It's snowtime

Plan Kornelii na najbliższy czas wygląda następująco:

Wyprowadzić się z mieszkania (w którym przyłapała chłopaka na zdradzie).

Nauczyć się radzić sobie w domku na odludziu (gdzie nie przestaje padać śnieg).

Oddać konspekt powieści (już dawno przekroczyła umówiony termin).

I na sam koniec: po prostu nie zwariować.

Ostatnio w życiu Kornelii doszło do nieoczekiwanego zwrotu. Jedyne, co może ją teraz uratować, to wrodzone poczucie humoru, hart ducha i przyjaciele.

Problem jednak w tym, że choć plan wydaje się idealny, jego realizacja nie jest taka prosta. Śniegu jest coraz więcej, a weny coraz mniej. Przyjaciel jest bardziej irytujący niż pomocny. Jakby tego wszystkiego było mało, w życiu dziewczyny pojawia się przystojny hydraulik i nieplanowana klątwa. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Jedno jest pewne - Kornelia nie może narzekać na nudę.

Koniecznie przygotujcie paczkę chusteczek, bo ta historia rozbawi was do łez.

It's snowtime Anity Chrząszcz to przepełniona humorem powieść o tym, jak bardzo nasze plany mogą odbiegać od tego, co przygotował dla nas los.

Informacje dodatkowe o It's snowtime:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2022-11-09

Kup książkę It's snowtime

It's snowtime - opinie o książce

Wraz z pierwszymi dźwiękami świątecznych piosenek, zaczynamy zastanawiać się, czy tym razem Boże Narodzenie będzie białe. Jak wiemy, bywa z tym różnie. Z pewnością na brak śniegu nie mogli narzekać bohaterowie książki "It's snowtime" autorstwa Anity Chrząszcz.

Kornelia jest pisarką. Wszyscy z niecierpliwością przebierają nogami i czekają na kolejną część jej bestsellerowego cyklu. Niestety od kilku już dni nie napisała chociażby jednego zdania. Problemy w życiu prywatnym, z którymi niespodziewanie musi się zmierzyć, bardzo mocno wpłynęły na jej pracę. Zabrały całą radość z pisania, i przy okazji wenę.
Ma nadzieję, że wyjazd do górskiej dziczy wszystko ustabilizuje. W babcinym domku odzyska spokój i pusta strona wreszcie zapełni się tekstem.
Z tym spokojem może nie być tak łatwo, gdy ma się za sąsiada Kamila, najlepszego przyjaciela, który w najtrudniejszych momentach zawsze stoi u jej boku.

"It's snowtime" to zgrabnie napisana debiutancka książka Anity Chrząszcz. W trakcie lektury nie było jakiś wielkich ochów i achów, ale przez kilka długich zimowych wieczorów zapewniła mi miłą rozrywkę. Śnieg za oknem sprawił, że czytanie tej historii zrobiło się jeszcze bardziej przyjemniejsze.
Jak wskazuje krótka informacja na okładce, mamy do czynienia z komedią. Humor zaserwowany przez autorkę jest mocno specyficzny i  przypuszczam, że nie wszystkim czytelnikom przypadnie do gustu. Sarkazm, to on tutaj rządzi. Nie płakałam ze śmiechu gdy zagłębiałam się w treść książki. Było kilka takich momentów, które mnie rozbawiły, ale pojawiał się wtedy delikatny uśmiech na mojej twarzy.
Czy jest to romans? Zdecydowanie nie. Kornelia po tym co zobaczyła i usłyszała z ust swojego chłopaka nie mogła postąpić inaczej, jak z nim zerwać. Posunęła się nawet do rzucenia klątwy na pewną męską część ciała. W takiej sytuacji nowy związek jak na razie nie wchodził w grę. Coś tam zaczęło się dziać po drodze z przystojnym hydraulikiem, ale szybko dobiegło końca. W sumie tego wątku mogłoby nie być. Za to ciekawie została przedstawiona relacja szalonej pisarki z nie mniej zwariowanym sąsiadem i jednocześnie najlepszym przyjacielem. Kornelia i Kamil to wyjątkowy duet pod wieloma względami. Oboje działali sobie na nerwy, ale trudno im było bez siebie żyć. Jedno za drugim tęskniło, a szczególnie za słownymi utarczkami. Dziewczyna nie raz chciała pozbawić Kamila życia, ale na szczęście tylko w myślach.
"It's snowtime" to same "śmichy-chichy"? Nic bardziej mylnego. W tej opowieści autorka znalazła miejsce również na poważniejszą tematykę. Zdrada, nieudane małżeństwa, trudne relacje rodzinne. Wszystko zostało przedstawione w bardzo ciekawy sposób. Emocji jest tutaj ogrom.
Szczerze polubiłam Kamila, i to, w jaki sposób był traktowany przez członków swojej rodziny było czymś okropnym i niesprawiedliwym. To, że komuś nie wyszło w życiu, tak jak inni  by tego chcieli, w żaden sposób nie upoważnia do szykanowania, krytykowania i wyśmiewania. Po kolejnej kłótni Kamila z ojcem mogło dojść do ogromnej tragedii.
Kornelia w tej sferze też nie miała łatwo. Wigilia w towarzystwie ciotek była tego najlepszym przykładem.
Byłam szalenie dumna z tej dziewczyny. Pech jej nie omijał, ale po każdym życiowym upadku podnosiła się i szła dalej.  Cały swój stres i nerwy wyładowywała na łopacie do odśnieżania. Zresztą Kamil brał z niej przykład.

"It's snowtime" to idealna książka przy której można odpocząć i świetnie się zrelaksować. Jest to lekka i niezobowiązująca opowieść ze śnieżnymi zaspami w tle  Została napisana prostym i łatwo przyswajalnym językiem. Jak na debiut wyszło naprawdę fajnie i Anita Chrząszcz może być z siebie dumna. Jak tylko nadarzy się okazja z pewnością sięgnę po inne książki tej autorki.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-12-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Nad Kornelią wisi fatum: od dłuższego czasu towarzysz jej brak weny, a terminy na powieść  gonią, przyłapała chłopaka na zdradzie i na domiar złego ma wyprowadzić się z ich wspólnego mieszkania. Całe szczęście Kornelii nie opuszczają w tym czasie przyjaciele, na których może liczyć. Czy kobiecie mimo przeciwności losu uda się wyjść na prostą?

IT’S SNOWTIME jest debiutem doprawionym dużą dawką dowcipu i humoru, utrzymanym w klimacie około świątecznym. Jeśli szukacie mroźnej powieści z górskim krajobrazem to warto zwrócić na nią uwagę .

Jak na debiut Anita Chrzaczcz całkiem zgrabnie opowiedziała tę historię. Autorka posługuje się przyjemnym stylem i językiem, który przypadł mi do gustu, a bohaterzy wzbudzili moją sympatię. Może powieść nie wywołała u mnie salw śmiechu, ale dość miło spędziłam przy niej czas, chociaż zdarzały się momenty, że odrobinę mi się dłużyła. Ja wiem, to nie mała być słodka komedia romantyczna, tylko lekka i zabawna książka o przyjaźni i walce o sobie z toną śniegu w pięknej scenerii gór, ale niezaprzeczalnie zabrakło mi tego romantycznego wątku w niej.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-03-24, Ocena: 2, Przeczytałam,

Kiedy Kornelia przyłapuje chłopaka na zdradzie, pragnie jak najszybciej wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania. Postanawia zatrzymać się w domu należącym do jej rodziny, który niestety leży na niemal kompletnym odludziu. Dodatkowo młoda pisarka straciła wenę a termin oddania konspektu nowej książki zbliża się wielkimi krokami. Na szczęście po sąsiedzku mieszka jej bliski przyjaciel, Kamil. Mężczyzna nie pozwoli by Kornelia załamała się. Wspólnymi siłami starają się walczyć z przeciwnościami losu.
Nie mam wielkich wymagać względem debiutów książkowych. Rozumiem, że początki nowej drogi nie są łatwe. A jednak pomimo przymykania oczu na niedociągnięcia debiutantów muszę przyznać, że książka It's snowtime zaskoczyła mnie niskim poziomem. Tak naprawdę książce zabrakło porywającej fabuły, którą śledziłoby się z zainteresowaniem. Nie będę ukrywała, fabuła była po prostu nużąca. W odbiorze lektury nie pomogła masa pourywanych wątków, które do niczego nie prowadziły. A przecież It's snowtime reklamowano jako zabawną komedię ! Cóż, te tzw. ,,zabawne sceny'' były raczej żenujące. Tak samo żenujący byli bohaterowi, których poznałam dzięki tej książce. To było zwykłe zbiorowisko dorosłych, którzy posiadali mentalność nadpobudliwych nastolatków.
It's snowtime to debiut, który mnie rozczarował. Zapowiadał się na przyjemną, zabawną i lekką lekturę. Tymczasem spotkałam się z absurdalną fabułą, która często sprawiała, że robiłam się senna. Nie mam dobrego zdania o bohaterach, którzy byli po prostu niedorozwinięci. Niejeden raz chciało mi się płakać nad ich głupotą. Ta książka była słaba nawet jak na debiut. Czy mogę ją polecić innym? Niekoniecznie.

Avatar użytkownika - Kantorek90
Kantorek90
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2022,

,,It's Snowtime" to pisarski debiut Anity Chrząszcz, więc tak naprawdę trudno było przewidzieć, czego można spodziewać się po tej książce.

Kornelia jest pisarką, która w swoim dorobku ma już cztery książki, które wspólnie tworzą sagę fantasy, więc mogłoby się wydawać, że napisanie piątej - zwieńczenia sagi będzie dla niej prostym zadaniem. To co z pozoru powinno wydawać się proste okazuje się arcytrudne.

Szczególnie, że życie Kornelii postanowiło znacznie się skomplikować, kiedy jej wieloletni partner Artur został przez nią przyłapany w dość dziwnej sytuacji, wyjawia, że chciałby dzielić swoje życie uczuciowe nie tylko z nią, ale również z ich współlokatorką Darią.

Dziewczyna postawia przeprowadzić się do domku w górach, by zastanowić się nad swoim życiem. I być może mogłaby wieść tam ciche i spokojne życie, gdyby w sąsiedztwie nie mieszkał jej przyjaciel z dzieciństwa - Kamil Lutowski.

Chociaż z początku założyłam, że ta książka będzie romansem, muszę z przykrością stwierdzić, że do tego gatunku literatury jest jej zdecydowanie dalej, niż bliżej.

Jednak mimo to książka jest zabawna i nie brakuje w niej momentów, które rozmawiają do łez, począwszy od przekomarzanek dwójki przyjaciół, aż do nieudanych randek włącznie.