Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice

Wasze dziecko marudzi, ma napady złości albo nie chce jeść? Każda Wasza prośba kończy się awanturą? Nie jesteście sami! Tysiące rodziców też przez to przechodziło. Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff przygotowali praktyczne rozwiązania ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci.

,,Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" pokazuje, jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie i zapewnić niezbędną ochronę; i jak jednocześnie radzić sobie z napadami złości. Co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom.

Informacje dodatkowe o Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Discipline With Love And Limits

Tagi: Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki bóg

Kup książkę Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice

Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice - opinie o książce

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

" Stawianie czoła problemom jest wystarczająco trudne, nie warto pogarszać sytuacji słowami, które wzmagają stres, wywołują lęki i depresję oraz mogą prowadzić do podejmowania wychowawczych decyzji, które szkodzą naszemu dziecku. "

' Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice ' to dobry poradnik dla każdego rodzica jak i również dla przyszłego. W fajny sposób pokazuje nam jak zrozumieć małe dzieci.

Znajdziemy w nim wiele wskazówek, min :
- Jak rozwijać samodyscyplinę, samodzielność, pewność siebie i odpowiedzialności za własne czyny.
- Jak się zachowywać w wyniku wybuchu złości u dziecka.
- Jak zmienić frustrujące zachowania w pozytywne okazje do nauki.

Znajdziemy również odpowiedź na pytanie jak uczyć dyscypliny, jeśli dziecko wychowuje jedno z rodziców lub dziadkowie.

Może i czasami czytający rodzic nie zgodzi się z wszystkimi poradami zawartymi w nim to jednak pozwoli mu to spojrzeć na występujący problem z innej strony.

Fajne również jest pokazane to, że każdy opisany problem jest poparty przykładem.

Trzy kroki do sukcesu to :
- wewnętrzny dialog
- empatia
- nauka

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-03-06,

‼️RECENZJA PRZEDPREMIEROWA‼️

Jerry L. Wyckoff, Barbara C. Unell "Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice"

Premiera: 14 kwietnia 2021 roku

To świetny poradnik dla obecnych i przyszłych rodziców, stawiający najważniejszą zasadę rodzicielstwa: "kochać dziecko bezwarunkowo, nawet jeśli nie podoba ci się jego zachowanie."
W książce opisane są sytuacje, gdy dziecko jest agresywne, krzywdzi innych, używa niestosownych słów, kłamie, nie chce przyjmować posiłków czy nie wykonuje poleceń.
Dla urozmaicenia lektury zostały podane konkretne przykłady z życia, dzięki czemu łatwo jest bazować na danym problemie i dążyć do jego rozwiązania. Znajdziecie tu mnóstwo cennych wskazówek i sposobów, jak radzić sobie z dzieckiem w sytuacjach konfliktowych. Czego robić, a czego nie robić w momencie "kryzysu".

Trzy kroki, jakimi warto się kierować, by osiągnąć sukces:
🔸 wewnętrzny dialog,
🔸 empatia,
🔸 nauka.

Chcecie dowiedzieć się na czym polega stosowanie zasady babci? Sięgnijcie po tę pozycję. Warto!

Bycie rodzicem to jedna z ważniejszych ról naszego życia, kiedy dopiero oczekujemy dziecka mamy wiele planów ja być idealnym, ale kiedy już nasza pociecha pojawia się na świecie, uświadamiamy sobie, że nie jest łatwo być dobrym we wszystkim.
Często wyobrażamy sobie, że jeżeli czegoś nie pozwalamy dziecku lub je upominamy, to ktoś, patrząc na to z boku, może sobie pomyśleć, że my tak naprawdę go nie kochamy, a jest to nieprawdą, bo to właśnie dlatego, że nam na nim zależy, stawiamy mu granice. Często na przeszkodzie dobrego wychowania stoi nasze myślenie, mamy w głowie to, co pomyślą sobie inni, gdy zobaczą zachowanie naszego dziecka lub reakcje rodzica na to zachowanie, a tak naprawdę to, co ktoś sobie pomyśli, powinno być na ostatnim miejscu, bo jeżeli nasza reakcja jest prawidłowa, to inni niech myślą sobie co chcą.
Nie każdemu łatwo przychodzi rozwiązywanie problemów wychowawczych, dlatego niektórzy chętnie sięgają po rady z książek, ponieważ wtedy nikt o tym nie wie, prościej jest sięgnąć po gotowy tekst niż po radę osoby, nawet specjalisty, ponieważ mamy w głowie to, że ona zacznie nas oceniać. Ten poradnik świetnie sprawdzi się przy wielu problemach rodzinnych, ponieważ są tu poruszone wszystkie kwestie związane z wychowaniem dziecka, a my możemy skupić się tylko na tych, które dotyczą naszej sytuacji, nie musimy czytać wszystkiego od deski do deski.
Jak zawsze z poradnika wyciągnęłam, co mogłam, lubię czytać takie książki, żeby spojrzeć na daną sytuację oczami innej osoby, nie zawsze wymienione rady wprowadzam do swojego życia, ponieważ nie każda pasuje do mojego stylu wychowania, ale cenie całą zdobytą wiedzę. Plusem jest też to, że książka jest ciekawie napisana i nie zanudza trudnymi formułkami, tylko świetnie podchodzi do każdego tematu, publikacja wciąga i bardzo dobrze opisuje dane sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu.
Uważam, że książka jest naprawdę dobrze napisana i nie jeden rodzic znajdzie w niej odpowiedzi na nurtujące go pytania, także warto zagłębić się w tej lekturze.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-04-28, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Każdy z nas - rodziców - pewnie codziennie zastanawia się nad tym, czy kocha swoje dziecko tak jak na to zasługuje, czy wychowuje je odpowiednio, czy nasze metody wychowawcze przynoszą oczekiwane efekty i jak to robić jeśli zawodzą.
To standardowe rozterki każdego rodzica i nie świadczą one o tym, że jesteśmy złymi rodzicami. Wątpliwości wg mnie są dobre, nie możemy być wobec siebie ani zbyt krytyczni ani bezkrytyczni. Nie możemy na ślepo słuchać rad innych ale możemy je brać pod uwagę i analizować albo wybierać te z pośród nich , które uważamy za najodpowiedniejsze .

No i w tej książce mamy takich pod dostatkiem. Co tu dużo mówić? Wiele razy zastanawiamy się jak zachować się w danej sytuacji , gdy dziecko robi coś albo o coś pyta . I w tej książce mamy wiele takich przykładów, sytuacji, które spotka większość z nas i to jak z nich wyjść z korzyścią i dla siebie i dla dziecka. I to jeszcze tak, żeby dało to długotrwałe efekty.
Wiele osób mi powtarza ,że ważne jest by być konsekwentnym w tym co się robi, nie ulegać, nie odpuszczać. Jest kara na tydzień , to nie odwieszać jej po 2 dniach . I tu mamy potwierdzenie, czyli jak dla mnie będzie ciężko... Ale nasze dzieci polegają na nas , od nas się wszystkiego uczą i musimy starać się wychować jej jak najlepiej na dobrych i szczęśliwych ludzi. Wierzę, że ta książka wielu z nas uratuje z opresji i warto po nią sięgnąć.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-04-25,

Ta książka pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące dzieci.
To idealna książka dla osób, które mają dzieci i czasem są bezradne w różnych codziennych sytuacjach.
Będzie też cenną lekturą dla przyszłych rodziców.
Bycie rodzicem to ciężką pracą i czasem jesteśmy bezradni, sfrustrowani.
Książka zawiera praktyczne porady podzielone na rodzaj zachowań między innymi zazdrość, empatia, problemy z jedzeniem, krzyk, bicie, konflikt z rodzeństwem, problemy z myciem, toaletą oraz ogrom innych zachowań.
W jasny sposób napisane jest jak sobie radzić w danej sytuacji, jak zachować, co odpowiedzieć.
Książka jest bardzo przejrzyście napisana z podziałem na rozdziały, tabelki, rubryki z danymi radami. To duże ułatwienie i łatwość odnalezienia tematu, który nas interesuje w danej chwili. Są zastosowane przykładowe sytuacje co też pomaga w wizualizacji danego problemu.
Książkę polecam każdemu kto chce bardziej zrozumieć swoje dziecko, jego emocjonalny rozwój i pomóc mu, gdy nie będzie sam sobie radził w danej sytuacji.

„Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” - no właśnie, jak? Bardzo często rozmawiam z rodzicami, którzy zwłaszcza w obecnej sytuacji podczas home office mają ochotę wysłać swoje dzieci na Księżyc. Nawet śmiem twierdzić, że niektórzy nie żartują i gdyby była taka opcja to odrazu by to zrobili.

Często padało pytanie czy znam jakiś poradnik, który pomoże im okiełznać potomstwo. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z recenzją nowości od @muza ♡

Książka „Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica. Autorzy opisali w niej ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci i co najważniejsze, dodali także ich praktyczne rozwiązania. Na pochwałę zasługuje sama lista problemów, ponieważ jest ona dosłownie „z życia wzięta”. Każdy problem jest dokładnie opisany, a wskazówki są dokładnie wyjaśnione.

Poradnik ten pozwala spojrzeć na życie z perspektywy dziecka i zrozumieć jego świat. Pamiętajmy, że młody człowiek także posiada emocje, z którymi nie zawsze potrafi poradzić sobie jak dorosły człowiek. Jestem pewna, że książka uświadomi każdemu rodzicowi coś, na co do tej pory nie zwracał uwagi.

Pomimo, że nie mam dzieci, ale dość często się nimi zajmuję to wiem, że jeszcze nie raz z chęcią sięgnę po tą książkę i będę ją polecać każdemu rodzicowi.

P.S. Pamiętajcie, że jesteście świetnymi rodzicami ♡ To, że czasami Wasze dzieci stają się nie do zniesienia nie jest Waszą winą. Nie zadręczajcie się bo jesteście genialnymi rodzicami, a wasze dziecko kocha Was bezwarunkowo ♡

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Każde dziecko jest inne, każda akcja może wywołać inną reakcję, ale czasem warto przeczytać, co o danym problemie sądzą specjaliści. I o tym jest ten poradnik.

Dużym plusem tej publikacji jest wydanie, czytelne, podzielone na rozdziały, dzięki czemu łatwo się poruszać po książce, wracać do niej i powtarzać sobie co ciekawsze zagadnienia. W dodatku książka jest napisana przyjemnym, lekkim i przystępnym językiem, dzięki któremu szybko możemy wchłonąć nową wiedzę. A co do treści, to jak to w poradnikach bywa, jedne rozwiązania idealnie pasują do naszego dzieciaka, inne trochę mniej, jednak gdy berbeć pokazuje swoje humory warto zastować się do porad. Bo może okryjemy lek na całe zło.

Ten poradnik to fajny pomocnik, gdy chcemy zrozumieć emocje targające dzieckiem i przy okazji nami. Jak okiełznać złość i zredukować stres, w sytuacji gdy ręce opadają. Przypomni nam również o tym, że dziecko pozostaje dzieckiem, a to ma swoje przywileje.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Poradnik dla...?

Każdy rodzic pragnie dobrze wychować swoje dziecko. Każdy rodzic ma instynkt rodzicielski i ogólne pojęcie jak uczyć dziecko zasad życia w społeczeństwie, dobrych manier czy jak przekazywać mu wiedzę, własne życiowe doświadczenie, jak własną postawą i zachowaniem stanowić wzór do naśladowania dla dziecka. Wydaje mi się, że każdy rodzic wie, że nie osiągnie niczego krzykiem, a już tym bardziej biciem. Wyjątki stanowią na pewno rodziny dysfunkcyjne, gdzie rodzice nie mają instynktów rodzicielskich, nie umieją czy nie potrafią zająć się należycie dzieckiem, czy przenoszą złe wzorce wychowywania ze swojego życiowego doświadczenia.

I to właśnie dla nich raczej przeznaczony jest poradnik Wyckoffa i Unell. Bo przedstawiane w nich problemy wychowawcze z dziećmi i metody ich rozwiązywania nie są znów żadnym odkryciem.

Książka prezentuje wybrane problemy wychowawcze i ich rozwiązania, każdy problem omawiany jest osobno, autorzy przy każdym z nich przedstawiają zdrowe podejście ( wewnętrzny dialog, w którym rodzic sam siebie uspokaja i nastawia pozytywnie, empatia, dzięki której rodzic próbuje postawić się w sytuacji dziecka i nauka, przy której autorzy przypominają, że nauka wymaga czasu, cierpliwości i ćwiczeń), jak rozwiązać problem i czego nie robić, a także jak temu problemowi zapobiegać. Poradnik jest przejrzysty i napisany prostym językiem, co sprzyja sprawnej lekturze. Natomiast tak jak widzicie w tytule recenzji nie wiem do kogo skierowany jest ten poradnik, bo jak już wspominałam, podawane w nim rozwiązania problemów wychowawczych nie są niczym nowym, chyba każdy myślący człowiek wie, że w kontakcie z małym człowiekiem ważna jest empatia, brak krzyku, podniesionego głosu czy zachowanie spokoju i spokojne tłumaczenie dziecku co i jak, a także że przemoc jest zła. Nic odkrywczego ten poradnik nie niesie. Sama nie mam dzieci, ale po studiach pedagogicznych i po pracy z dziećmi na praktykach w przedszkolu i szkole wiem jak traktować małego człowieka, jak z nim rozmawiać i pomagać mu w codziennych problemach, a przecież ludzie, którzy dzieci posiadają, naturalnie wiedzą o tym wszystkim. Oczywiście, jeśli ma w jakiejś sytuacji wątpliwości jak zareagować, jak się zachować to może skorzystać z pomocy czy tego poradnika czy innego czy z pomocy specjalisty, ale jak pisałam wcześniej, na takie pomysły jak proponowane w recenzowanym przeze mnie poradniku większość rodziców wpadnie sama.

Podsumowując, "Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" to książka pod pewnymi względami na pewno ciekawa, ale czy niezbędna dla rodziców, no tego nie jestem pewna. Chyba że ktoś już naprawdę nie wie jak poradzić sobie ze swoją pociechą i nie radzi sobie z wychowywaniem dziecka.
Ja nic odkrywczego tu nie odnalazłam. Jeśli macie potrzebę szukania pomocy ze strony takich poradników czy po prostu taka literatura was interesuje, to sięgajcie. Ja nie odradzam, ani nie polecam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

Avatar użytkownika - pierwszadamaoksi
pierwszadamaoksi
Przeczytane:2021-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Nie lubię poradników.
To ani literatura psychologiczna/pedagogiczna, a tylko zbiór rad, które komuś wydają się być idealną receptą na dane zagadnienie.
Jednak książka, poradnik "Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" to coś o wiele więcej niż spisanie czyiś "wydaje mi się".
Mamy tu sporo przykładów z życia wziętych (dosłownie!), które zostały dokładnie opisane i podane wskazówki do ich rozwiązania.
Nie mam dzieci (jeszcze), ale opiekuje się dzieckiem z rodziny dysfunkcyjnej. Jako obserwator, czytając książkę, sama byłam zaskoczona jak trafne znajdują się w niej wskazówki/rady/sposoby postępowania w "kryzysowych" sytuacjach.
Bo przecież dziecko odczuwa takie same emocje jak my. Tylko my potrafimy sobie je przetłumaczyć, bo mamy to czego maluch jeszcze nie posiada. Wiedzę i doświadczenie.

Czerpmy z tej książki, a kochając swoje dziecko, wyznaczajmy mu granice nie krzywdząc jego. A tym bardziej siebie.