Jak radzić sobie z gniewem innych

Jak skutecznie stawić czoło gniewnym ludziom.

10 strategii postępowania w domu, w pracy i na ulicy.

W czasach, kiedy coraz częściej musimy mierzyć się z agresją i wrogością innych ludzi w miejscu pracy, na ulicy, w sieci, a nawet w rodzinach, praktyczne strategie radzenia sobie w takich sytuacjach mogą się okazać niezbędne. Psycholog Ryan Martin, nazywany ,,profesorem od gniewu", uczy m.in., jak:

- zachować spokój w obliczu konfrontacyjnej postawy innych,

- zrozumieć perspektywę drugiej osoby,

- docierać do tych, którzy nie chcą się komunikować,

- ocenić, kiedy się wycofać, i wyznaczyć granice.

Autor, polegając na najnowszych badaniach psychologicznych i własnej praktyce klinicznej oraz zaczerpniętych z życia przykładach, pokazuje, jak nawiązywać pozytywne interakcje z gniewnymi ludźmi, a zarazem chronić się przed ich toksycznym wpływem.

Informacje dodatkowe o Jak radzić sobie z gniewem innych:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2024-04-09
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: How to Deal with Angry People

Kup książkę Jak radzić sobie z gniewem innych

Jak radzić sobie z gniewem innych - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Poradnik można przeczytać bardzo szybko, zwłaszcza, jeśli się jest zainteresowanym tym tematem. Jak wiadomo według niego, agresja może dosięgnąć nas wszędzie. Począwszy od najbliższych z którymi mieszkamy, po pracowników z firmy, przełożonych oraz znajomych. Zanim autor przeszedł do odpowiedzi na pytanie z okładki, przeczytaliśmy o tym co to w ogóle jest gniew, na co go można podzielić i co ciekawe, w jaki sposób można go zrozumieć. Bywa bowiem, że my sami insynuujemy zdarzenie z powodu którego ktoś nagle wybucha gniewem, gdyż ma słaby bądź wrażliwy układ odpornościowy. Ja sama mam nerwicę, więc normalne rzeczy, które kogoś by nie ruszyły, jakieś zaczepki, czy docinki, pobudzają we mnie syndrom obronny. Oznacza to, że jestem bardzo podatna i bardzo wrażliwa na takie zachowanie. Jednak jak autor zauważył, każdy z ludzi reaguje na nie inaczej. Jedni wybuchają szybkim gniewem, inni starają się powstrzymać od natłoku wrażeń, a moje ciało wybrało syndrom milczenia. To najgorsza z opcji, ponieważ cały ból jest gromadzony wewnątrz mnie. W ten sposób przerodził się w nerwicę, bardzo niebezpieczną chorobę o której również przeczytacie w tym poradniku. Dlaczego o tym piszę, w końcu to moje sprawy prywatne. Ano dlatego, bo by z czegokolwiek ktoś wyszedł, by chciał zacząć się uzdrawiać, to wpierw musi zdać sobie sprawę z obecnego problemu, a później go zaakceptować. Trzeba potrafić go nazwać, tak jak problemy z agresją. Ktoś do kogo nie dochodzi możliwość tego, że jest zły, że znęca się nad innymi słownie, że nawet robi komuś krzywdę cielesną, to ta osoba nigdy się nie zmieni. W sprawach przemocy fizycznej autor kieruje nas do odpowiednich adresów z końca książki, gdyż nie jest jego zadaniem wyleczenie ludzi z tego, tylko pomoc ofierze, o czym również wspomina. Jakikolwiek przykład tych agresji, tego gniewu innych, jest podany na podstawie prawdziwych osób, które przyszły do niego po pomoc. By ustrzec się tym emocjom, mamy wyznaczone rodzaje tych agresji i przykłady oraz dobre instrukcje w jaki sposób możemy sobie radzić z nimi nie tylko personalnie, ale i w internecie, telefonicznie, zwyczajnie wszędzie. Wiadomo, że znając kto jaki do mnie jest i kiedy to robi, to najważniejszą rzeczą jaką możecie zrobić, to przygotować się do tego ataku z wyprzedzeniem, bądź zwyczajnie można zerwać kontakt z taką osobą. Pamiętajcie, że to Wy w waszym życiu powinniście być dla siebie najważniejsi. Akceptacja siebie jest pierwszym krokiem do uwolnienia się od gniewu. Ja wam piszę o tym tylko pobieżnie, ale uwierzcie mi, że jeśli macie takie problemy, a nie mówicie o nich innym z różnych przyczyn, to przeczytajcie książki, które wam w tym pomogą. Ten poradnik was nie oceni, tylko uświadomi co jest nie tak, że nie możesz do końca być w swoim życiu szczęśliwa. Jeśli chcesz zdjąć z siebie tą blokadę, przeczytaj ten poradnik. Pozwól sobie otworzyć oczy:-)

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Jak radzić sobie z gniewem innych. 10 strategii postępowania w domu, w pracy i na ulicy" to bardzo ciekawa i przydatna lektura. Każdy nas spotyka się z gniewem innych osób. Ta książka pomaga zrozumieć gniew innych ludzi, a także pokazuje jak sobie z nim radzić. Autor wspomina, że od pandemii ten gniew bardziej narasta w ludziach i jest coraz częściej spotykany, ot choćby w pracy z klientem.

Ten tytuł jest świetny. To naprawdę rzetelnie napisana książka, do tego jej język jest bardzo przystępny. Czyta się ją szybko.

Widać, że autor zna się na tym temacie. Do tego odwołuje się do różnych badań i znajdziemy tutaj dużo wyjaśnień z psychologii. Myślę, że każdy powinien mieć tą pozycję u siebie w domu!

Lektura ta składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy tego jak zrozumieć gniewnych ludzi. Przeczytamy tutaj między innymi o biologicznym podłożu gniewu, jaki wpływ ma nasze wychowanie, o zaraźliwości gniewu czy o światopoglądzie gniewnych ludzi. Druga część przedstawia 10 strategii radzenia sobie z gniewnymi ludźmi.

Niby część rzeczy jest oczywista, ale nie wszystko. Książka pozwala nam ułożyć sobie pewne sprawy w głowie.

Gniew może być zarówno emocją jak i cechą. Każdy z nas go czuje i nie zawsze sobie z tym radzimy.

Jestem zachwycona tą lekturą. Jest naprawdę wartościowa i ciekawa. Zdecydowanie polecam!