Namowa, pomoc czy upozorowanie samobójstwa

Namowa, pomoc czy upozorowanie samobójstwa. Kryminalistyczna i sądowo-lekarska rekonstrukcja zdarzenia jest wynikiem badań aktowych spraw karnych prawomocnie zakończonych wszczętych z art. 148 k.k. oraz art. 151 k.k.

To rzetelna analiza ponad pół tysiąca zabójstw, w której autor charakteryzuje czynności sprawców zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej w postaci pozorowania samobójstwa. Publikacja zawiera także analizę przestępstwa namowy lub pomocy w samobójstwie ze szczególnym naciskiem na aspekty wykrywcze i dowodowe.

W książce omówiono poszczególne mechanizmy zgonów, zwracając uwagę na możliwe manipulacje sprawców ze zwłokami, narzędziem zbrodni, miejscem zdarzenia itd., w celu zmiany charakteru zdarzenia. Autor opisuje zabójstwa, które oficjalnie stały się samobójstwami.

Publikacja ma charakter interdyscyplinarny – to książka z zakresu prawa, kryminalistyki, suicydologii oraz medycyny sądowej. Kompendium wiedzy o samobójstwach. Uzupełniają je opisy spraw z polskiej i światowej kazuistyki.

Informacje dodatkowe o Namowa, pomoc czy upozorowanie samobójstwa:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-01-31
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: b.d.
Tytuł oryginału: Namowa, pomoc czy upozorowanie samobójstwa

Tagi: kryminalistyka profilowanie kryminalistyczne psychologia

Kup książkę Namowa, pomoc czy upozorowanie samobójstwa

Namowa, pomoc czy upozorowanie samobójstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2023-11-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023,
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?
Andrzej Gawliński0
Okładka ksiązki - Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni?

Diana Brzezińska, prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów. Andrzej Gawliński, kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;