Publikacja jest czwartym już z kolei tomem katalogu Widoków Krakowa - wielotomowej w zamierzeniu serii wydawniczej, której celem jest przedstawienie i omówienie widoków śródmieścia (a więc obszaru opasanego kiedyś murami obronnymi, a obecnie otoczonego Plantami) powstałych przed rokiem 1914. Niniejszy tom, w skład którego weszło 241 reprodukcji widoków utrwalonych na obrazach, rysunkach, rycinach czy fotografiach, poświęcony jest ikonografii południowo-zachodniej części śródmieścia. Możemy zobac

Informacje dodatkowe o Ikonografia Placu Wszystkich Świętych, ulic Franciszkańskiej i Kanoniczej w Krakowie:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 83-242-0755-8

Kup książkę Ikonografia Placu Wszystkich Świętych, ulic Franciszkańskiej i Kanoniczej w Krakowie

Ikonografia Placu Wszystkich Świętych, ulic Franciszkańskiej i Kanoniczej w Krakowie - opinie o książce

Iwona Kęder, Waldemar Komorowski0
Okładka ksiązki - Ikonografia placu Wszystkich Świętych oraz ulic Franciszkańskiej, Poselskiej, Senackiej i Kanonicznej w Krakowie

Książka jest kolejnym tomem serii zatytuowanej "Katalog Widoków Krakowa", ukazującej się staraniem Towarzystwa Autorów i Wydawców Prac Naukowych...