Jak przejść na system Linux

Książka ta ułatwi Ci przejście z systemu Windows na system Linux ? i to w kilka godzin. Kiedy się z tym uporasz, będziesz w stanie robić w Linuksie dosłownie wszystko, a przy tym unikniesz nerwów, awarii, problemów z bezpieczeństwem czy wysokich kosztów.Książka ta nie jest dla specjalistów. Jest dla takich ludzi jak Ty, czyli tych, którzy piszą dokumenty, tworzą arkusze kalkulacyjne, korzystają z WWW, wysyłają pocztę elektroniczną, słuchają muzyki z CD i grają w gry komputerowe. Dowiesz się z niej, jak :-zmienić swój system Windows krok po kroku na Linuksa, który zrobi więcej za mniejsze pieniądze;-używać Internetu, wysyłać i odbierać pocztę, przekazywać wiadomości, korzystając z kont AOL, MSN i Yahoo;-podłączyć aparat cyfrowy albo skaner i odkryć rewelacyjny linuksowy program graficzny GIMP;-zgrywać muzykę, nagrywać płyty CD i odtwarzać je, korzystając z niezwykłej kolekcji łatwych w użyciu linuksowych narzędzi multimedialnych;-odkryć świat gier linuksowych ? od pasjansa do symulatorów lotu;-korzystać z bezpłatnego, działającego w Linuksie, pakietu biurowego OpenOffice.org, w którym można odczytywać i zapisywać dokumenty otrzymane z użyciem Microsoft Office.Używaj więc Linuksa i zapomnij o kosztownych aktualizacjach oprogramowania, uciążliwych warunkach licencyjnych Microsoftu, windowsowych wirusach i ekranie śmierci. Zacznij korzystać z komputera we właściwy sposób.Uwaga! Na płycie CD znajdziesz specjalną wersję systemu Linux, o nazwie Knoppix. Możesz więc wypróbować możliwości, prostotę i wartość Linuksa, nie naruszając zainstalowanego systemu Windows.

Informacje dodatkowe o Jak przejść na system Linux:

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne