Imaret. W cieniu zegara

Tom 0 cyklu Greckie Klimaty

Rok 1854, Arta w Epirze. Dwóch chłopców, Grek i Turek, rodzi się tej samej nocy, a ich losy zostają związane na zawsze. Tej samej nocy zostaje popełnione tajemnicze morderstwo. Epicka powieść opisująca bez uprzedzeń trudny fragment dziejów Grecji. W cieniu umieszczonego na budynku meczetu zegara spotykają się ludzie trzech narodów i kultur: Grecy, Turcy i Żydzi. Wszystko ma swoje miejsce w boskim imarecie: życie dwójki przyjaciół, tajemniczy morderca i dziadek Izmail, niewielka Grecja i niezmierzone Imperium Osmańskie, konflikty i rewolucje obok łagodnego współżycia i codzienności; kafenio Aman, Ramadan, hammam, figura Karaghiozisa, bieda i bogactwo, słodycz i gorycz życia.

Informacje dodatkowe o Imaret. W cieniu zegara:

Wydawnictwo: Książkowe Klimaty
Data wydania: 2014-10-23
ISBN: 978-83-64887-03-1
Tytuł oryginału: Sti skiá tou rologioú
Język oryginału: grecki
Tłumaczenie: Ares Chadzinikolau

Kup książkę Imaret. W cieniu zegara

Imaret. W cieniu zegara - opinie o książce

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2017-09-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Książka opowiada o losach dwóch chłopców, prawie braci. Jeden Grek, drugo Turek. Mimo wielu rzeczy ich dzielących, do samego końca pozostali najwierniejszymi przyjaciółmi. Historię na zmianę opowiadają raz Necip, raz Liondisa. Postacie są niezwykle wyraziste, barwne, szczególnie wartą uwagi jest postać dziadka Necipa, Ismaila. Opowieść toczy się powoli, czasami aż za bardzo.  Problem wystąpił  z edycją książki-zawiera sporo błędów.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;