Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-01-09
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379640089
Liczba stron: 416

Tom 9 cyklu Mordimer Madderdin

Ocena: 4.53 (19 głosów)
Inne wydania:

Oto on - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary.

Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem żądzą inkwizytorzy.

Mordimer Madderdin, inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-hezronu, pozna największy sekret chrześcijańskiej wiary. Jednak przedtem los powiedzi go do cesarskiej stolicy, gdzie trafi w sam środek politycznych intryg. Odwiedzi zamek magnata oskarżonego o odprawianie demonicznych rytuałów i weźmie udział w krucjacie Najjaśniejszego Pana przeciw heretykom. Spotka dziewczynę z wytatuowanym znakiem Węża i Gołębicy i odprowadzi ją na dwór barona - wampira, który półtora tysiąca lat wcześniej był świadkiem ukrzyżowania Jezusa.

Tagi: bóg

Kup książkę Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ja, Inkwizytor. Łowcy dusz

Nie była to najlepsza książka o Mordimerze, ale mogło być zdecydowanie gorzej. w zasadzie na uwagę zasługują głównie dwa ostatnie (i zarazem najdłuższe opowiadania), które wybijają się swoją... niepowtarzalnością. Jak wcześniej już zauważałam, im dalej brnęłam w kolejne książki Piekary, tym bardziej się nudziłam, bo każda kolejna historyjka, którą serwował nam autor, łudząco przypominała poprzednie opowiastki. Trochę jestem rozczarowana tą wielką tajemnicą, chronioną w klasztorze Amszilas, ale cóż poradzić? Miało być tak fajnie, trochę mrocznie, a tu taki... banał...
Link do opinii
To pierwsza książka z serii ja inkwizytor która wpadła mi w ręce - jednak ostatnia w chronologii. Wydaje mi się że potencjał niewykorzystany, ktoś może powiedzieć że się nie znam, nie zaprzeczę dopiero zaczynam swą przygodę z Jackiem Piekarą. Po prostu im dalej w las tym nudniej, tzn pierwsze opowiadanie skończyło się zbyt szybko, a potem były porozciągane, trochę brakowało mi trzynającej w napięciu fabuły. Nie dała mi się na sobie dostatecznie skoncentrować. Doceniam jednak kunszt pisarski autora, z nadzieją że wcześniejsze tomy, wypadły lepiej, pewnie po nie przy okazji sięgnę.
Link do opinii
Bardzo polecam. Dawno nie wciągnął mnie w ciąg żaden z cyklów. Ten o Mordimerze jest zaskakujący pod każdym względem. Dialogi są niesamowite, często zapierające dech w piersiach, ironiczne. Opisy przyrody może niezbyt obszerne, ale nie to zajmuje codzienne życie inkwizytora.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23,
FAjne opowiadania, szybko się czyta, dość wciągające...
Link do opinii
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2023-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejny zbiór opowiadań o Mordimerze. Tym razem kończy się dość niespodziewanie. Inkwizytor okazuje ludzkie oblicze i to się na nim mści.
Opowiadania są bardzo zróżnicowane. Jedne są słabsze, inne ciekawsze. Ale ogólnie tom trzyma poziom poprzednich.

Link do opinii


"Łowcy dusz" to kolejny tom przygód Mordimera Madderdina. Jak zwykle dobrze nam znany inkwizytor pakuje się w całą masę przeróżnych kłopotów i dziwnych sytacji związanych ze swoją pracą. Znów mamy zagadki, które Mordimer musi rozwiązać jak rasowy detektyw. Trochę tajemnic i ciekawe momenty typowe dla fantastyki. Przygody Mordimera opowiedziane są w formie opowiadań skupiających się na różnych przygodach. Mamy tutaj różne historie, więc z jednej strony każdy powinien znaleźć coś dla siebie, choć patrząc na całą serię to wkradają się w nie schematy, co już nie jest dobre. Nadal mało wiemy o świecie przedstawionym. Nadal towarzyszy czytelnikowi ten nieznośny niedosyt. Książkę czyta się szybko, potrafi w wielu momentach zaciekawić, w innych niestety znudzić - typowe dla tej serii - i z całą pewnością chciałoby się coś więcej o tym świecie poczytać. Dobra książka, ale mogłaby być lepsza.

Link do opinii
Avatar użytkownika - yyymyszayyy
yyymyszayyy
Przeczytane:2019-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zaskakujące zakończenie całej serii. Trochę ciężką książka jak na początek roku ale jak się już wczytasz to później idzie gładko. Postać Mordimera czasami irytuje przez to że zdarza się mu wpadać w kłopoty z własnej chciwości. Ale zawsze znajdzie się ktoś kto go z nich wyciągnie. Przecież jma Swojego Anioła Stróża

Link do opinii
Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2018-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest świetna! Co można więcej powiedzieć? 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-09-02, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 2020, Fantasy,
Inne książki autora
Bicz Boży
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Bicz Boży

Kto i dlaczego w okrutny, wyrafinowany sposób zabija dostojników Kościoła? Czy giną dlatego, że są ludźmi wielkiej świętości, czy że popełnili obrzydliwe...

Arivald z Wybrzeża
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Arivald z Wybrzeża

Mimo podeszłego wieku, obdarzony nadzwyczajną siłą fizyczną i niemałymi (chociaż nie popartymi gruntownymi studiami) zdolnościami czarodziejskimi Arivald...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy