Instalacje fotowoltaiczne w systemie elektroenergetycznym. Jakość dostaw energii elektrycznej. Warunki techniczne przyłączenia instalacji PV

Ocena: 0 (0 głosów)

Niniejsza unikatowa publikacja dotyczy bardzo ważnej kwestii rozwoju OZE w Polsce, a w szczególności poświęcona jest kwestiom technicznym oraz organizacyjnym instalacji fotowoltaicznych wraz z możliwościami ich wykorzystania i włączenia do systemu elektroenergetycznego.

Publikacja Instalacje fotowoltaiczne w systemie elektroenergetycznym koncentruje się na problemach współpracy instalacji fotowoltaicznych (PV), z siecią elektroenergetyczną, skupiając się szczególnie na oddziaływaniu tych źródeł na parametry jakości dostawy energii elektrycznej w systemach elektroenergetycznych.

W publikacji czytelnik będzie mógł znaleźć praktyczne wyjaśnienia związane z problematyką:

warunków technicznych przyłączenia instalacji PV w Polsce i zagranicą prognozowania generacji energii elektrowni fotowoltaicznych

Książka zawiera liczne przykłady i odniesienia do praktyki użytkowania OZE, dodatkowo również w załączniku przedstawiony został przykładowy program funkcjonalno-użytkowy instalacji PV o mocy 500 kW.

Publikację kierujemy głównie do profesjonalistów - operatorów sieci dystrybucyjnych, pracowników energetyki zawodowej, projektantów i instalatorów FOTOWOLTAIKI, koordynatorom klastrów i spółdzielni energetycznych, a także energetyków, specjalistów ds. OZE i pracowników zaplecza badawczo-rozwojowego. Książka przyda się również uczniom i studentom kierunków inżynieria elektryczna, energetyka, OZE i pokrewnych.

Informacje dodatkowe o Instalacje fotowoltaiczne w systemie elektroenergetycznym. Jakość dostaw energii elektrycznej. Warunki techniczne przyłączenia instalacji PV:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2023-10-31
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788301231064
Liczba stron: 550

więcej

Kup książkę Instalacje fotowoltaiczne w systemie elektroenergetycznym. Jakość dostaw energii elektrycznej. Warunki techniczne przyłączenia instalacji PV

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy