Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-11-03
ISBN: 9788328719088
Tytuł oryginału: Fear Less

Strach podcina skrzydła wszystkim niezależne od statusu społecznego, wiedzy, majątku czy umiejętności. Choć generalnie łakniemy w życiu spełnienia, szczęścia i zwycięstwa, rzadko kiedy potrafimy się cieszyć tym, co mamy, zdobywamy czy osiągamy. Dr Grange przyczyn naszego niezadowolenia, braku głębokiej satysfakcji upatruje w lęku, strachu, który pozbawia nas radości, odbiera nam wiarę w siebie, niszczy zaufanie do innych i ogranicza naszą duchową wolność. Pod jego wpływem wstydzimy się siebie albo pragniemy całkowitej kontroli nad innymi.

Autorka na przykładach zaczerpniętych z własnej praktyki zawodowej dzieli się radami i wskazówkami, które mają nam pomóc w pokonaniu lęków.

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć

Opinie o książce - Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-11-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

„Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć” – Pippa Grange

Każdy z nas w swoim życiu mniej lub bardziej odczuwa strach, lęk przed tym co ma nastąpić przez co odbierana jest nam radość, poczucie własnej wartości, zostają ograniczone nasz plany i marzenia. Zamiast brać życie za rogi obawiamy się tego, co może się wydarzyć.

„A jeśli jesteś w stanie postanowić, że za każdym razem, kiedy pojawi się albo narośnie strach, zrzucisz skórę i zastąpisz go, a nie zdusisz w sobie, oszczędzisz sobie sporo cierpienia w przyszłości”

Autorka Pippa Grange to brytyjska psycholożka i trenerka, która w swojej publikacji pomaga nam zamienić lęk na pozytywne myślenie, bądź chociaż ograniczyć go do minimum.
Zawsze chcemy w życiu dojść do czegoś, czy to wybudować dom, zmienić pracę, a może zacząć podróżować, ale nasz wewnętrzny strach podcina nam skrzydła, a osoby, które są mniej odporne na lęk w zasadzie na samym starcie odpuszczają, gdyż lęk nie pozwala im zaryzykować.

Doktor Grange stara się nam pokazać w jaki sposób możemy pozbyć się lęku, oswoić go bądź zacząć go lekceważyć. Wszystko po to aby żyło się nam lepiej, abyśmy czerpali radość z życia i bez przeszkód mogli nosić głowę wysoko podniesioną.

Książka podzielona jest na cztery części. Pierwsza część uświadamia nam, że lęk nie znajduje się tylko w naszej głowie i nie jesteśmy sami. Często to otoczenie bardziej nakręca nas na strach i bojaźliwość. W części drugiej poznajemy mechanizm w jaki powstaje lęk oraz jak możemy się przygotować na niego i jak sobie z nim radzić. Trzecia część pozwala nam wykorzystywać metodę „zobacz, skonfrontuj, zmień” aby lęk nie odbieraj nam nigdy więcej radości z życia. Ostatnia część pokazuje w jaki realny sposób możemy wpłynąć na lęk. Lęk, który stanie się naszym sprzymierzeńcem i nie będzie nas paraliżował.

„Trzeba być gotowym, by zmyć z siebie brud porażki i ruszyć dalej”

Lektura po przeczytaniu, której będziemy w stanie odnaleźć sens swojego życia. Musimy zacząć pracować nad sobą i za każdym razem stawić czoła swoim lękom i nigdy się nie poddawać. Strach podcina nam skrzydła a dzięki lekturze będziemy wiedzieć jak postępować gdy nas dopadnie.

Książka ,,Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć" jest efektem pracy autorki, jako coacha grupowego i motywacyjnego. Zebrała w niej swoją wiedzę oraz historie, które skłaniają do zastanowienia się nad własnym życiem. Wykazuje w niej, że strach czy lęk lub inne tego rodzaje odczucia, są naturalne dla ludzi i wynikają z naszych przekonań. Ma na nas wpływ w pracy, w życiu prywatnym, towarzyskim i wielu innych aspektach naszego życia.

Przyglądamy się temu, co wywołuje w nas strach, jakie lęki ograniczają nasze działania, co dzieje się wówczas w naszych obszarach psychicznych, fizycznych i emocjonalnych. Omawia różne przejawy strachu, uwarunkowania, które sprzyjają jego przejawom, odnosi się do wielu mitów i błędnych przekonań. Przedstawia techniki pomagające zarządzać lękami, plan działania, gdy jesteśmy pod presją, udziela wiele rad. Podpowiada, jak rozpoznać toksyczne środowisko i w jaki sposób radzić sobie z nimi w codziennych sytuacjach.

Nie jest to typowy poradnik motywacyjny, gdyż nie zawiera zestawu receptur czy konkretnego programu, który by pomógł nam w eliminacji strachu. Pani Pippa Grange przekazuje w nim mnóstwo informacji bazując na własnych doświadczeniach i pomysłach, ale też pomaga zrozumieć rolę lęku w naszym życiu. Książka została napisana bardzo przystępnym i łatwym w odbiorze stylem, bez stosowania specjalistycznych sformułowań, dzięki czemu czyta się ją z dużym zainteresowaniem.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/11/938-jak-pozbyc-sie-leku-i-zaczac-zyc.html

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska