Jagiellonowie Mi³osne sekrety wielkiej dynastii

Ocena: 4.75 (4 g³osów)

Wielkie namiêtno¶ci i sekrety dnia codziennego z histori± Polski w tle! Zapraszamy do fascynuj±cej lektury o ¿yciu uczuciowym Jagiellonów. Poznaj historiê mi³o¶ci Zygmunta Augusta i Barbary Radziwi³³ówny, odkryj, jakie intymne sekrety skrywa³ W³adys³aw Warneñczyk i dowiedz siê, kto w rodzie uchodzi³ za rozpustnika.
Siêgnij po najnowsz± pozycjê Iwony Kienzler – autorki bestsellerowych biografii historycznych, a przekonasz siê, ¿e ¿ycie mi³osne Jagiellonów kryje wiele niespodzianek i tajemnic.

Informacje dodatkowe o Jagiellonowie Mi³osne sekrety wielkiej dynastii:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2017-08-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-65838-02-5

wiêcej

Kup ksi±¿kê Jagiellonowie Mi³osne sekrety wielkiej dynastii

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Jagiellonowie Mi³osne sekrety wielkiej dynastii - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-05-11, Ocena: 6, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2023,

Okres panowania Jagiellonów jawi siê wspó³czesnym, jako lata dobrobytu i potêgi Rzeczypospolitej a królowie nale¿±cy dynastii uchodz± za rozdaj±cych karty w ca³ej Europie ¦rodkowej. Tymczasem sami w³adcy, opieraj±c siê na podrêcznikach do historii, wydaj± siê nudni i nieciekawi. Przez to wiele osób my¶li, ¿e ¿ycie w³adców nie jest warte poznania. To nieprawda, bo ich ¿yciorysy niekoniecznie by³y wzorem do na¶ladowania. To w³a¶nie ich losy mo¿emy poznaæ dziêki tej ksi±¿ce.
Poznawanie historii poprzez czytanie ksi±¿ek tej autorki to sama przyjemno¶æ. Ka¿da z nich to istna bomba z informacjami, których ciê¿ko szukaæ w podrêcznikach do historii. Informacjami, które pokazuj±, ¿e przesz³e pokolenia niczym nie ró¿ni³y siê od ludzi wspó³czesnych. Ta ksi±¿ka nie jest wyj±tkiem. Autorka przemyci³a w niej niezliczon± liczbê ,,smaczków'' dotycz±cych dynastii Jagiellonów oraz skandali i afer, w których wziêli udzia³. Wcale nie by³o ich tak ma³o... Jagiellonowie. Mi³osne sekrety wielkiej dynastii pokazuje, ¿e polscy w³adcy i ich rodziny niekoniecznie ¿y³y cnotliwie jak mog³oby siê wspó³czesnym wydawaæ. Czytaj±c j± mo¿emy u¶wiadomiæ sobie, ¿e pope³niali ma³e i wiêksze grzeszki a tak¿e mieli swoje s³abo¶ci oraz namiêtno¶ci, którym ulegali. Oczywi¶cie Jagiellonowie mieli swoje zalety, ale negatywne cechy nie by³y im obce. Byli po prostu lud¼mi z krwi i ko¶ci. Takimi jak my... Czêsto o tym zapominamy. Ta ksi±¿ka pozwala nam o tym sobie przypomnieæ.

Avatar u¿ytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-02-27, Ocena: 5, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2021,

Ca³kiem udana ksi±¿ka, choæ autorka raczej mnie niczym nie zaskoczy³a, oprócz rozdzia³u o królu Janie Olbrachcie, o którym dotychczas niewiele wiedzia³am. Ksi±¿ka napisana bardzo przystêpnym jêzykiem i ciekawie. Polecam.

Inne ksi±¿ki autora
Niezwyk³e kobiety w nauce
Iwona Kienzler0
Ok³adka ksi±zki - Niezwyk³e kobiety w nauce

Przez wieki pokutowa³ pogl±d, ¿e kobiety nadaj± siê na stra¿niczki domowego ogniska, ich rol± jest rodzenie dzieci, a kariera to dla nich zam±¿pój¶cie...

¯ycie mi³osne królów z dynastii Wazów
Iwona Kienzler0
Ok³adka ksi±zki - ¯ycie mi³osne królów z dynastii Wazów

Polscy królowie z wywodz±cej siê ze Szwecji dynastii Wazów nale¿± bez w±tpienia do najbardziej kontrowersyjnych monarchów w historii...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;