Intruzi

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2021-04-20
Tytuł oryginału: Trespassers

Tom 2 cyklu Ferryman

Kontynuacja historii o niezwykłej miłości, której udało się pokonać śmierć

Dylan i Tristanowi udało się zrobić coś nieprawdopodobnego - oszukać przeznaczenie i uciec z zaświatów. Nie mają prawa znajdować się tam, gdzie są: Dylan powinna była zginąć w wypadku kolejowym, a Tristan dalej pełnić swoją służbę jako przewoźnik zmarłych dusz. Teraz, powróciwszy do życia, bohaterowie odkrywają, że łączy ich coś mocniejszego niż miłość. Ich dusze są związane ze sobą. Oboje umarliby, gdyby się rozdzielili.

Kiedy przekroczyli granicę i wrócili do świata, nie tylko złamali odwieczne prawo życia i śmierci, lecz również wskazali drogę ucieczki innym. Teraz bohaterowie muszą zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu.

Intruzi to drugi tom młodzieżowej trylogii Claire McFall. Jej pierwsza część - Przewoźnik - została wydawniczą sensacją w Chinach, gdzie sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy książki! Jej zawrotna popularność przyczyniła się do tego, że wkrótce powieść zostanie zekranizowana.

Kup książkę Intruzi

Opinie o książce - Intruzi

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka

"Intruzi" to drugi tom z cyklu Ferryman. Po pierwszym tomie od razu sięgnęłam po drugą część. Książki czyta się ekspresowo, pierwszą część wręcz pochłonęłam. Są skategoryzowane jako młodzieżowe, jednak ja bawiłam się na nich wyśmienicie, a niebawem będą zekranizowane!

IG: Czytomanka

👉Tristan i Dylan dokonali czegoś niemożliwego- oszukali przeznaczenie i uciekli z zaświatów. Niestety muszą ponieść tego konsekwencje. Ich dusze są związane ze sobą. Oboje umarliby, gdyby się rozdzielili. Kiedy przekroczyli granicę i wrócili do świata, nie tylko złamali odwieczne prawo życia i śmierci, lecz również wskazali drogę ucieczki innym.

👉Książka jest tak napisana, że każdą emocje chłonę całym ciałem i wszystko wydaje się takie realistyczne. Rewelacja! W pierwszej części się zakochałam, więc ten tom pochłonęłam w całe popołudnie. Nie dało się od niej oderwać. Mam wrażenie, że im dalej w las tym lepiej- ta część bardziej mi się podobała, choć pierwsza część była minimalnie lepsza. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy. Genialna!

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za egzemplarz!

❗Ocena:10/10

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-05-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

,, Pomimo wcześniejszych zapewnień Tristana była zaniepokojona, ponieważ wolała uniknąć fizycznego maltretowania, które nieuchronnie ją czekało, gdy za bardzo się od niego oddali".

Wspaniała kontynuacja, która bardzo mnie wciągnęła. Jak widać dało się pokonać próg śmierci, bo oboje wrócili do życia, tylko pozostało kilka problemów. Tristana nie było nigdzie w dokumentacji, więc musieli sprawić, żeby zaistniał jako człowiek. Nigdy nie chodził do szkoły, więc musieli podjąć trud, aby go tam wkręcić. I najważniejsze. Wielką konsekwencją okazała się odległość, którą musieli utrzymywać. Bowiem rozdzieleni od siebie przeżywali okropne męki bólu, które mogło doprowadzić do śmierci. Jak zatem mieli żyć, żeby nigdy nie móc się rozdzielić? Jak przetrwać mieli inni przewoźnicy, kiedy oboje zapoczątkowali ucieczkę z zaświatów?
Oj, w tej pozycji zdecydowanie było wiele emocji i przygód. Historia nadal mnie zachwyca i z przejęciem wyczekuje kolejnych książek autorki. Jej styl wciąż potrafi mnie zachwycać, a historia jest nieprzewidywalna. Ma w sobie to coś, co sprawia, że chcemy dalej się w nią zagłębiać. Bardzo podobają mi się ozdobniki stron, które wyrażają jej klimat. Ogólnie same postacie są bardzo ciekawe, gdyż tak naprawdę nie można im ufać. Nie ma tutaj monotonii, a każda z postaci posiada unikatowy charakter. Cała historia płynie z nurtem, a my wraz z nią. Wiemy, co aktualnie przeżywają bohaterzy i potrafimy znaleźć się na ich miejscu. Ich wybory mogą równie dobrze być naszymi wyborami, a klęski jakich doznają, są przestrogą dla nas samych.
Tristan i Dylan dokonali tutaj czegoś niezwykłego. Niestety nie jest tak pięknie jakby chcieli, aby było. Muszą ponieść konsekwencje swoich czynów. Nie wiem czemu, ale to wszystko było dla mnie bardzo realistyczne. Czytałam ją z wielkim napięciem, które ani na chwilę nie chciało mnie opuścić. Nawet sen odchodził w najlepsze, kiedy czytałam ją po nocy. Musiałam dojść do końca, bo nie potrafiłam jej odłożyć. Dla mnie znakomita i bardzo ją polecam.

Bardzo dobra kontynuacja, troszkę gorsza niż część pierwsza, ale nadal dobrze mi się ją czytało. Pod koniec sporo się działo.

Przewoźnik
Claire McFall0
Okładka ksiązki - Przewoźnik

Poruszająca historia miłości, która stawia opór śmierci Dylan przeżyła straszliwy wypadek pociągu. Ale czy na pewno? Ponury krajobraz wokół...