Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II

"Informatyka Europejczyka" to zestaw edukacyjny przygotowany przez lidera na rynku książek informatycznych. Zawiera w sobie doświadczenie wydawnicze i dydaktyczne zdobyte przez wydawnictwo Helion w trakcie publikacji ponad 2500 książek, z których korzystają na co dzień zarówno zawodowi informatycy, jak i zwykli użytkownicy komputerów - łącznie to ponad 4 miliony czytelników. To między innymi dzięki książkom Helionu najmłodsze pokolenie polskich informatyków uważane jest za światową elitę informatyczną, poszukiwaną przez pracodawców na międzynarodowym rynku pracy.

"Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II" jest książką pomocniczą dla nauczyciela, który podczas prowadzenia zajęć korzysta z podręcznika "Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum". Znajdują się tu propozycje rozkładu materiału, regulamin szkolnej pracowni komputerowej oraz przykładowe zestawy ćwiczeń do wykorzystania na zajęciach z informatyki.

W poradniku tym można znaleźć omówienie wszystkich zagadnień przygotowujących ucznia do aktywnego i odpowiedzialnego życia we współczesnym społeczeństwie. Głównym założeniem jest tu zaprezentowanie rozwiązań metodycznych i sposobu przedstawienia określonego materiału. Obejmuje on następujące bloki tematyczne:

Budowa i zastosowanie komputera System operacyjny Edycja grafiki Praca z edytorem tekstu Multimedia Internet Arkusze kalkulacyjne Bazy danych Algorytmy Modelowanie i symulacja "Informatyka Europejczyka" to: doświadczenie dydaktyczne autorów wsparte rzetelną wiedzą profesjonalistów, edukacja informatyczna na najwyższym europejskim poziomie, przygotowująca uczniów do konfrontacji z elitą informatyczną całego świata, najnowsze i najbardziej aktualne podręczniki z informatyki i technologii informacyjnej.

Informacje dodatkowe o Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-05-27
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II

Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla gimnazjum. Wydanie II - opinie o książce

Jolanta Pańczyk0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Podręcznik dla gimnazjum. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org (Wydanie IV)

Każdy gimnazjalista z komputera korzysta Komputer już dawno przestał być dla Ciebie zagadką. Bez problemu go obsługujesz, korzystasz z internetu, oglądasz...

Jolanta Pańczyk0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum. Edycja: Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org (wydanie II)

Ćwiczenie czyni komputerowego mistrza Zanim zaczniesz używać zaawansowanych narzędzi programów komputerowych, sięgnij po bardziej tradycyjną metodę...