Jadzia Pętelka idzie do dentysty

Czas na okresowy przegląd zębów. Rodzina Pętelków wybiera się do dentysty. Pani doktor jest bardzo miła, wszystko spokojnie i cierpliwie tłumaczy. Staś ma malutką dziurkę w ząbku, więc dentystka zakłada plombę. Niebieską! Super! Jadzia też chce kolorową plombę. Ciekawe, czy ząbki Jadzi okażą się zdrowe?

,,Jadzia Pętelka" to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom. Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi - bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!

Informacje dodatkowe o Jadzia Pętelka idzie do dentysty:

Jadzia Pętelka idzie do dentysty - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Wizyta u dentysty przeraża niejednego z dorosłych. Niestety ten lęk można później zupełnie nieświadomie przekazać swoim dzieciom, co sprawi, że wyjazd będzie utrapieniem.   Czy można to zmienić? Na pewno! O ile trafimy na osobę z odpowiednim podejściem do dzieci. Taką, która będzie rozumiała ten lęk i postara się go jak najlepiej oswoić.   Taką właśnie jest dentystka, do której trafia Jadzia Pętelka. Przesympatyczna, wykorzystująca wyobraźnię dziecka by zachęcić go do współpracy.    Czy wizyta u dentysty może mieć coś wspólnego z wyprawą do dżungli? Jak się okazuje może i to całkiem sporo!   Sięgnijcie po najnowszą Jadzię, by się o tym przekonać.   Być może i Wasze dzieci czeka pierwsza wizyta u dentysty i zupełnie nie wiedzą czego się spodziewać? W takiej sytuacji Jadzia Pętelka z pewnością im pomoże. Przede wszystkim zapozna z narzędziami używanymi w gabinecie oraz z przebiegiem wizyty. A to już dużo.   Dzieci lubią Jadzię i moim zdaniem warto po sięgać po lektury z tą bohaterką by pomóc dziecku oswoić lęki przed nieznanym.   Polecam!

W literaturze dziecięcej, tkwi potężna siła - umiejętność otwierania drzwi do krainy dziecięcej wyobraźni, a zarazem pełnienia roli przewodnika w nieznanym i czasem przerażającym świecie. Jednym z najcenniejszych aspektów literatury skierowanej do najmłodszych jest jej zdolność do uczestniczenia w procesie oswajania dzieci z nowymi i trudnymi sytuacjami, ucząc, że każde wyzwanie może być niesamowitą przygodą.

"Jadzia Pętelka idzie do dentysty" autorstwa Barbary Supeł z wyjątkową wrażliwością i głębią wprowadza młodych czytelników w  nieznaną sferę życia jaką jest pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Dzieci o wiele lepiej znoszą nowe sytuacje, gdy wiedzą, czego mogą się spodziewać. W tej książce młodzi czytelnicy odkrywają, że wizyta u dentysty to nie tylko rutynowa procedura, ale również fascynująca wyprawa w głąb wyobraźni.

Pani dentystka, którą odwiedziła sympatyczna rodzina Pętelków, ma fantastyczne podejście do dzieci. Porównując rutynowe czynności do wycieczki po dżungli, a groźnie wyglądające narzędzia stomatologiczne do dzikich zwierzątek, sprawia, że całe doświadczenie staje się bardziej przyjazne i zrozumiałe dla maluchów.

Historia w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób krok po kroku opisuje przebieg wizyty oraz przekazuje podstawowe informacje o znaczeniu prawidłowej higienie jamy ustnej.

Sympatyczna i profesjonalna pani dentystka pomaga dzieciom oswoić się z nowym środowiskiem. W magiczny sposób zmienia zwykły fotel dentystyczny w helikopter, który zabiera Jadzię w ekscytująca podróż do dalekiej krainy.

Barbara Supeł w swojej najnowszej książce o przygodach Jadzi Pętelki stworzyła wyjątkową opowieść, która nie tylko bawi, ale także pomaga oswoić nieznaną sytuację. To pozycja obowiązkowa dla maluchów w wieku przedszkolnym, które z niecierpliwością oczekują swojego pierwszego spotkania ze stomatologiem.

Staś Pętelka. Przeprowadzka
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Staś Pętelka. Przeprowadzka

Rodzina Pętelków postanawia zmienić mieszkanie na większe. Czeka ich pakowanie, przeprowadzka i remont nowego mieszkania. Czy Staś i Jadzia polubią...

Zaginiona wstążka. Książka z puzzlami
Barbara Supeł0
Okładka ksiązki - Zaginiona wstążka. Książka z puzzlami

Przed Wigilią, na biegunie,Elf Emilian w elfów tłumiew wielkie popadł zadziwieniei wszczął małe dochodzenie... Ułóż świąteczne puzzle i...