Jak działa Linux

Lista nazwisk autorów wydrukowanych na okładce książki jest błędna. Autorem książki, pierwotnie wydanej w wydawnictwie "No Starch Press", jest Brian Ward. Za pomyłkę przepraszamy naszych klientów, wydawnictwo No Starch Press i Pana Briana Warda.

Jeśli chcesz poznać Linuksa "od środka" -- sięgnij po tę książkę

Poznaj mechanizmy uruchamiania i pracy systemu Zobacz, jak realizowane są usługi systemowe i sieciowe Naucz się administrować Linuksem

Jeśli korzystasz z Linuksa, to na pewno nie trzeba opisywać Ci jego zalet. Bez wątpienia doceniasz jego stabilność i szybkość działania. Dzięki stale zwiększającej się liczbie aplikacji, komputer z zainstalowanym Linuksem można wykorzystać do pełnienia wielu funkcji - od domowej stacji roboczej, aż do serwera sieciowego. Aby jednak w pełni wykorzystać jego możliwości, musisz poznać jego wewnętrzne mechanizmy rządzące uruchamianiem systemu oraz obsługą sieci i urządzeń peryferyjnych, a także zasady administrowania jego zasobami.

Książka "Jak działa Linux" zawiera wszystkie informacje dotyczące wnętrza systemu Linux oraz zasad korzystania z niego. Przedstawia zarówno zagadnienia podstawowe -- przebieg procesu uruchamiania systemu i mechanizmy obsługi sieci, jak i tematy zaawansowane, związane z administracją systemem, jego współpracą z urządzeniami zewnętrznymi oraz programowaniem.

Podstawy korzystania z Linuksa - polecenia, struktura plików i katalogów oraz dyski logiczne Przebieg procesu uruchamiania Linuksa Konfigurowanie i uruchamianie sieci i usług sieciowych Pisanie własnych programów w języku powłoki oraz w C++ Kompilowanie programów Konserwacja jądra systemu Obsługa urządzeń peryferyjnych Tworzenie kopii bezpieczeństwa

Informacje dodatkowe o Jak działa Linux:

Jak działa Linux - opinie o książce

Jak działa Linux. Podręcznik administratora. Wydanie II
Brian Ward0
Okładka ksiązki - Jak działa Linux. Podręcznik administratora. Wydanie II

Co każdy administrator powinien wiedzieć Linux to system operacyjny będący solą w oku giganta z Redmond. Jego możliwości, wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo...