Intrigo

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-03-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380157972
Liczba stron: 520
Tytuł oryginału: Intrigo

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Kobieta planująca odwet na niewiernym mężu; zdradzony mąż, któremu - jak sądził - udało się zemścić na chcącej go opuścić żonie; dziewczyna, która przed trzydziestu laty zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Wszystkie powieści, choć niesplecione ze sobą w oczywisty sposób, w mroczny sposób łączą przeszłość z teraźniejszością, odkrywając przy tym psychologiczne tło zbrodni. Nesser w typowym dla siebie stylu, krok po kroku prowadzi czytelnika do tajemnicy kryjącej się w każdej z tych historii.

Trylogię wzbogaci opowiadanie napisane przez Nessera, o nieznanym jeszcze tytule.

Kup książkę Intrigo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Intrigo

Nie jestem zwolenniczką krótkich form jakimi są opowiadania ale od czasu do czasu  je czytam. Zawsze boję się, że opowiadanie będzie za krótkie aby mnie wciągnąć i żebym mogła poznać wszystkie interesujące mnie aspekty danej sprawy. Ale opowiadania Nessera nawet mi się podobały, szczególnie pierwsze chociaż pomysł na fabułę nie był nowatorski. Jenak zakończenie interesujące.Śmiało można czytać.

Link do opinii

Spore rozczarowanie. Niby coś te historie w sobie miały, ale jakoś mnie nie zachwyciły. Cieszyłam się, kiedy ta książka się skończyła. Nie był to całkiem zmarnowany czas, ale mogłam go poświęcić na coś lepszego.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2018-10-22, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

'' Kiedy niepokój duszy jest zbyt duży, trzeba go rozcieńczyć, przekuć w coś fizycznego ''

 

Widzę że pan Håkan Nesser, były szwedzki nauczyciel licealny , a obecnie pisarz mieszkający w Nowym Jorku, jest autorem dość płodnym . Niestety, do tej pory jakoś nie było mi z nim '' po drodze '' , nie żebym coś do niego miała, po prostu, jeszcze na jego książki nie trafiłam , aż do teraz, kiedy znajoma podrzuciła mi do przeczytania '' Intrigo '' . Wyszło więc na to, iż na pierwszy ogień znajomości z tym akurat pisarzem poszły opowiadania . Nie wiem czy to dobrze i czy w dłuższych formach Nesser jest lepszy, czy gorszy . Nie mam porównania . Jednak te opowiadania podobały mi się średnio . Najlepsze, w mojej ocenie było opowiadanie najnowsze, jak wynika z opisu, czyli '' Tom '' . Opowiadanie drugie '' Rein '', mnie znudziło , następne '' Droga Agnes !'', całkiem dobrze się rozwijało , jednak dość szybko okazało się przewidywalne . Kolejne '' Wężowy kwiat z Samarii '' , tak, to mnie bardzo wciągnęło , nie odgadłam co stało się z Wężowym kwiatem do samego końca . Natomiast opowiadanie ostatnie pozostawiło mnie z wielkim niedosytem . Miałam wrażenie, że właśnie nie dostałam tytułowych '' wszystkich informacji w sprawie '', że cała historia, opowiedziana tak właśnie, do czegoś prowadzi, do jakiegoś wyjaśnienia, na to wyjaśnienie czekałam . Ale zostałam z niemym pytaniem w oczach '' to już wszystko ? koniec ? '' i z wrażeniem że opowiadanie jest zwyczajnie niedokończone . Nie jestem jakoś specjalnie usatysfakcjonowana tym zbiorem opowiadań . Więc moja ocena zapewne będzie oscylować gdzieś w granicach '' przeciętna '' , co jednak nie oznacza że odmówię sobie skosztowania dłuższych form stworzonych przez Håkana Nessera , czyli powieści .

Link do opinii
Inne książki autora
Rzeźniczka z Małej Birmy
Hakan Nesser0
Okładka ksiązki - Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje...

Kobieta ze znamieniem
Hakan Nesser0
Okładka ksiązki - Kobieta ze znamieniem

Czwarty tom znakomitej i wielokrotnie nagradzanej serii kryminalnej o komisarzu Van Veeterenie Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Syrena
Mariusz Kaszyński
Syrena
Czarcia dolina
Halina Kowalczuk
Czarcia dolina
Ostatnia nadzieja
Marzena Rogalska
Ostatnia nadzieja
Do jutra
Jeffery Deaver
Do jutra
Zagubiony, który prowadził
Aleksandra R.K. Stupera
Zagubiony, który prowadził
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Red. Dominik Czapigo, z komentarzem Marcina Białasa
Berlingowcy. Żołnierze tragiczni
Niebieska nuta
Jan Antoni Homa
Niebieska nuta
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy