Jak i dlaczego zabijamy siebie

Jak i dlaczego zabijamy siebie jest wynikiem analizy kilkuset samobójstw mających miejsce w Polsce na przestrzeni lat 2000-2022 r.

Każdego roku w naszym kraju notuje się ponad 5 000 samobójstw zakończonych zgonem. Kto najczęściej decyduje się na ten ostateczny krok? Z jakich powodów człowiek odbiera sobie życie? Jakie czynniki decydują wybór miejsca czy też metody?

Gdy dochodzi do samobójstwa kluczowa jest kompleksowa analiza zdarzenia oraz stworzenie profilu samobójcy. Zewnętrzne oględziny zwłok w miejscu ich znalezienia, list pożegnalny, słowa i gesty denata, historia przeglądarki komputerowej – po czym można wnioskować, że doszło do zamachu na własne życie? Jak wygląda rekonstrukcja zdarzenia w przypadku poszczególnych mechanizmów zgonu – powieszenia, zadania sobie ran kłutych i ciętych, utopienia się czy postrzału?

Autor pokazuje złożoność samobójstw na podstawie przypadków z polskiej praktyki śledczej. Dotyka takich zagadnień jak: cybersuicydologia, list pożegnalny, pakt samobójczy, samobójstwo zbiorowe itd. Książka to interdyscyplinarna analiza zjawiska, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia z zakresu nauk penalnych.

Informacje dodatkowe o Jak i dlaczego zabijamy siebie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-31
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: b.d.
Tytuł oryginału: Jak i dlaczego zabijamy siebie

Tagi: kryminalistyka profilowanie kryminalistyczne psychologia

Kup książkę Jak i dlaczego zabijamy siebie

Jak i dlaczego zabijamy siebie - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2023-11-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023,
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?
Andrzej Gawliński0
Okładka ksiązki - Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?

Diana Brzezińska, prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów. Andrzej Gawliński, kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska