Izrael to jedno z najmłodszych państw świata, a jednocześnie kraina sięgająca dziejami czasów biblijnych. Tygiel kulturowy i bastion tradycji, a przy tym na wskroś nowoczesne państwo, będące gospodarczym "tygrysem" Bliskiego Wschodu. Kolebka chrześcijaństwa i judaizmu, a jednocześnie kraj, w którym znajdują się święte miejsca islamu i bahaizmu. Kraina setek prastarych zabytków, złotych plaż i egzotycznej przyrody.

Przewodniki rekreacyjne oprowadzają po najciekawszych regionach i miastach - nie do pominięcia na trasie podróży. Opisom krajoznawczym towarzyszą mapy, ramki z ciekawostkami oraz starannie wybrane zdjęcia, dające przedsmak prawdziwej podróży. Zwięzłe informacje praktyczne pomagają zaplanować udany urlop i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Wszystko to, w połączeniu z przejrzystym układem treści i atrakcyjną szatą graficzną, czyni z przewodnika rekreacyjnego niezastąpionego partnera w podróży.

Krzysztof BzowskiHistoryk, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się na wschód, ku dawnym polskim kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią - równie chętnie penetruje też górskie bezdroża Czarnohory i Gorganów oraz innych masywów w Karpatach Wschodnich. Jednocześnie pozostaje wciąż zagorzałym fanem ck monarchii i Galicji, dlatego też często podróżuje ku południowym sąsiadom Polski. Związki rodzinne zaś wielokrotnie zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku - do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Poza tym zwiedzał Afrykę Północną, kraje Bałkańskie, Turcję i Izrael.

Informacje dodatkowe o Izrael. Ziemia trzech religii, trzech mórz i jednego słońca. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1:

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2013-05-27
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Izrael. Ziemia trzech religii, trzech mórz i jednego słońca. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1

Izrael. Ziemia trzech religii, trzech mórz i jednego słońca. Przewodnik rekreacyjny. Wydanie 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookworm
bookworm
Przeczytane:2016-09-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Typowy przewodnik w zawężonym zakresie. Na krótką podróż idealny bez głębszej analizy tych tytułowych trzech religii,...
Maroko. Travelbook. Wydanie 1
Krzysztof Bzowski0
Okładka ksiązki - Maroko. Travelbook. Wydanie 1

Maroko to wyjątkowo przyjazny turystom kraj Afryki Północnej. Oszałamia bogactwo kolorów, smaków i zapachów gwarnych ulic...

Albania.Pascal Lajt
Krzysztof Bzowski0
Okładka ksiązki - Albania.Pascal Lajt

Albania (Pascal Lajt) o Albania: dlaczego kawa, a nie herbata? o Ile kosztowała szklana piramida? o Które jezioro jest najstarsze w Europie...