Jak kochać dziecko

Wydawnictwo: Jacek Santorski
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 83-89763-17-6
Liczba stron: 194

Ocena: 4.33 (3 głosów)
Inne wydania:

Janusza Korczaka pamiętamy wszyscy jako autora `Króla Maciusia I`. Nie zapomnimy nigdy, że żył i umarł z dziećmi, które kochał. Książka ta przypomina o jeszcze jednej stronie osobowości tego niezwykłego człowieka. Jest to książka profesjonalisty - lekarza, wychowawcy i psychologa, którego wgląd, realizm i pragmatyzm spełnia najbardziej wygórowane standarty tych dyscyplin.

Kup książkę Jak kochać dziecko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jak kochać dziecko

Chociaż wiele porad jest nieaktualnych w świetle współczesnych badań (karmienie piersią) albo mocno przesadzonych (czułość wobec dziecka jako wyraz niespełnionych oczekiwań erotycznych matki) to ogólnie warto tę książkę przeczytać. Przede wszystkim dla tego, że jest przesycona miłością i szacunkiem dla najmłodszych. Autor, czasem w stylu łagodnych napomnień, a czasem ostrym sarkazmem pokazuje rodzicom jak niezwykłą istotą jest dziecko, a każde małe życie to osobny cud.
Link do opinii
Trudno zgodzić się z pewnymi przekonaniami Korczaka, zwłaszcza w świetle późniejszych badań nad psychiką i rozwojem dziecka. Niemniej jego stosunek do dziecka jako do suwerennej, godnej szacunku i posiadającej swoje prawa jednostki to bezsprzecznie jedyna słuszna postawa. Książka napisana tonem niekiedy karcącym, niekiedy ironicznym, niemal brutalnym, ale pięknym i przejmującym. Pomaga w ogarnięciu chaosu lęków o dziecko, nie uciszając ich jednocześnie. Daje do myślenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 2013,
Inne książki autora
Prawidła życia. Publicystyka dla dzieci
Janusz Korczak0
Okładka ksiązki - Prawidła życia. Publicystyka dla dzieci

Książka, wydana po raz pierwszy w 1929 roku, porusza wiele ważnych problemów dotyczących życia dziecka w domu, w szkole, grupie rówieśniczej. Refleksje...

Kiedy znów będę mały
Janusz Korczak0
Okładka ksiązki - Kiedy znów będę mały

"Kiedy znów będę mały" to powieść o dzieciństwie. Z dużą wnikliwością psychologiczną pokazuje Korczak, jak często szczególna wrażliwość i delikatność dziecka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje