Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii

Stało się to, czego nikt się nie spodziewał... Myśleliśmy, że mamy kontrolę nad wszystkim, a tu wielkie STOP. Świat się zatrzymał. Jesteśmy zdziwieni lub przerażeni ... Bo okazuje się, że jednak nie mamy wpływu na wszystko. Aktualnie przeżywamy kryzys epidemiologiczny - pandemię globalną, coś, do czego nie jesteśmy przygotowani! Warto wiedzieć, że słowo kryzys w języku chińskim składa się z dwóch znaków: zagrożenie i szansa. Musimy się zatem uporać z zagrożeniem, lękiem, zaburzeniem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Zagrożenie w końcu minie, ale czy my wyciągniemy z niego wnioski? Czy wyjdziemy z tego lepsi? Czy wykorzystamy tę szansę, aby przewartościować niektóre sprawy i uznać, że nasze zdrowie i życie jest najważniejsze. Czy zmienimy styl naszego codziennego życia?

Warto się nauczyć sposobów, jak przetrwać ten czas we względnie dobrej kondycji, złagodzić lęki, wzmocnić siłę i odporność psychiczną, nauczyć się efektywnych zachowań, utrzymać poczucie bezpieczeństwa i wiary w to, że będzie dobrze.

W poradniku omówione zostały różne rodzaje sytuacji kryzysowych, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnie doświadczanego kryzysu epidemiologicznego, z omówieniem faz rozwoju kryzysu. Publikacja wskazuje na różne formy i możliwości troski o własne bezpieczeństwo emocjonalne i psychiczne oraz zasady działania w sytuacjach kryzysowych. Poradnik opisuje podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach kryzysowych - jak organizować codzienne życie, jak stabilizować sytuację, aby ponoszone koszty psychiczne były jak najmniejsze. Dodatkowo publikacja zawiera pakiet działań i ćwiczeń, które wzmacniają siłę i odporność psychiczną, obniżają napięcie, stres, lęk i stanowią profilaktykę obciążenia traumatyzującego.

W czasach kryzysu zawsze potrzebny jest lider - lider w rodzinie, grupie zawodowej czy społeczności. Przejście do działania jest najlepszą taktyką wzmacniania poczucia bezpieczeństwa i sensu, to najlepszy antystresor.

Opracowana przez psychologa i ekspertkę - autorkę wielu publikacji dot. zdrowia psychicznego Niezwykle potrzebne treści dla każdego człowieka w czasach niepewności i zagrożenia, szczególnie w okresie pandemii- sytuacji życiowo nowej, na skutki której nie jesteśmy przygotowani Z poradnika dowiemy się, jak budować codzienną siłę i odporność psychiczną, jak stabilizować sytuację zagrożenia, w której się znaleźliśmy Dodatkowo publikacja zawiera zestaw ćwiczeń, które wzmacniają siłę i odporność psychiczną i obniżają napięcie, stres, lęk Poradnik stanowi profilaktykę obciążenia traumatyzującego. Poradnik może przydać się w różnych sytuacjach kryzysowych

Autorki:

Małgorzata Taraszkiewicz - psycholog, wykładowca, trener, coach. Autorka ponad 40 poradników dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Od wielu lat zajmuje się zdrowiem psychicznym i propaguje tematykę dobrostanu, który można budować nawet w niesprzyjających warunkach. Redaktor naczelna czasopisma ,,Mam Dziecko w Szkole" - miesięcznika dla rodziców uczniów i nauczycieli

Zofia Nalepa - interdyscyplinarna artystka wizualna. Zajmuje się fotografią, filmem, grafiką, pisaniem i modelingiem. Stale szuka nowych możliwości wyrazu. Ma już za sobą kilka wystaw fotografii, udział w filmach i robienie teledysków. Ilustruje książki - łącząc w nich swoje przemyśleniach o świecie, rozwoju osobistym oraz duchowym. Kocha nad życie spacery we mgle

Informacje dodatkowe o Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2020-07-10
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii

Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii - opinie o książce

Małgorzata Taraszkiewicz0
Okładka ksiązki - Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii

Jak budować codzienną siłę i odporność psychiczną? Pierwszy na rynku poradnik - nieoceniona pomoc na trudny czas! W życiu zdarzają się trudne sytuacje...