Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach

Tom 1 cyklu Stackhouse

Wredny szef, ambitna stażystka i… miłość, której nie było w planie!

Stało się jednak inaczej, a Rose Sullivan, ambitna stażystka znanej agencji reklamowej, została zmuszona do zawarcia z Alexandrem niecodziennego układu. Wspólnie pracując nad ociepleniem wizerunku znienawidzonego szefa wśród podwładnych, zbliżają się do siebie i odkrywają, jak bardzo mylące potrafi być pierwsze wrażenie.

Informacje dodatkowe o Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2021-10-29
ISBN: 9788382195538

Kup książkę Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach

Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Wredny szef, ambitna stażystka i ... miłość, której nie było w planie.

Gdyby istniała nagroda dla najbardziej złośliwego przełożonego, Alexander Stack wygrałby w przedbiegach. Chyba że na jego drodze stanęłaby przeciwniczka o równie ciętym języku i deterioracji godnej podziwu. A do tego jej sprytny plan, który nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego... Stało się jednak inaczej, a Rose Sullivan, ambitna stażystka znanej agencji reklamowej, została zmuszona do zawarcia z Alexandrem niecodziennego układu. Wspólnie pracując nad ociepleniem wizerunki znienawidzonego szefa wśród podwładnych, zbliżają się do siebie i odkrywają, jak bardzo mylące potrafi być pierwsze wrażenie.

Jej, co to była za historia?! Genialnie wykreowani bohaterowie. Rose, to dziewczyna, która skradła moje serce już od pierwszych stron. Młoda, zdolna, ambitna, pomocna dziewczyna, która ma ostre pazurki i łatwo się nie poddaje. Alexander z kolei na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie nadętego szefa, który nie docenia swoich pracowników. Miał jedna w sobie coś, co sprawiło, że czułam do niego jakieś przyciąganie. I nie pomyliłam się, bo okazało się, że Pan prezes ma swoje drugie oblicze. Ostry język, cięte riposty i budujące się napięcie między bohaterami sprawiły, że zakochałam się w tej historii. Po prostu uwielbiam takie postacie, bo dzięki nim książka zachwyca i nie pozwala czytelnikowi się nudzić.

Były momenty, w których byłam w szoku, a także czułam żal i smutek. Uśmiech co chwila gościł na moich ustach, a momentami parskałam ze śmiechu. Chemia i napięcie między bohaterami dosłownie kipi przez większą część książki. No i nie oszukujmy się, już sam tytuł zachęca do sięgnięcia po tę książkę.

Lekki, bardzo przyjemny styl i język jakim operuje Autorka sprawiają, że książkę dosłownie się pochłania. Osobiście miałam duży problem, żeby odłożyć ją na półkę chociaż na chwilę. Już zamówiłam sobie drugi tom, bo taką serię naprawdę warto mieć w swojej kolekcji.

Jeśli, podobnie jak ja, lubicie romanse biurowe z motywem hate-love, które pełne są humoru, ciętych ripost i przyciągania między bohaterami, to jest to książka właśnie dla was. Ja gorąco polecam. 🖤

Dziękuję Wydawnictwu Amare za egzemplarz.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2022-06-12,

Jeśli ktoś śledzi mnie i mojego bloga troszeczkę dłużej, wie z pewnością, że bardzo często sięgam po wszelkie romanse czy powieści właśnie z tym wątkiem. Moją ogromną sympatią cieszą się również komedie romantyczne, które potrafią mnie rozbawić do łez. Kiedy więc otrzymałam propozycję przeczytania książki Anny Craft o niezwykle przyciągającym tytule – nie wahałam się zbyt długo. Tak oto historia Alexandra oraz Rose znalazła się w moich rękach i co więcej, na stałe zagościła w moim czytelniczym sercu. Jednak szerzej na temat tej książki opowiadam poniżej.

Alexander Stack znany jest z tego, że bywa bezwzględny i zdecydowanie nie cieszy się zbytnią sympatią wśród swoich podwładnych. Gdyby na olimpiadzie istniała kategoria “najbardziej złośliwego szefa”, on pokonałby wszystkich konkurentów z miejsca. Kiedy na jego drodze staje Rose, wygadana, z wachlarzem ciętych ripost w zanadrzu – Alexander nawet nie spodziewa się tego, jaka rewolucja zajdzie w jego dotychczasowym życiu. Kobieta bowiem ma plan, który z najgorszego palanta ma zrobić najmilszego szefa na świecie. To znaczy, w teorii... Jak będzie w praktyce?

Przyznam szczerze, że jeszcze zanim otworzyłam tę książkę, miałam w głowie różne scenariusze na jej temat. W pewnym stopniu odczuwałam obawy co do tego, czy będzie to książka dla mnie, czy sama historia w jakikolwiek sposób mnie zachwyci. No cóż, jak się okazało, autorka na tyle umiejętnie mnie oczarowała, że o dzisiaj nie jestem w stanie wyrzucić z głowy Rosie i Alexandra. Co więcej, na mojej półce cierpliwie czeka kontynuacja - liczę na kolejną świetną przygodę.

Główni bohaterowie bardzo, ale to bardzo przypadli mi do gustu. Rose okazała się postacią sympatyczną, zabawną, pewną siebie, zmierzającą do przodu bez oglądania się za siebie. Uważam, że została ona wykreowana w sposób bardzo dobry i podczas lektury nie mogłam wyjść z podziwu nad tym, jak ciekawa jest to bohaterka. Nie dość, że wzbudza sympatię u czytelnika, to jeszcze ma wiele do zaoferowania, tym samym dodaje całej książce charakteru. Oczywiście, nie to, żeby Alexander tego nie zrobił samemu.

Wspominam o tym bohaterze, ponieważ został on ukazany jako typowa męska postać, która jest złośliwa, nie patrzy na konsekwencje swoich poczynań, nie zwraca uwagi na potrzeby i uczucia innych... No wiecie, jest takim złolem. Dlatego też pozytywnie zaskoczył mnie fakt, iż z każdą kolejną stroną powieści, zaczął on pokazywać mi więcej swoich cech, zwłaszcza tych dobrych. Ostatecznie więc Alexander Stack zdołał zyskać moją sympatię i pewnego rodzaju lojalność. Teraz pora na kontynuację.

Anna Craft pisze bardzo lekko, a język, jakim się posługuje, jest po prostu bardzo dobry. Lektura tej książki (zarówno w papierze, jak i w formie audio) okazała się ogromną przyjemnością i relaksem dla mojej zestresowanej ostatnimi czasy głowy. Nie zabrakło również komizmu językowego oraz sytuacyjnego, przy których nieraz wybuchałam śmiechem. Stąd też bierze się moja końcowa ocena dla tej pozycji - jeżeli jakaś pozycja wzbudza we mnie takie emocje i takie reakcje, to zdecydowanie nie jest ona zła.

Historia Rose i Alexandra to relacja pełna wzlotów i upadków, a także ciekawych zwrotów akcji. Czy głównej bohaterce udało się naprawić tytułowego palanta? No cóż, tego trzeba dowiedzieć się samemu, sięgając po ten tytuł - a w szczególności polecam go miłośnikom komedii romantycznych i wszelkiego rodzaju romansów (nie tylko biurowych).

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Alexander jest wyjątkowo złośliwym przełożonym, nikt z podwładnych go nie lubi. Na jego drodze staje Rose, która po kryjomu opracowała pewien plan, który nigdy miał nie ujrzeć światła dziennego. Stało się jednak inaczej, a konsekwencją tego stał się układ pomiędzy kobietą a Alexandrem. Rose ma pomóc szefowi ocieplić jego wizerunek wśród współpracowników. Czy to się uda? Co się stanie kiedy bohaterowie zaczną spędzać razem więcej czasu?

Słyszałam wiele dobrego o tej książce, a poza tym bardzo lubię debiuty, więc postanowiłam sięgnąć po "Jak naprawić palanta" i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona. Autorka stworzyła bardzo ciekawą i wciągająca fabułę, z bohaterami, których po prostu nie da się nie polubić. Rozdziały w książce są krótkie, dzięki czemu czyta się ją wręcz błyskawicznie, a do tego napisana jest lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Książka napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, co sprawia, że możemy zdecydowanie lepiej ich poznać oraz dowiedzieć się co siedzi w ich głowach. Częste przekomarzania między Alexandrem, a Rose wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech. Mogłoby się wydawać, że bohaterowie to zupełne przeciwieństwa, jednak w ogólnym rozrachunku idealnie się oni dopełniali. Na kartach tej powieści idealnie widzimy jakie zmiany zachodzą w bohaterach, jednak jak to w życiu nie wszystko układa się tak jak byśmy chcieli, więc bohaterowie zmuszeni będą mierzyć się z różnymi przeciwnościami losu. Zakończenie bardzo mnie zaintrygowało, więc wyczekuje już kontynuacji, bo jestem ogromnie ciekawa jak potoczą się losy Rose i Alexandra. Ja się świetnie bawiłam czytając tą historię. Moja ocena to 8/10.

Jak naprawić palanta Instrukcja w 10 krokach. Choć z początku czytając opis miałam wrażenie, że wcześniej czytałam podobną historię to jednak ten tytuł tak mnie zainteresował, że postanowiłam sięgnąć po tę książkę autorstwa Anny Craft. Autorka stworzyła pełną humoru, ciepła i wzruszeń powieść, która jest idealnym sposobem na spędzenie długich zimowych wieczorów. Książka jest bardzo lekka i prosta oraz w pełni trafiła w mój gust. Styl i forma przekazu są jak najbardziej zrozumiałe. Okładka przyciąga wzrok, jest sympatyczna i bardzo miło się na nią patrzy.
Główna bohaterka Rose mimo wysokiego wykształcenia, skończyła studia z bardzo wysokimi wynikami, to jednak ma duże problemy w zdobyciu pracy, gdyż brak jej doświadczenia. Za namową przyjaciółki podaje jej dyplom jako swój z dużo gorszymi wynikami i ukończeniem gorszej szkoły. Dzięki temu zdobywa staż w agencji reklamowej. Alexander Stack jej nowy szef - super palant, osobnik nieprzyjemny, z góry traktujący swoich podwładnych. Nie docenia żadnej pracy i nigdy nikomu za nic nie dziękuję. Jego ojciec obiecuje, że przekaże mu udziały w firmie jeśli zmieni swoje zachowanie, na co wskażą wyniki następnych ankiet, ponieważ 20 procent osób zatrudnionych w firmie planuje odejść z pracy z jego powodu, na co wskazują przeprowadzone ankiety. A w nich często powtarzane są słowa tyran, gbur, i wymagający .
Alexander przez przypadek znajduje kartkę napisaną przez Rose z instrukcją jak naprawić palanta w 10 krokach dla Alexandra Stacka. I gdy sprawa z podmieniony dyplomem wychodzi na jaw, szef jednak jej nie wyrzuca z pracy, a wręcz przeciwnie zawiera z nią sekretny układ. Rose dostaje zadanie prawie nie do wykonania, aby zrobić z szefa tyrana, człowieka przystępnego społecznie, miłego i uprzejmego. Krok po kroku główna bohaterka wciela swój plan w życie. Co doprowadza do licznych śmiesznych i ciekawych sytuacji.
Autorka wspaniałe ukazała postacie zarówno sympatycznej i lubianej Rose jak i niesympatycznego tyrana Aleksandra. Postacie są jak najbardziej wiarygodni. Czytając książkę ma się wrażenie, że akcja prowadzona w książkę jak i sytuacje w niej opisane, jak najbardziej mogłyby się zdarzyć w życiu realnym. Czy w końcu głównej bohaterce uda się zmienić zachowanie nieprzyjaznego bossa?
Książka pozytywnie mnie zaskoczyła, spodziewałam się czegoś innego, gdyż nie jest to typowy romans, z sercem na biurku, ale książka pełna humoru z ciętym językiem. Zakończenie sugeruje, że pojawi się kontynuacja, przez co z niecierpliwością czekam na dalsze lody Rose i Alexandra.
Książka bardzo mi się podobała i jak najbardziej ją polecam. Ponure i długie wieczory warte są tej lektury i nie będzie to czas stracony. Myślę że jeszcze po nią niejednokrotnie sięgnę.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Recenzja znajduje się również na innych stronach.

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2022-04-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

W pierwszych słowach Odpowiedzmy sobie czy jest możliwość odmienić trudny charakter naprawić to co się zepsuło a może jest wręcz defektem od urodzenia Ta pelna humoru i sarkazmu historia Ukazuje wrednego szefa i stażystkę pełną optymizmu ,entuzjazmu a także uzdolnioną i dobrych chęci z cierpliwością znoszącą impertynencje i przytyki swojego pracodawcy Dajac się wplątać w dziwny plan pomocy w ociepleniu jego oschłego wizerunku wśród podwładnych a co się z tego urodzi  nie wie nikt Literatura obyczajowa połączona z wątkiem  miłosnym skupiona na życiu  zawodowym.Opisana bardzo współcześnie napewno nas nie zawiedzie i  z nie cierpliwością będziemy czekać na ciąg dalszy losów Aleksandra i Rose

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Wredny szef, ambitna stażystka i... miłość, której nie było w planie!

Gdyby istniała nagroda dla najbardziej złośliwego przełożonego, Alexander Stack wygrałby w przedbiegach. Chyba że na jego drodze stanęłaby przeciwniczka o równie ciętym języku i determinacji godnej podziwu. A do tego jej sprytny plan, który nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego...

"Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach" jest debiutem Anny Craft. To romans biurowy podany w bardzo ciekawy sposób.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Rose tylko z pozoru sprawia wrażenie spokojnej kobiety, ale gdy trzeba potrafi pokazać na co ją stać. Jest ambitna, otwarta, ciepła, życzliwa, pomocna często kosztem własnej osoby, a jej cięty język powoduje uśmiech na naszej twarzy. Ciekawa byłam, kim okaże się tytułowy palant oraz czy uda się zmienić jego charakter? Z kolei Pan Alexander "jestem dupkiem" Stack - jego kreacja jest fenomenalna! Bawiłam się przednio. Już od progu wita nas opryskliwością, arogancją, gburowatością i złośliwością. To, jakimi tekstami rzucał do Rose, jak potrafił ją zranić... Trzeba mieć do takiego faceta cierpliwość. Czy Alex wogóle posiada jakieś pozytywne cechy? Czy pod tą zimną maską może skrywać się coś więcej? Zapewniam, że naprawdę warto to sprawdzić.

"- Czego nie rozumiesz w tym poleceniu? - dopytałem.
- To nie jest polecenie służbowe, tylko komenda, którą może pan wydać psu - powiedziała spokojnie nie przerywając kontaktu wzrokowego.
- On przynajmniej się słucha.
- Może powinien go pan zatrudnić?"

Autorka udanie poprowadziła relację między parą głównych bohaterów. Nic nie dzieje się tu za szybko, na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce. Jeśli spodziewacie się ociekających scen seksu... możecie być mocno zaskoczeni w tym elemencie.

"Nic z tego, co później powiedziałam, nie było prawdą. (...) Wtedy naprawdę myślałam, że jeśli kogoś naprawdę kochamy, czasem musimy pozwolić mu odejść."

To historia pokazująca, że nie należy oceniać drugiego człowieka po pozorach, po pierwszym wrażeniu, jakie na nas wywiera, ani po tym, co mówią na jego temat inni. Każdy bowiem zasługuje na to, by go wysłuchać, poznać, by dać mu szansę. W pogoni za sukcesem, pieniądzem często zapominamy o tym, co najważniejsze. Dlatego warto ustalić hierarchię wartości.

"Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach" to powieść uprawniająca, że w życiu niczego nie można przewidzieć. Tym bardziej w sferze uczuć, nad którymi czasem ciężko zapanować. To świetny romans biurowy z solidną dawką dobrego humoru. Polecam gorąco, dajcie się oczarować!

Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach
Anna Craft0
Okładka ksiązki - Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach

Uparty wizjoner, zdeterminowana specjalistka i...uczucie, którego nie da się powstrzymać! Chociaż Rose Sullivan nie pracuje już w Stackhouse i wydawałoby...