Inna kobieta

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788327637611
Liczba stron: 448
Tytuł oryginału: The other woman
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Alina Patkowska
Ilustracje: brak

Tom 18 cyklu Gabriel Allon

Ocena: 5 (3 głosów)

Była jego najlepiej skrywanym sekretem…

W odległej wiosce w górach Andaluzji, tajemnicza Francuzka zaczyna pracę nad niebezpiecznym pamiętnikiem. To historia człowieka, którego niegdyś kochała w Bejrucie, oraz dziecka, które jej odebrano w imię zdrady. Kobieta ukrywa najbardziej chroniony sekret Kremla… Dawno temu, agent KGB zainstalował kreta w sercu Zachodu, kreta, który stoi na progu władzy totalnej.

Tylko jeden człowiek jest w stanie odkryć spisek: Gabriel Allon, legendarny konserwator zabytków i zabójca w służbie osławionej izraelskiej tajnej służby wywiadowczej. Gabriel już wcześniej walczył z ciemnymi siłami nowej Rosji, ale zapłacił za to ogromną, osobistą cenę. Teraz on i Rosjanie przystępują do ostatecznej rozgrywki, stawiając na szali globalny, powojenny porządek.

Allona przyciąga polowanie na zdrajcę po tym, jak jego najważniejszy agent, który spenetrował rosyjski wywiad, zostaje brutalnie zamordowany podczas
próby ucieczki do Wiednia. Poszukiwanie prawdy każe mu sięgnąć w przeszłość, do największego aktu zdrady jakiego dopuszczono się w XX wieku.

Tagi:

Kup książkę Inna kobieta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Inna kobieta

Avatar użytkownika - Dzixona
Dzixona
Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka dla Kobiety i Mężczyzny, którzy są miłośnikami książek sensacyjnych. Poznamy tajniki działalności agentów wywiadowczych z całego świata. Wątek kobiety pokazuje, że to praca nie tylko dla mężczyzn. Panie sprawdzają się w tej roli równie dobrze, a może i nawet lepiej. Ich delikatny wygląd i czarujące spojrzenie może zmylić niejednego agenta.
Nierozwiązane tajemnice z poprzednich lat wracają jak bumerang. Szefowie wszystkich wywiadów na świecie najbardziej obawiają się Kretów, których mogliby znaleźć w swoich szeregach. Mimo wszystkich procedur bezpieczeństwa nie da się tego jednak wykluczyć.
Książka dla Chłopaka, bo szczegółowo przedstawiona praca agentów może zaciekawić, a wątek osobisty dodaje im człowieczeństwa i realności.
 Daniel Silva to autor bestselerów przetłumaczonych na 30 języków nie bez powodu. Przekazuje w swych powieściach ciekawe i niebezpieczne życie ludzi, którzy ochraniają kraj i jego tajemnice przed innymi państwami. Tu toczy się ciągła wojna o wpływy, informacje i przejmowanie na swoją stronę agentów z innych państw. To cicha wojna, o której wiedzą tylko nieliczni. 

Link do opinii

Odkąd tylko pamiętam, fascynowały mnie filmy szpiegowskie, a moje serce od dawna należy do brytyjskiego szpiega, Agenta 007 – Jamesa Bonda. Choć wielokrotnie obejrzałam każdą część poświeconą temu agentowi, to zawsze oglądałam tylko filmy, nie ciągnęło mnie do takich książek. Dlaczego by nie spróbować przeczytać książkę o szpiegach? Jak postanowiłam, tak i zrobiłam. Rzuciłam się na głęboką wodę, bo bez znajomości wcześniejszych książek sięgnęłam po 18. już tom przygód Gabriela Allona autorstwa Daniela Silvy.


W odległej wiosce w górach Andaluzji pewna tajemnicza Francuzka właśnie zaczyna pracę nad pamiętnikiem. Nie będzie to przyjemna historia. Opisywać będzie człowieka, którego kochała Bejrucie, oraz dziecka, które odebrano jej w imię zdrady. Ta kobieta była jego sekretem. Francuska posiada najbardziej chronioną tajemnicę Kremla. Dawno temu, agent KGB zainstalował w sercu Zachodu Kreta, który stoi teraz na progu władzy totalnej. Człowiekiem, który może odkryć spisek jest Gabriel Allon. Legendarny konserwator zabytków i zabójca w służbie osławionej izraelskiej tajnej służby wywiadowczej już wcześniej walczył z siłami nowej Rosji, ale zapłacił za to ogromną cenę. Czy teraz uda mu się odpłacić za przeszłość? Wraz z Rosjanami przystąpi do ostatecznej rozgrywki, stawiając na szali globalny i powojenny porządek. Polowanie na zdrajcę rozpoczyna się, gdy najważniejszy agent Allona zostaje zamordowany podczas próby ucieczki do Wiednia. Poszukując prawdy, będzie musiał sięgnąć w przeszłość i doprowadzi go do największego aktu zdrady w XX wieku. Kim jest kret?


Jak już wspomniałam na samym początku, rzuciłam się na głęboką wodę. Nie wiedziałam czego się spodziewać po książce i czy bez znajomości wcześniejszych tomów odnajdę się w fabule, nie pogubię się w historii bohaterów. I muszę przyznać, że na początku byłam trochę zagubiona, bo opowiadana historia była mocno zagmatwana. Szpiedzy rosyjscy, izraelscy i angielscy, kto jest kim? Nie ułatwiały też nazwiska rosyjskie oraz mnogość pojawiających się agentów. Zastanawiałam się, kiedy pojawi się tytułowa inna kobieta i dojdę do wydarzeń związanych ze zdrajcą. Opłacało się być cierpliwym i wszelkie moje początkowe wątpliwości autor rozwiązał w połowie książki, akcja nabrała rozpędu i tak trwała aż do samego zakończenia. Choć poznałam się już dobrze z bohaterami, to oczywiście nie zabrakło tutaj elementów zakończenia. Nie udało mi się zgadnąć, kto i dlaczego został zdrajcą, marny ze mnie agent.


Choć jest to książka sensacyjna, to bardzo zdziwiła mnie oszczędna narracja autora. Choć nie zabraknie tutaj trupów, to bardzo mało jest akcji z pościgami oraz strzelaninami. Zamiast tego autor opisuje poszukiwanie prawdy i grzebanie w przeszłości, w tajemnicach dawno już zapomnianych. Nie wiem, czy tak jest we wcześniejszych częściach cyklu o Allonie, ale taki zabieg może zrazić czytelnika. Może to być także wynik eksperymentu autora, będę musiała to sprawdzić i poznać historię Gabriela od początku. Autor, by nadać w „Innej kobiecie” elementy prawdziwości przeplata bieżące wydarzenia elementami przeszłości. Wykorzystał do tego historię „Piątki z Cambridge” i opisał historię jednego z pięciu sowieckich szpiegów pod przykrywką MI6 – Kima Philby’ego. Agent wywiadu przez 20 lat przekazywał tajne informacje KGB. To z tym dżentelmeńskim oficerem związana będzie historia szpiega, którego chce schwytać Gabriel. Czy mu się to uda?


„Wszyscy przegrywamy, wszyscy oprócz Rosji” takie dobitne zdanie możemy znaleźć w posłowiu od autora. „Inna kobieta” to bardzo dobra książka ze szpiegowską intrygą w tle, która odnosi się do współczesnych trendów politycznych. Miłośnicy serii o Gabrielu Allonie nie powinni być zawiedzeni „Inną kobietą”. Przekonajcie się sami, jaką rolę w demaskowaniu szpiega odegra tajemnicza Francuzka.

Link do opinii
Avatar użytkownika - sylwia379
sylwia379
Przeczytane:2018-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Nowa dziewczyna
Daniel Silva; 0
Okładka ksiązki - Nowa dziewczyna

W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Ucieczka Sary H.
Paulina Wróbel;
Ucieczka Sary H.
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje