W życiu zdarzają się trudne sytuacje. Duże i małe. Aktualnie przeżywamy kryzys epidemiologiczny - pandemię globalną. Nikt z nas nie ma doświadczenia jak sobie radzić, co robić, aby zachować zdrowie, zwłaszcza psychiczne. W zalewie informacji, chaosu emocji, lęku - w najtrudniejszej sytuacji są dzieci, którym zawala się poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

Poradnik dedykowany jest rodzicom, którzy chcą pomóc dzieciom przetrwać ten czas we względnie dobrej kondycji, złagodzić lęki, wzmocnić ich siłę i odporność psychiczną, nauczyć efektywnych zachowań, przywrócić poczucie bezpieczeństwa i wiary w to, że będzie dobrze.

W poradniku omówione zostały różne rodzaje sytuacji kryzysowych, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnie doświadczanego kryzysu epidemiologicznego z omówieniem faz rozwoju kryzysu. Przedstawione zostały różne formy i możliwości udzielania emocjonalnego wsparcia w wyjaśnianiu co się dzieje, łagodzeniu lęku i zapobieganiu atakom paniki. Omówione zostały podstawowe zasady zachowania się rodziców (opiekunów dziecka) w sytuacjach kryzysowych - jak organizować codzienne życie, jak stabilizować sytuację, aby ponoszone przez dziecko koszty psychiczne były jak najmniejsze.

Dodatkowo publikacja zawiera zestaw działań, zabaw, ćwiczeń, które wzmacniają siłę i odporność psychiczną dzieci, obniżają napięcie, stres, lęk i stanowią profilaktykę obciążenia traumatyzującego.

Opracowana przez psychologa i ekspertkę - autorkę wielu publikacji dot. zdrowia psychicznego dzieci Niezwykle potrzebne treści dla rodziców, szczególnie w okresie pandemii - sytuacji życiowo nowej, na skutki której nie jesteśmy przygotowani Z poradnika rodzice dowiedzą się, jak wspierać dzieci w czasie kryzysu? Co mówić, co robić? Jak udzielać pierwszej pomocy emocjonalnej i wsparcia psychicznego? Dodatkowo publikacja zawiera zestaw działań, zabaw, ćwiczeń, które wzmacniają siłę i odporność psychiczną dzieci, obniżają napięcie, stres, lęk i stanowią profilaktykę obciążenia traumatyzującego Poradnik może się przydać w różnych sytuacjach kryzysowych

Autorki:

Małgorzata Taraszkiewicz - psycholog, wykładowca, trener, coach. Autorka ponad 40 poradników dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Od wielu lat zajmuje się zdrowiem psychicznym i propaguje tematykę dobrostanu, który można budować nawet w niesprzyjających warunkach. Redaktor naczelna czasopisma ,,Mam Dziecko w Szkole" - miesięcznika dla rodziców uczniów i nauczycieli

Zofia Nalepa - interdyscyplinarna artystka wizualna. Zajmuje się fotografią, filmem, grafiką, pisaniem i modelingiem. Stale szuka nowych możliwości wyrazu. Ma już za sobą kilka wystaw fotografii, udział w filmach i robienie teledysków. Ilustruje książki - łącząc w nich swoje przemyśleniach o świecie, rozwoju osobistym oraz duchowym. Kocha nad życie spacery we mgle

Informacje dodatkowe o Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2020-06-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii

Jak wspierać dzieci w kryzysie? Poradnik dla rodziców nie tylko na czas globalnej pandemii - opinie o książce

Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii
Małgorzata Taraszkiewicz0
Okładka ksiązki - Jak dbać o siebie w kryzysie? Poradnik nie tylko na czas globalnej pandemii

Jak budować codzienną siłę i odporność psychiczną? Pierwszy na rynku poradnik - nieoceniona pomoc na trudny czas! Stało się to, czego nikt się nie spodziewał...