Książka prezentuje koncepcję F. Konecznego dotyczącą problemu ścierania się cywilizacji oraz zasadności tej koncepcji w odniesieniu do niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą zderzenie cywilizacji dla współczesnej Europy. Profesor Koneczny w swoich pracach ukazał nam jedno podstawowe prawo historii, głoszące, że każda cywilizacja dąży do ekspansji i wyparcia innych, a cała historia jest po prostu walką między cywilizacjami. Zgodnie z koncepcją Konecznego cywilizacje są niezgodne w swoim funkcjonowaniu, ponieważ różnice zachodzą między nimi we wszystkich kategoriach bytu, co prowadzi do niemożności syntezy między nimi, w wyniku czego dochodzi do konfliktów między cywilizacjami o zasięgu lokalnym lub globalnym...

Informacje dodatkowe o Idea ścierania się cywilizacji według Feliksa Konecznego a bezpieczeństwo współczesnej Europy:

Wydawnictwo: Ostoja
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-60048-62-7

Kup książkę Idea ścierania się cywilizacji według Feliksa Konecznego a bezpieczeństwo współczesnej Europy

Idea ścierania się cywilizacji według Feliksa Konecznego a bezpieczeństwo współczesnej Europy - opinie o książce