Jak pozbyć się zwłok

Jak pozbyć się zwłok. Specyfika działania sprawców i ich postępowanie ze zwłokami jest wynikiem badań aktowych spraw karnych prawomocnie zakończonych wszczętych z art. 148 k.k.

To rzetelna analiza ponad pół tysiąca zabójstw, w której autor analizuje czynności sprawców zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej w postaci pozbywania się zwłok.

W książce nakreślono ogólną specyfikę zabójstw dokonywanych w Polsce, sylwetki sprawców i ich ofiar; miejsce, czas a także okoliczności zdarzeń, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków, w których sprawcy dokonują manipulacji ze zwłokami – ukrywają je, zakopują, zatapiają, zabetonowują, rozkawałkowują czy też całkowicie niszczą.

Książka to kompendium wiedzy o zabójstwach, w której autor skupił się na aspektach prawno-karnych, kryminalistycznych oraz sądowo-lekarskich. Jej uzupełnieniem są liczne opisy spraw z polskiej praktyki sądowej.

Informacje dodatkowe o Jak pozbyć się zwłok:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-31
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: b.d.
Tytuł oryginału: Jak pozbyć się zwłok

Tagi: kryminalistyka profilowanie kryminalistyczne

Kup książkę Jak pozbyć się zwłok

Jak pozbyć się zwłok - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023,
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?
Andrzej Gawliński0
Okładka ksiązki - Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?

Diana Brzezińska, prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów. Andrzej Gawliński, kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;