Isabelle

„Isabelle” to powieść pisana emocjami. Zawiązana fabuła wydaje się być jedynie pretekstem do wprowadzenia czytelnika w wewnętrzny świat bohaterów. Odmienne style autorów, przeplatające się ze sobą kobieca delikatność i męski minimalizm, potęguje odczucie autentyczności opowiadanej historii. Każda strona „Isabelle” doprawiona jest szczyptą Lazurowego Wybrzeża. Zapachem ziół, smakiem potraw. Autorzy udowodnili, że w romansach nie ma nic banalnego. Tej książki się nie czyta, ją się odczuwa.

Ernest Bryll

"Pisać słowa, po których nie można już żyć tak jak przedtem..."

Erich Fried

" To pierwsze zdanie, które zabrzmiało w mojej głowie po lekturze "Isabelle" I to uczucie, które mu towarzyszyło. Zazdrość. Zazdrość o coś, czego nie potrafię, a czego doświadczyłam czytając tę książkę.

Pokazany w niej świat jest jak piękne, stare malowidło, po którym wodzi się palcami i przenosi się w inny wymiar. Wielowarstwowość, zderzenie światów, sprawia, że czytając, przestajemy istnieć tu i teraz. Byłam w Antibes. Patrzyłam oczami głównych bohaterów, Isabelle i Gaela. Czułam pod stopami gorący piach plaż, widziałam każdy zachód słońca. Banalne. Nie tu. W „Isabelle” każdy obraz ma znaczenie. Każde słowo może zmienić rzeczywistość. Zadziwiające.

W jaki sposób, dwóch autorów mogło stworzyć przepełnioną emocjami książkę? Niech to zostanie tajemnicą, którą czytelnik odkryje sam. A po lekturze, może pomyśli tak jak ja... że są słowa, po których już nigdy nie będziemy żyć tak, jak przedtem.

Magdalena Koperska – Wydawca.

Informacje dodatkowe o Isabelle:

Wydawnictwo: Anagram