Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach

Tom 1 cyklu Stackhouse

Jak naprawić palanta Instrukcja w 10 krokach. Choć z początku czytając opis miałam wrażenie, że wcześniej czytałam podobną historię to jednak ten tytuł tak mnie zainteresował, że postanowiłam sięgnąć po tę książkę autorstwa Anny Craft. Autorka stworzyła pełną humoru, ciepła i wzruszeń powieść, która jest idealnym sposobem na spędzenie długich zimowych wieczorów. Książka jest bardzo lekka i prosta oraz w pełni trafiła w mój gust. Styl i forma przekazu są jak najbardziej zrozumiałe. Okładka przyciąga wzrok, jest sympatyczna i bardzo miło się na nią patrzy.
Główna bohaterka Rose mimo wysokiego wykształcenia, skończyła studia z bardzo wysokimi wynikami, to jednak ma duże problemy w zdobyciu pracy, gdyż brak jej doświadczenia. Za namową przyjaciółki podaje jej dyplom jako swój z dużo gorszymi wynikami i ukończeniem gorszej szkoły. Dzięki temu zdobywa staż w agencji reklamowej. Alexander Stack jej nowy szef - super palant, osobnik nieprzyjemny, z góry traktujący swoich podwładnych. Nie docenia żadnej pracy i nigdy nikomu za nic nie dziękuję. Jego ojciec obiecuje, że przekaże mu udziały w firmie jeśli zmieni swoje zachowanie, na co wskażą wyniki następnych ankiet, ponieważ 20 procent osób zatrudnionych w firmie planuje odejść z pracy z jego powodu, na co wskazują przeprowadzone ankiety. A w nich często powtarzane są słowa tyran, gbur, i wymagający .
Alexander przez przypadek znajduje kartkę napisaną przez Rose z instrukcją jak naprawić palanta w 10 krokach dla Alexandra Stacka. I gdy sprawa z podmieniony dyplomem wychodzi na jaw, szef jednak jej nie wyrzuca z pracy, a wręcz przeciwnie zawiera z nią sekretny układ. Rose dostaje zadanie prawie nie do wykonania, aby zrobić z szefa tyrana, człowieka przystępnego społecznie, miłego i uprzejmego. Krok po kroku główna bohaterka wciela swój plan w życie. Co doprowadza do licznych śmiesznych i ciekawych sytuacji.
Autorka wspaniałe ukazała postacie zarówno sympatycznej i lubianej Rose jak i niesympatycznego tyrana Aleksandra. Postacie są jak najbardziej wiarygodni. Czytając książkę ma się wrażenie, że akcja prowadzona w książkę jak i sytuacje w niej opisane, jak najbardziej mogłyby się zdarzyć w życiu realnym. Czy w końcu głównej bohaterce uda się zmienić zachowanie nieprzyjaznego bossa?
Książka pozytywnie mnie zaskoczyła, spodziewałam się czegoś innego, gdyż nie jest to typowy romans, z sercem na biurku, ale książka pełna humoru z ciętym językiem. Zakończenie sugeruje, że pojawi się kontynuacja, przez co z niecierpliwością czekam na dalsze lody Rose i Alexandra.
Książka bardzo mi się podobała i jak najbardziej ją polecam. Ponure i długie wieczory warte są tej lektury i nie będzie to czas stracony. Myślę że jeszcze po nią niejednokrotnie sięgnę.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Recenzja znajduje się również na innych stronach.

Informacje dodatkowe o Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2021-10-29
ISBN: 9788382195538
Dodał/a opinię: nata5551

Zobacz opinie o książce Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach

Kup książkę Jak naprawić palanta. Instrukcja w dziesięciu krokach

Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach
Anna Craft0
Okładka ksiązki - Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach

Uparty wizjoner, zdeterminowana specjalistka i...uczucie, którego nie da się powstrzymać! Chociaż Rose Sullivan nie pracuje już w Stackhouse i wydawałoby...