za gardło i czuję, że raczej już nic mocniejszego nie uda mi się nigdy przeczytać.

Historia ta jest tylko dla czytelników o mocnych nerwach. i mało wrażliwych na ostre krwawe sceny.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Życie lubi wystawiać nas na próby. I choć wiele osób wierzy w karmę to jednak czasem złe rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom i trudno znaleźć w tym jakikolwiek powód. Nie można z tym dyskutować, doszukiwać się kar od losu, obwiniać kogokolwiek- w tym siebie, bowiem tego typu myślenie jedynie jeszcze bardziej ściąga w dół. A są wydarzenia, które potrafią zniszczyć najsilniejszych, wyrwać ich duszę, podeptać serce i wywrócić świat do góry nogami. Lecz w imię powiedzenia co nas nie zabije to nas wzmocni należy o siebie zawalczyć. Nawet gdyby miało to zająć lata. Zawsze warto. Nina jest zwyczajną dziewczyną, która próbuje po prostu przetrwać. Utrzymuje się z pracy w barze, ma oddaną przyjaciółkę i brak szczęścia w miłości. Wydaje się nie dostrzegać swojego piękna i naturalnego uroku, jednak większość mężczyzn nie jest w stanie przejść obok niej obojętnie. Mieszka z ukochaną kotką, która jest dla niej naprawdę ważna i umila jej samotne wieczory. Może życie nie zawsze było dla niej łaskawe chociażby z uwagi na nie do końca szczęśliwe dzieciństwo, jednak nie wpłynęło to na jej dobroć i szczerość. Nigdy nie była złą osobą, nie próbowała umyślnie kogokolwiek skrzywdzić, wydawało się, że kto jak kto ale Nina nie ma żadnych wrogów. Lecz los postanowił ją okrutnie zaskoczyć. Devon i Noah to bracia, którzy niemal od zawsze byli nierozłączni i stanowili swoje uzupełnienie. Noah był zły do szpiku kości, być może z uwagi na to, że jako starszy musiał wziąć na siebie większy ciężar niezwykle trudnego dzieciństwa. Devon zdaje się być delikatniejszy, choć znajduje się pod ogromnym wpływem brata, to bez problemu zauważa się w nim ludzkie emocje i bycie skorym do pozytywnych uczuć. Kocha fotografię, uwielbia obserwować zza obiektywu ludzi, a jego zdolności przysługują się działalności, którą prowadzi z bratem. Jednak tym przystojnym młodym mężczyznom nie można dać się zwieść, bowiem w nich obu tkwi mrok, głęboko zakorzeniony, który wręcz wniknął do ich krwioobiegu. I trudno byłoby go stamtąd usunąć... "I see you" to historia, którą trudno mi ubrać w słowa. Emocje po jej przeczytaniu są ogromne, a to co zafundowały w niej Autorki zasługuje na ogromne uznanie. Ja nadal czuję w sobie ten efekt "wow" po jej zakończeniu ale jestem także zachwycona poprowadzeniem fabuły. Z jednej strony jest to szalenie brutalna i niepokojąca pozycja, po części dzięki wyjątkowej narracji, a po części dzięki wydarzeniom tu opisanym- bez krztyny cenzury. Z drugiej zaś strony to niesamowicie smutna opowieść i to pod wieloma względami, bowiem główni bohaterowie to niesamowicie skrzywdzeni ludzie na różnych płaszczyznach. Trudno mi wyrazić zachwyt tą historią bez zdradzania szczegółów, bowiem główny plot twist stanowi o jej największej wartości, lecz uwierzcie na słowo, że to jedna z tych książek, która jest warta poznania. Porusza szalenie trudny ale i ważny temat dotyczący zdrowia psychicznego, które może ulec destrukcji zarówno z uwagi na wychowanie jak i życiowe doświadczenia. Co mi się także bardzo podoba Autorki w tej książce nie próbują lukrować rzeczywistości, pokazują, że na świecie istnieją zarówno dobrzy jak i źli ludzie, ale także jest wiele odcieni szarości w zachowaniach człowieka i nigdy nie można o tym zapominać. Wyróżniają się także postaci poboczne, świetnie wykreowane i budzące skrajne emocje, zależnie od ich charakteru, a także małomiasteczkowy klimat, który idealnie wpasowuje się w atmosferę książki. Z pewnością nie jest to pozycja dla każdego ale ktoś, kto lubi mocniejsze powieści i szuka książki, która na długo pozostanie mu w pamięci, zdecydowanie powinien po nią sięgnąć. Polecam!

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2022-09-13, Ocena: 4, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2022,

"I see you" to książka,która momentami wstrząsa tak ,że nie można przestać o niej myśleć a czasami wywoływała obrzydzenie,że chciałam zamknąć książkę i mówiłam sobie ..po jaką chol... ją w ogóle czytam..... Ta książka jest pełna napięcia, pełna niespodziewanych, budzących strach zwrotów akcji. Postacie są nieszablonowe, przerażające i fascynujące a cała atmosfera książki to strach oraz... erotyzm.To rzeczywiście pozycja dla osób,którym nie straszne są bestialskie sceny i zachowania , dla osób lubiących mocne wrażenia i nieprzewidywalną fabułę.A zakończenie wbije na pewno w fotel...

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

Nooooo powiem Wam... mocna książka.

Historia młodej dziewczyny, która zostaje brutalnie zgwałcona. Ta jej rzeź trwa aż 4h! 4h okropnych tortur tego psychopaty. Aż szok, że ona to przeżyła:( Opisy straszne , drastyczne, dobitne, bardzo realistyczne.
Czy po takiej traumie można normalnie funkcjonować ? Nina wyjeżdża ze swojej miejscowości gdzie mieszkała, pracowała. Opuszcza znajomych i swoją najlepszą przyjaciółkę. Szuka spokoju w małej miejscowości. Tam poznaje sąsiada Devona, zaprzyjaźniają się. Ale dziewczyna nie wie wszystkiego o nim...

Tak jak już na wstępie napisałam, książka jest mocna, trudna.. liczne drastyczne opisy gwałtu przerażają. Czujemy ten ból i cierpienie Niny.
Ale warto również wspomnieć, że nie ma
tu tylko zła i mroku. Jest tu również zalążek nadziei i miłości, która powoli rodzi się między główną bohaterką a jej sąsiadem. Jego uczucia są tu mocno wyeksponowane. Zależy mu na niej, opiekuje się nią, jest dla niego całym światem.
Nie ma tu zbędnych opisów czy dygresji, wywodów. Jest ciągle akcja, dlatego nie mogłam oderwać się od lektury. Miałam dużo pytań i byłam ciekawa czy uzyskam na nie odpowiedzi.
Fajnie poprowadzona narracja pierwszoosobowa. Końcówka emocjonująca i zaskakująca (choć takiego finału się spodziewałam).
Polecam dla osób o mocnych nerwach.

Avatar użytkownika - AniaK_ka1
AniaK_ka1
Przeczytane:2021-12-09, Przeczytałam,

[ RECENZJA ]

Ker Dukey & D.H. Sidebottom "I See You"
Wyd. Niezwykłe

Czy można zakochać się we własnym oprawcy? Zaufać mu, powierzyć wszystkie tajemnice i oddać całą siebie? Czy naprawdę dobrze znamy partnera, z którym dzielimy każdy dzień naszego życia?
   Dwóch braci. Devon i Noah. Ich traumatyczne dzieciństwo i zwyrodniały ojciec sprawia, że jako dorośli ludzie, chłopcy nie potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Pasję Devona do fotografowania i Noaha do brutalnych morderstw, mężczyźni łączą ze sobą zakładając własny biznes. Na zamówienie obserwują wybrane ofiary nagrywając ich cierpienie i śmierć.
   Wszystko zmienia się, gdy pojawia się zlecenie na Ninę Drake. Jeden z braci zakochuje się w dziewczynie, podczas kiedy drugi pragnie jej śmierci, bólu, łez i krwi.
Gdy panna Drake dziwnym trafem udaje się ujść z życiem, ucieka i z pomocą psychoterapeuty i przyjaciółki stara się zacząć żyć od nowa.
   Pewnego dnia przez okno Nina widzi nowego sąsiada, który właśnie wprowadza się do domu obok. Mężczyzna wpada w oko dziewczynie z wzajemnością. I wtedy zaczyna się od nowa "zabawa"... Tylko czy tym razem Nina ujdzie znowu z życiem?
   Powieść zaspokajającą mój głód. ?
Z ostrzeżeniem o scenach ze skrajną deprawacją.
"I See You" to książka bardzo mocna, odważna i jednocześnie dająca do myślenia. Każdy z nas może być przecież obserwowany i nawet i tym nie wiedzieć.
Czytelniku, zatrzymaj się czasem. Obejrzyj za siebie. Może Ciebie też ktoś śledzi. Może z ukrycia robi zdjęcia lub podąża za Tobą krok w krok, by później Cię wykorzystać.
A może bliska Ci osoba, chłopak, partner, mąż po głębszym Poznaniu okaże się być kimś innym, mieć drugie oblicze.
Czy możemy zaufać obcemu bardziej niż sobie samemu?
   Rozejrzyj się zanim będzie za późno ...