Publikacja została opracowana przez zespół psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku w następującym składzie: Marzena Bednarz, Joanna Bladowska, Karolina Kluczkowska, Weronika Lubocka, Eliza Ludkiewicz, Agnieszka Maślaczyk-Trzasko, Angelika Miłosz, Małgorzata Okoniewska, Olga Sniezhko, Magdalena Sowińska, Lidia Szczepańska, Marzena Żmuda-Trzebiatowska.

Podręcznik ,,Ja i mój świat" został przygotowany z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i autyzmem, dla których korzystanie z podręczników dla szkół masowych jest zbyt trudne. Publikacja pozwala na systematyczne, zaplanowane wprowadzanie treści edukacyjnych związanych z poznawaniem środowiska społeczno-przyrodniczego. Przy opracowaniu książki uwzględniono potrzeby, możliwości i poziom rozwoju wszystkich uczniów. Odbiorcą jest dziecko, które nie musi posiadać umiejętności czytania.

Duże, realistyczne zdjęcia w książce mają być bodźcem dla ucznia do kształtowania pojęć z danego zakresu i do pracy z krótkim tekstem czytanym przez nauczyciela lub rodzica, wprowadzającym w tematykę. Czytanki są krótkie, proste, dostosowane do poziomu uwagi dziecka rozpoczynającego swoją edukację w placówce. Przygotowane polecenia i pytania do czytanek pomogą nauczycielowi oswoić dziecko z podręcznikiem szkolnym.

Informacje dodatkowe o Ja i mój świat 1. Podręcznik. Część 2. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-03-02
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Ja i mój świat 1. Podręcznik. Część 2. Wydanie rozszerzone. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Etap obrazka

Dodaj cytat

Cenny podarunek
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Cenny podarunek

Cenny podarunekŚwiąteczna róża- piękna, delikatna i wykwintna? Właśnie taka była panna Rose. Sir Miles zapragnął zdobyć tę urodziwą damę i wtedy przekonał...

Wspaniały dzień / jesienny dzień pakiet
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Wspaniały  dzień / jesienny dzień pakiet

Książki niespodzianki odkrywają swoje tajemnice powoli, strona po stronie. Kartonowe kartki wycinane w odpowiednie kształty zachęcają do oglądania ślicznych, kolorowych ilustracji....

Fałszywa królowa
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona